410 Shares 4154 views

Króliki ich choroby i leczenia, profilaktyki chorób

Czy masz króliki? Ich choroba i leczenie powinno być dokładnie znane. Zasadą jest, że większość chorób obuslavleny słabe opieki nad zwierzętami i nieprawidłowe karmienie. Odnosi się to do wszystkich chorób niezakaźnych, takich jak krzywica, odmrożenie, zaburzenia żołądkowe, porażenia słonecznego i hipotermii.


nieletnich

Szczególną uwagę zeznań lekarzy weterynarii wymaga nowonarodzonych królików. Ich choroba i leczenie zwykle jakiś sposób związane z przewodu pokarmowego. Zapalenie błony śluzowej żołądka, wzdęcia, bębnami, zapalenie żołądka i jelit – z tego wszystkiego jest łatwo pozbyć, dając strawnej paszy dla zwierząt i acidophilus mleka – specjalny produkt mleczny, który normalizuje trawienie i jest idealny dla diety. Ale z tego, co lekarze powinni powstrzymać się tak, że z buraków, kapusty i zieleni.

pododermatitis

Jeśli jesteś zainteresowany królików, ich choroba i leczenie zaczynają uczyć się najlepiej z pododermatita. Charakteryzuje się objawami takimi jak spadające włosy, łuszczenie się skóry z pęknięcia i owrzodzenia.

Osoby zakażone odmówić jedzenia, stać się ospały, ciągle kłamać. Pozbyć się choroby jest bardzo łatwy we wczesnych etapach: wystarczy zastosować do obszaru dotkniętego maść cynkowa 10 procent, oczyścić plagę strupami i je zdezynfekować jodyną. Po zatrzymaniu krwawienia należy umieścić bandaż impregnowany emulsją Vishnevsky i zmieniać ją co dwa dni. Formy zaawansowane pododermatita wymagające interwencji weterynarzy.

choroby układu oddechowego

Zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, przeziębienia – to wszystkie odsłonięte króliki. Ich leczenie choroby i, oczywiście, różni się od człowieka, a spowodowanych przez tych samych powodów: projektów, nagłe zmiany temperatury oraz wysokiej zawartości amoniaku, pyłu i kłaczki w powietrzu. Zwierzę odzyskane, konieczne jest przede wszystkim wyeliminowanie przyczyny jego stanu. przepisywane penicyliny domięśniowo w procesach zapalnych. Paszy dodaje sulfadimezin i norsulfazol.

zapalenie spojówek

Zapalenie oczu w większości przypadków występuje u królików z powodu braku witaminy A. Aby wypełnić go, po prostu daj małe zwierzęta tyle marchwi, jak to możliwe. Jeśli to nie zadziała, należy sprawdzić, czy wchodzą one w oczy piaskiem lub cząstkami jedzenia. Nieżytowe zapalenie spojówek może wymagać przemywanie roztworem kwasu borowego i wkroplenie w trakcie leczenia zawsze. Jeśli nie rozpocząć leczenie w czasie, zwierzę może pojawić cierń.

zakażenie

Mieszkasz w domu dekoracyjnych królików? Choroby i ich leczenie musi być wam znany, jako infekcja u tych zwierząt rozprzestrzeniać się szybko i często prowadzą do śmierci. To jest bardzo powszechne wśród królików ustnej zakaźne. Diagnozowanie może być zapalenie doustnie, nadmierne ślinienie, białawe folii na języku. Należy pamiętać, że lekarstwem w tym przypadku konieczne jest nie tylko do chorego zwierzęcia, ale także jego zdrowe odpowiedniki. Można podać penicylinę podskórnej, a to jest możliwe, aby karmić zwierzęta bit streptotsida (nie więcej niż dwieście gramów). Profilaktyka chorób królików jest ostrożny higiena. Chory osoby nie mogą być wykorzystywane do prokreacji.