431 Shares 9632 views

Wino musujące jest wspaniałym smakiem dzieciństwa

Wielu, prawdopodobnie, wie, jak przyjemnie jest siedzieć w długich zimowych wieczorach przez telewizor z filiżanką pachnącej herbaty i jest niezwykle smaczne dżem przypominające odległe dzieciństwo. W moim notatniku kulinarnym jest wspaniała recepta, którą dostałem od mojej matki. To jest dżemem rabarbaru z cytryną. Przygotuj taki przysmak pod siłą każdego, bo bez problemu możesz uprawiać rabarbar , a zakup nie jest problemem. I dżem okazuje się nie tylko smaczne, ale również bardzo przydatne i praktyczne.

Użyteczne konserwy

Przypominamy nietypowy dżem zimnej jesieni, często towarzyszy im zimne i zakaźne choroby. Rhubarb zawiera kwas askorbinowy, jabłkowy, rutynę, substancje pektynową, które z powodzeniem radzą sobie z dolegliwościami jesiennymi, spowalnia proces starzenia się całego organizmu i są dobre dla skóry (zapobiegają powstawaniu wczesnych zmarszczek). Następnie wyjmujemy z spiżarni letni zapach dżemu z rabarbaru, którego użycie jest oczywiste i niezaprzeczalne.

Unikatowość zakładu

Rhubarb nie jest łatwym produktem. Najczęściej jego konary są używane do kompotów i wypełnień do ciasta. Ale ta użyteczna roślina może być używana znacznie szerzej. Smaczne zupy, gulasz warzywny, sałatki witaminowe, dania boczne do potraw mięsnych, sosów, deserów – są to możliwości tego wyjątkowego rośliny. Ale ulubiony jest nadal galaretka i wrząca z rabarbaru. W tej formie można ją zebrać i wykorzystać w przyszłości, a następnie całą zimę, aby ucztować na siebie i traktować swoich przyjaciół. Jak przygotować ten cud?

Ugotujemy gotowanie rabarbaru

Tylko młody rabarbar jest stosowany do jedzenia. Jest dużo smaczniejszy i przypomina jabłka Antonowa. Stare koziołki są nieodpowiednie, ponieważ są one zdominowane przez kwas szczawiowy, którego obecność w ludzkim ciele jest nadmierna. Aby przygotować pyszny deser, trzeba wziąć 1,5 kg młodych łopat rabarbarowych, oderwać je od górnej skórki, pokroić w małe kawałki i przykryć cukrem (1300 g) na noc. Ponieważ w roślinie jest dużo wody, a następnie rano, cały cukier topnieje, rabarbar spuści sok, a my będziemy mogli zacząć gotować. Łączymy syrop i gotujemy, w trakcie syropu trzeba usunąć piankę. Następnie wlać gorący syrop rhubardu i gotować na małym ogniu przez około 10 minut. Nie zapominaj, aby mieszać cały czas tak, aby nie został spalony. Usuwamy je z ognia i pozostawiamy do ostygnięcia przez kilka godzin. Działanie to będzie trwać trzy razy. Drugi i trzeci raz rabarbar jest gotowany nieco dłużej, około 20 minut. Przy tak długim traktowaniu cieplnym, rabarbar zachowuje właściwości witaminowe i smakowe. Przy gotowaniu po raz trzeci w dżemie dodaj cytrynę na podstawie 1 kg rabarbaru – 1 cytrynę. Citrus musi być oczyszczony, tarty na tarki, wyciskany sok z pulpy. Gotowe gorące ciasto gotowane jest przygotowywane sterylizowane słoiki, owinięte i pozostawione w takim kształcie, aż do całkowitego ochłodzenia.

I w zimie, otwierając słoik z delikatnym przysmakiem, możesz cieszyć się wyjątkowym smakiem i traktować swoich przyjaciół. Delikatne kawałki rabarbaru, nasączone syropem cukru, z lekkim dotkaniem kwaśności, z pewnością zadowolą miłośników deserów.