275 Shares 2941 views

Normalne ciśnienie atmosferyczne w Moskwie z czego to zależy?

Podobnie jak w innych miejscach w stolicy rosyjskiej dobrobytu człowieka zależy od normalnego ciśnienia atmosferycznego w Moskwie. Składa się z kilku elementów. Jest to szerokość geograficzna geograficzna, wysokość nad poziomem morza miejscowości, temperatury i tak dalej.

Ponadto, wartość, której atmosfera presji na ludzi, bardzo niestabilny i zmienia się nawet w ciągu jednego dnia. Dlatego meteodependent lepiej wiedzieć wcześniej, czego się spodziewać od pogody, aby móc przygotować.

Co to jest ciśnienie atmosferyczne, a co jest normalne?

Zanim porozmawiamy o tym, co normalnym ciśnieniu atmosferycznym w Moskwie, trzeba zrozumieć, co to jest. Więc po kolei.

Ciśnienie atmosferyczne spowodowane masy powietrza. Jego wartość jest ustalana na podstawie 1 cm 2 powierzchni ciała znajduje się na powierzchni Ziemi. Zmierzone ciśnienie w milibarach kilku zespołów z (MB) do milimetrów słupa rtęci (mm Hg).. I paskali (Pa). W różnych sytuacjach, lubię fakt, że jest to bardziej wygodne. W meteorologii przyzwyczajeni milimetrów słupa rtęci.

Wartość normalna na poziomie morza, czyli na wysokości 0 m, w temperaturze od 0 ° C To było równe 760 mm Hg. Art.

Jednak liczba ta nie zawsze jest normalne. Ciśnienie atmosferyczne w Moskwie, na przykład, znacznie poniżej tej wartości. A nawet w granicach miasta, mogą być zasadniczo różne.

Ciśnienie powietrza na ludzi. Dlaczego nie czują?

Jeśli w języku prostym językiem, okazuje się, że ludzkie ciało wypycha powietrze, którego masa wynosi 15 ton. Zgadzam się, to jest bardzo dużo.

pod ciśnieniem atmosferycznym, ponieważ nie jest odczuwana jest zrównoważone przez obecność rozpuszczonych gazów w krwi. Pozwalają one również ludzie ignorują ogromny słup powietrza nad nimi.

Organizm ludzki jest przystosowany i normalne ciśnienie atmosferyczne w Moskwie nie ma negatywnego wpływu na jego zdrowie. Jeżeli długie pociągu, możliwe jest zwykle występują w niskiej lub wysokiej wartości w mm Hg.

Jak działa ciśnienie powietrza na wysokościach?

To zmniejsza. Ze względu na nierównomierne gęstości gazu zmienia się w różny sposób. Tak więc, po podniesieniu na pierwszych 50 metrów wysoki nacisk będzie 5 mm Hg. Art. mniej. Pozostałe 50 m do góry – i opuszczania kolejne 4 mm Hg. Art.

Ze względu na fakt, że stolica Rosji znajduje się na wysokości 130-150 m nad powierzchnią morza, normalne ciśnienie atmosferyczne w Moskwie będzie równa 746-749 mm Hg. Art. Nierówności ulgi miasta nie pozwala na jednoznaczną wynik. Więc odpowiedź na pytanie: „rzeczywistego ciśnienia atmosferycznego w Moskwie – to ile” – jest niejasne.

Jeśli pójdziesz do wieży Ostankino TV, a następnie znaleźć się na wysokości 540 m. Ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić około 711 mm Hg. Art. W związku z tym gwałtowny wzrost do niej nie jest zalecane ze względu na możliwość pogorszenia stanu zdrowia.

Wahania ciśnienia atmosferycznego, w zależności od pory dnia i pory roku

Jest ona określana przez temperaturę powietrza – jest niższy w nocy niż w ciągu dnia. W bezpośredniej zależności od temperatury i ciśnienia są zapisywane. To jest normalne. Ciśnienie atmosferyczne w Moskwie w ciągu dnia zostanie również zmieniona, ale nie dużo. Zazwyczaj takie wahania jest mniejsza niż 2 mm Hg, co mieści się w dopuszczalnych granicach.

To samo można powiedzieć o sezonowych zmian ciśnienia. Wraz ze wzrostem średniej temperatury na dobę w okresie wiosenno-letnim oznaczony jej wzrost. Dlatego normalne ciśnienie atmosferyczne w Moskwie w okresie zimowym będzie nieco niższa niż w lecie.

Komunikacja ciśnienie barometryczne z pogody

Powietrze jest stale tworzy obszar o zwiększonym lub obniżonym ciśnieniem. W meteorologii, są one nazywane antycyklony i cyklony. powoli poruszają się wzdłuż powierzchni ziemi i niosą ze sobą zmiany w ciśnieniu. Jeżeli wartość jest znacznie różni się od zwykłych, mieszkańcy mogą źle reagować. Ponieważ kropelki są stałe w zakresie od 640 do 815 mm Hg. Art.

Ponieważ ludzkie ciało reaguje na wahania ciśnienia?

Wszystko zależy od tego, jak jest ona dostosowana do zmian. lekarzy uważają, że wartości 750-765 mm Hg. Art. – to jest normalne ciśnienie atmosferyczne w Moskwie. Teraz warunki życia mieszkańców miast takich, że muszą żyć w wysokich budynkach, a do pracy, albo przynajmniej dostać się do miejsca doręczenia – na poziomie gruntu. Dlatego ludzie w jeden dzień cierpieć wahań ciśnienia. Więc organizm przyzwyczaja i staje malovospriimchiva wygładzić zmiany. To dobre ćwiczenie.

Inną rzeczą, jeśli ciśnienie atmosferyczne zmienia się gwałtownie w jednym lub drugim kierunku. W ten sposób zostaje nagle spadnie albo wzrośnie wartość od 1 mm na 3 godziny. Następnie układ krążenia przeżywa poważne obciążenie.

Jeżeli ciśnienie spada, a następnie:

  • osoba odczuwa bóle głowy i trudności z oddychaniem;

  • jego serca zwiększa się, gdy krew zostaje wykryty brak tlenu;

  • ma on drętwienie w palcach i ból w stawach – to z powodu słabego ukrwienia.

W przypadku wzrostu ciśnienia:

  • Krew jest wyposażony w dużą ilość tlenu, co prowadzi do wzrostu tonu i wygląd skurczów naczyniowych;

  • człowiek świętuje pojawienie się linii w oczach, zawroty głowy i nudności.

Wyniki: zalecenia dla tych, którzy są wrażliwi na zmiany ciśnienia atmosferycznego

Jeśli prognoza pogody brzmiało ostrzeżenie o nagłej zmiany pogody, nastąpi gwałtowny wzrost ciśnienia. Jest to sygnał, aby w jak największym stopniu, aby zmniejszyć obciążenie na ciele tego dnia. Środki te będą wystarczające, aby nie czuć dyskomfortu.

W sytuacji, gdy dana osoba jest skłonny zwiększyć lub zmniejszyć w ciśnieniu krwi, należy skonsultować się z lekarzem i odebrać leki.