105 Shares 9941 views

Polerowanie tworzywa samochodowego od zarysowań: rodzaje i zastosowania

Powierzchnie plastikowe wnętrza samochodu narażone są na działanie różnych czynników mechanicznych, nie mniej niż zewnętrzne części ciała. Wystarczy jeden niepokojący ruch, ponieważ na plastiku mogą wystąpić szkody w postaci zera. Możesz wyeliminować ten rodzaj usterek samodzielnie, bez korzystania z usług specjalistów. Skuteczną metodą usuwania tych ścierań jest polerowanie plastiku samochodu przed zadrapaniami. Za pomocą tego narzędzia można pozbyć się głębokich śladów zarówno w wnętrzu samochodu, jak i na zewnętrznych plastikowych częściach.

Wspólne metody odzyskiwania

Na kilka sposobów można usuwać małe i duże zadrapania na powłokach z tworzyw sztucznych. Obejmują mechaniczne prace konserwacyjne, a także stosowanie różnych chemikaliów.

Środki odtworzenia

Ten polski plastikowy wnętrze samochodu od zarysowań jest uniwersalnym narzędziem stosowanym zarówno do tworzyw sztucznych, jak i winylowych. Pracuje w następujący sposób. Konserwator umieszczony na uszkodzonej powierzchni spada do wnęki zarysowania i całkowicie ją napełnia. Po wyschnięciu polska powierzchnia, która ma zostać zrekonstruowana, jest polerowana przy użyciu specjalnych chusteczek.

Symuluj powierzchnię plastiku specjalnym żelem. Stosowany żel przyjmuje wzór faktury. Po nałożeniu na wcześniej wypolerowany obszar i szczelnie dociśnięty. W tym przypadku środek regenerujący wysycha, a wzór powierzchniowy jest nadrukowany na miejscu.

Obróbka cieplna

Ten rodzaj prac konserwacyjnych jest wstępnym podgrzaniem uszkodzonego obszaru. W tych operacjach stosuje się normalną suszarkę do włosów. Z reguły konieczne jest rozgrzanie tworzywa sztucznego podczas usuwania dużych i głębokich zarysowań. Ta metoda jest szczególnie przydatna w przypadku przywracania części trudnych do demontażu z samochodu.

Prace wykonywane są w następujący sposób. Uszkodzony obszar jest rozgrzany suszarką do włosów, która powoduje, że powłoka z tworzywa sztucznego stopi się i spłaszczając. Po wykonaniu tej operacji stopiona powierzchnia jest traktowana z użyciem polimeru dla plastiku samochodu przed zadrapaniami.

Użycie tego typu prac renowacyjnych ma swoje zalety, a także przeciwwskazania: nie zaleca się używania suszarki do włosów, aby usunąć rysy na częściach z lakierem, ponieważ będzie ona po prostu wypalona, a następnie część będzie musiała być malowana. Ogrzewaj plastik z największą ostrożnością, aby nie przegrzać, w wyniku czego może po prostu pływać.

Leczenie polerowania

Jako środek zapobiegawczy stosuje się polerowanie na zarysowaniach z plastikowego samochodu. Jest to skuteczny sposób usuwania małych wad i końcowego etapu polerowania powłok po złożonych pracach konserwacyjnych. Dla różnych typów tworzyw sztucznych i kolorowych dostępnych na rynku dostępnych jest wiele różnych środków polerujących. Pigmenty barwne zawarte w kompozycji, doskonale ukrywają wszystkie rodzaje wad.

Krok po kroku proces eliminowania szkód

Dla wysokiej jakości pracy w domu potrzebujesz:

  • Polerowanie tworzywa samochodowego od zarysowania (dopasowane do koloru powierzchni).
  • Żel uplastyczniający.
  • Środki odtruwające do wypełniania zadrapań.

Cały proces naprawy przeprowadzany jest w pewnej sekwencji technologicznej. Najpierw usuwamy uszkodzoną część z osadów borowinowych. Przy pomocy taśmy malarskiej wklejamy obszar naprawy, chroniąc sąsiednie części samochodowe przed niepotrzebnym zabrudzeniem. Następnie wprowadzamy na obszar uszkodzenia uzupełnienie, które musi odpowiadać rodzajowi materiału, i niech wchłonąć. Delikatnie poleruj obszar papierem ściernym i zdejmij dodatkowy konserwator.

Używając żelu uplastyczniającego, przygotuj wzór matrycy na nienaruszonym miejscu. Następnie stosujemy wrażenie wywierane w odtworzonej strefie i mocno ją naciskaj. Następnie wkładamy do polerowania plastikowy samochód przed zadrapaniami i polerowaniem. Szlifowanie można wykonać ręcznie lub za pomocą szlifierki. Jeśli ostateczny wynik nie zaspokoi was, możesz jeszcze nałożyć warstwę polerowania i polerowania powierzchni. Po wykonaniu tych czynności obszar napraw powinien zostać wycierany wilgotną szmatką.

Kluczem do sukcesu usuwania zadrapań często zależy od używanych narzędzi i materiałów. Jeśli problem zostanie poruszony ze szczególną powagą, wynik będzie na wysokim poziomie, nawet jeśli praca jest wykonywana w domu.

Polerowanie do usuwania zarysowania: rodzaje i zastosowania

Środki do odzyskiwania i czyszczenia powierzchni z tworzyw sztucznych mogą być produkowane w różnych formach i różnią się w sposobie stosowania. Mogą to być aerozole, pianki, pasty i na bazie żelu. Różne formy produkcji są przeznaczone do ich wygodniejszego wykorzystania. Czyszczenie polerowania może być używane przez długi czas, ponieważ jedna butelka może wystarczyć na kilka pełnych zabiegów całego wnętrza samochodu.

Charakterystyka niektórych rodzajów substancji redukujących

Standardowy kolor plastikowych części samochodu jest czarny. Dlatego najbardziej optymalnym sposobem na takie można nazwać Wosk żółwia. Ta substancja chemiczna doskonale czyści powłoki z brudu, ma właściwości odstraszające kurz. Jednocześnie nie powoduje nadmiernego połysku powierzchni. Dzięki temu można oczyścić drzwi, deskę rozdzielczą, obudowy lusterek, listwy i zderzaki. Czarny pigment, który jest częścią produktu, skutecznie eliminuje wiele małych plam z tworzywa sztucznego.

Plak Super Mat to polska plakietka samochodowa od zadrapania, opinie kierowców o tym tylko pozytywne. Na rynku autochemii to narzędzie jest stosunkowo niedawne, ale już zdobyło swoich wielbicieli. Doskonały efekt odstraszający wodę, wysokiej jakości czyszczenie powierzchni z brudu i momentu polerowania – wszystko to są możliwości "Plec Super". Skład tego materiału obejmuje rozmaite rozpuszczalniki i silikon. Użycie polerowania promuje renowację różnych plastikowych płaszczyzn. Narzędzie nie wymaga dodatkowego polerowania i pozostawia matowy dźwięk na materiale, co w przyszłości nie przyczynia się do odbicia torpedy na przedniej szybie samochodu i nie powoduje niepotrzebnego dyskomfortu dla kierowcy podczas jazdy. Jednocześnie jest dostępny z różnymi odmianami przyjemnych zapachów, które są przechowywane przez długi czas w salonie po zabiegu. Użycie polerowania jest dosyć proste, wystarczy spryskać na powierzchnię części i wytrzeć czystą i miękką szmatką.

Polerowanie przezroczystych tworzyw sztucznych

Do popularnego polerowania przywracania można przypisać produkty o znaku towarowym Nanox. Jest to doskonałe narzędzie do przezroczystych tworzyw sztucznych. Składa się z najmniejszych zanieczyszczeń uzupełniających, które dobrze radzą sobie z różnymi otarciami i doskonale czyszczą powierzchnię. Często używany jest ten rodzaj polerowania do naprawy zużytych plastikowych części systemu sygnalizacji świetlnej pojazdu.

Materiał czyszczący nakłada się na powierzchnię i przetłacza szmaty, po czym plastik staje się przezroczysty, zarysowania i nieprzejrzystości są usuwane. Aby reflektory samochodu świeciły jasno, zaleca się użycie polistyrenu do plastiku samochodu przed zadrapaniami, cena wydania oświetlenia jakości wynosi od 500 do 700 rubli. Wszystko zależy od marki, objętości i kształtu materiału czyszczącego. Jednakże użycie takich substancji kosztuje znacznie mniej właściciela samochodu niż zakup nowego przezroczystego elementu reflektora.

Wnioski

W związku z powyższym możemy wyciągnąć następujące wnioski: przed usunięciem zarysowania tworzywa sztucznego polski należy dobrać zgodnie z jego przeznaczeniem i postępować zgodnie z instrukcjami użytkowania. Tylko w tym przypadku jest wynikiem wysokiej jakości gwarantowanej. Okresowe stosowanie różnych chemicznych środków polerskich pozwoli entuzjastom samochodów utrzymywać powierzchnie plastikowych elementów swojego samochodu w idealnym stanie. Używając polerowania, można pozbyć się wielu szkód. Często kierowcy uciekają się do tych procedur naprawczych w czasie przygotowywania samochodu przed sprzedażą.