289 Shares 1585 views

Tadżycki Kuchnia: Cechy i ciekawe przepisy kulinarne

Tadżycki kuchnia ma długą tradycję, swoje własne cechy i unikalną technologię do wytwarzania większości potraw. Zacznijmy od tego, że główne różnice odróżnienia go od innych.


Po pierwsze, tadżycki kuchni wykorzystuje prawie wszystkie potrawy dużą liczbę produktów mięsnych oraz niektórych jaj, ryb, zbóż (z reguły stosuje się tylko gryka, owies, jęczmień). Najczęstsze rodzaje mięsa – koziego mięsa, mięsa końskiego i baraniny. Bardzo rzadko stosowane kurczaka i gęsi, a nie stosować nigdy wieprzowiny.

Po drugie, tadżycki kuchnia różni się od innych kuchni narodowych w żywności w dużej ilości dodawanych fasoli i ryżu. Ponadto, produkty mączne zajmują centralne miejsce – drewno, a self-Buse, Finno, Lagman, ciastka i inne.

Po trzecie, jest to rodzaj obróbki termicznej i pierwotnym. Tak więc, w przypadku mięsa zupa jest zwykle tnie się na kości i smażone na zupę nabyte specjalny smak i brązowawy odcień. Ze skóry drobiu jest zazwyczaj usuwane po ugotowaniu. Wszelkie składniki, a zwłaszcza warzywa, smażone w dużej ilości tłuszczu.

Po czwarte, należy podawać do gotowania w kotle żeliwnym – kocioł, w specjalnym garnku – pan mantovarke lub wykładziny, a także do grilla w szczególności tonurah.

Po piąte, tadżycki kuchnia – kuchnia z dużą ilością przypraw, ziół i przypraw. Czerwona papryka są powszechnie stosowane, kminek, anyż, berberysu, szafran i inne. Ponadto, dodaje się do żywności pikantnych ziół (szczaw, szczypiorek, Rayhon, mięty, pietruszki, kopru i kolendry). Jest to grunt i umieścić w sałatkach, kursy pierwszej i drugiej, a także w kwaśnym mleku.

Po szóste, drugie dania są zwykle półpłynną konsystencję. Dlatego też służyć żywności w kule o różnej pojemności, przy użyciu naczynia owalne i okrągłe, wazony, tace, czajniki i wazony.

Rozważmy teraz bardziej szczegółowo, w jaki sposób przygotować dania kuchni narodowej Tadżykistanu. Na przykład, pilaw tadżycki, który ma kilka opcji gotowania. Aby być bardziej precyzyjnym, szczególnie recepta zależy od miejsca jego pochodzenia.

Weźmy pod uwagę w sposób konwencjonalny sposób bardziej szczegółowy. Przygotować cztery sto gramów mięsa baraniego, trzy filiżanki ryż, marchew, sześć jedną filiżankę tłuszczu, sześć żarówek, dwie łyżki przyprawy krajowe i sól. Ryż moczy się wstępnie przez kilka godzin. Jagnięcina pocięte na małe plasterków cebuli, marchwi i nashinkovyvaem drobno pocięte równych paski. Kocioł jest niezbędne w celu doprowadzenia oleju do stanu ogrzewanego, mówiąc trochę cebuli. Czekać na to, aby stać się brązowy i usuń go. Następnie umieścić baranka z powrotem kości i wyciągnąć go prosto na minutę. W kotle do umieścić plasterki jagnięciny, rozdrobnione marchewki i cebuli. Ostrożnie smażyć wszystkie składniki. Następnie wlać do wody, dodać kminek, berberysu, pieprz, sól. Gotować na nośniku ciepła i zasnąć fig. Dajemy zagotować, przykryć czajnik i doprowadzić do gotowości.

Tadżycki pilaw zwykle przygotowuje wprowadzenie dodatkowych, specjalnych składników, które sprawiają, że potrawy zyskają nowe odcienie. Zazwyczaj jako takich aktów jak szczególny rodzaj grochu – ciecierzyca, to muszą być moczone przez co najmniej dwanaście godzin. Ponadto, korzystanie z kostkami pigwa i całych główek czosnku. Ale takie dodatki powinny być około dwieście pięćdziesiąt gramów na kilogram ryżu nieprzetworzonego.

Jeśli opierać się na tradycji Tadżykistanu, koniecznie wymaga specjalnego dostaw żywności. Według nich, jest on zalecany do kolacji, siedząc na specjalnym Sufa i jeść małe stoliki. W dużej zupy piala zazwyczaj podawane, a na dużym okrągłym półmisku – drugi. Wraz z nim wytrzymać zwykle sałatki i warzywa na talerzu. Koniecznie trzeba stosować zielonej herbaty z Scones, owoców i słodyczy.

Bon appetit!