387 Shares 1206 views

Kabel Null-modem: opis interfejsu, funkcje, okablowanie

Producenci odbiorników satelitarnych okresowo aktualizują oprogramowanie swoich urządzeń, naprawiają błędy i poprawiają wydajność lub dodają nowe funkcje.


Aby zaktualizować oprogramowanie sprzętowe urządzenia, należy najpierw pobrać go na komputer osobisty, a następnie podłączyć odbiornik do komputera i uruchomić ponownie program. Kabel null-modem służy do podłączenia komputera do odbiornika satelitarnego. Jeśli nie masz takiego interfejsu, możesz go kupić w sklepach komputerowych, choć nie zawsze. W każdym razie masz do wyboru: szukać gotowego rozwiązania lub samodzielnie podłączyć kabel z modemem. Ta ostatnia opcja będzie znacznie tańsza.

Jak wykonać null-modem kabel RS-232?

Do produkcji potrzebny jest kabel czteroprzewodowy (długość jest określany przez użytkownika) i dwa złącza typu RS 232 ("matka"). Te złącza można znaleźć w dowolnym sklepie radiowym, są bardzo popularne, ponieważ są one obecne na prawie każdym komputerze osobistym jako port COM. Kabel może być skrętką. W tym celu skręcamy każdą z żył i dostajemy cztery przewody. Następnie należy podłączyć konektory. W takim przypadku należy zapobiec przypadkowemu zamknięciu, ponieważ prowadzi to do awarii urządzenia. Taki kabel z modemem zerowym Będzie pracował stabilnie o długości przewodu do 50 metrów.

Zalecenia lutowania

Niniejsza instrukcja nie jest obowiązkowa, ale jest testowana przez praktykę:

1. Nie zaleca się odcięcia nadmiaru przewodów w złączu.

2. Podłączenie obudów łączników jest konieczne, aby zmniejszyć napięcie, ponieważ obudowa dotyka urządzenia. W przeciwnym razie istnieje ryzyko nagrzania interfejsu COM na komputerze lub odbiorniku. To połączenie nie jest wymagane, jeśli wszystkie urządzenia są uziemione.

3. Zaleca się używanie ekranowanego kabla, ponieważ działa lepiej.

4. We wszystkich tunerach sygnału satelitarnego używane są tylko trzy styki.

5. W niektórych urządzeniach odbiorczych nie ma chipa MAX232 (zakłada się, że będzie to w adapterze zewnętrznym). W takich urządzeniach są cztery wyjścia na port COM odbiorcy, ale na wyjściu adaptera są te same trzy styki. Dlatego przed podłączeniem kabla do modemu zerowego trzeba dokładnie zapoznać się z dokumentacją urządzenia, być może trzeba najpierw podłączyć adapter.

6. W niektórych tunerach szpilki 2 i 3 na złączu są wymieniane. W tym przypadku potrzebny jest kabel prosty, a nie kabel poprzeczny. W celu określenia, jaki typ złącza jest w odbiorniku, należy zapoznać się z dokumentacją.

7. Zaleca się stosowanie przewodów kablowych, ponieważ jest bardziej odporny na wpływy mechaniczne. Styki lutowane powinny być wypełnione silikonem, aby uniknąć zwarcia.

Rozpakowanie kabla null-modemu RS232

W interfejsie COM należy lutować tylko trzy styki i korpus złącza. W tym kablem należy używać sworzni 2, 3 i 5. W przyszłej wersji kabla null-modem, styki te są lutowane równomiernie w obydwu złączach iw poprzek 2 i 3 są wymieniane.