288 Shares 6684 views

Nakłucie stawu barkowego: technika Lead

Nakłucia stawu barkowego jest zabiegiem chirurgicznym, w którym lekarz wprowadza igłę w torebce stawowej. Podobna procedura jest wykonywana w celach diagnostycznych lub do istniejącego stanu zdrowia. Celem takiego postępowania – zmniejszenie liczby mazi stawowej.

Dwa typy nakłucia

Lekarze nakłucie podzielić na dwa rodzaje:

 • Gojenie.
 • Diagnostyczna.

wspólny anatomia

Podczas nakłucia stawu barkowego jest konieczne, aby wziąć pod uwagę charakterystyczne cechy jego anatomii. Błona maziowa – obudowę które w swojej strukturze i pochodzenia innego niż błon surowiczych (taką jak membrana opłucnej, otrzewnej, osierdzia). Główna różnica polega na tym, że jej wewnętrzna strona zwrócona do powierzchni w jamie nie zawiera nabłonka i śródbłonka wyściełających. Grubość błony waha się. Ponadto, ma zwiększoną wrażliwość na odporność cieplną, pourazowe, zakaźnych i chemicznej.

Zwiększona wrażliwość błony maziowej do różnych zakażeń wymaga ścisłego przylegania do aseptycznego przed procesem nakłuwania, a przed otwarciem wnęki stawu. Ponadto wymaga obowiązkowego uszczelnienie. Jamy stawu zawiera małe ilości płynu maziowego w przybliżeniu cztery ml. Maź stawowa jest sterylna, posiada żółty kolor słomy i jest całkowicie jasny. Charakteryzuje się wysoką lepkością i zawiera komórki fagocytarne i białych krwinek, a jego właściwości przeciwbakteryjne są bardzo małe. Ze względu na fakt, że płyn maziowy nasyconego mukopolisacharydów o wysokim ciężarze właściwym, to gromadzą się w złącza i nie dyfunduje z wnęką.

Technika nakłucia stawu barkowego zostaną omówione poniżej.

O płynie stawowym

Uzyskać płynie stawowym i nie powoduje proces chorobowy jest bardzo trudne ze względu na jego małą ilością podciśnienia i wysokiej lepkości. Zdrowe stawy są podciśnienie:

 • Kostkę: 270-210 mm słupa wody.
 • Kolano: 75-90 mm słupa wody.

Obecność podciśnienia powoduje osmozy płynu podchrzęstnymi i maziowych płytki, gdzie chrząstka stawowa występuje posiłków.

Nakłucie stawu barkowego u zdrowych ludzi jest rzadkie.

Funkcje mazi stawowej

Główne funkcje pełnione przez mazi stawowej, mogą obejmować:

 • funkcja ruchowa. płynu maziowego w tandemie z chrząstki zapewnia swobodny przepływ przegubowych powierzchni kości.
 • Metaboliczna funkcja. mazi stawowej bierze udział w procesach metabolicznych zachodzących między łożysk naczyniowych i płynu stawowego.
 • Troficzny funkcja. Jałowa płynu maziowego odżywia warstwy chrząstki.

Jeśli jest proces zapalny w stawach, błony maziowej wzrasta płynu w zawartości białka. Jest to spowodowane zwiększoną przepuszczalnością naczyń. Ciecz staje się mętny, to zwiększa zawartość neutrofili w wyniku ostrego urazowego zapalenia błony maziowej.

Nakłucie stawu barkowego: oświadczenie

 • Określenie składników kompozycji (w obecności pus, wysięk i krwi). Jeżeli uszkodzeniu stawów zawarte krwi może powodować przywieranie błony maziowej, uszkodzenia chrząstki zwyrodnieniowa natura, śródstawowe. W przypadku urazowego wylew krwi do stawu sztywności i zapalenie klejącą charakteru jest spowodowane w dużej mierze zniszczone grubość chrząstki i nie wynaczynionego efekt krwi. Regeneracja chrząstki nastąpi zmian proliferacyjnej składnikiem tkanki łącznej. W przypadku uszkodzenia powłoki następuje dostatecznie szybkie krzepnięcie, a następnie powstałe skrzepy, które mogą prowadzić do znaczącej proliferacji błon tkankowych. W rezultacie, zaczyna obliteracji jamy stawowej.
 • Ustanowienie uszkodzenia łąkotki stawu kolanowego z użyciem pnevmoartrografii lub radiografii.
 • Stwierdzenia obecności w jamie stawu „ciała” lub „ryż stawów u myszy.”

W tym celu powołany przebicie diagnostycznej stawu barkowego.

Wskazania do zabiegów medycznych, takich jak nakłucie

 • Usunięcie krwi w rozwoju hemarthrosis.
 • Usuwanie wysięku ropa z jamy stawu, wprowadzenie rozwiązania antybiotyk.
 • Wprowadzenie rozwiązania Novocaine na redukcję dyslokacji.
 • Zapoznanie się z kortykosteroidów w kombinacji z Lydasum obecność deformans zwyrodnieniowej stawów.
 • Wprowadzenie tlenu lub powietrza do delikatnych procedur Fracture utworzone w przypadku zrostów włóknistych stawów zrostów. Wprowadzenie tlenu jest również możliwe przywrócenie funkcji motorycznych lub przełomową redressatsii.

W tym celu, może zostać wykonane nakłucie ramię i kolanowych.

procedura

Z powodu skrajnej wrażliwości na infekcje płynu stawowego, podczas punkcji stawu musi bezwzględnie przestrzegać wszystkich zasad aseptyki i antyseptyki o.

Przed zaimplementowaniem nakłucie, w miejscu nakłucia należy dokładnie odkazić. Wskazane jest, aby używać semidesyatiprotsentnogo alkoholu. Po skórę w miejscu wkłucia jest smarowane pięć procent roztwór jodu, jego pozostałości powinny zostać usunięte przez wytarcie alkoholu dwukrotnie. Usuwanie resztkowego jodu, szczególnie obficie smarowania jest potrzebna ze względu na fakt, że jod wraz z igłą może przenikać do jamy stawu, co powoduje podrażnienie i ciężkie poparzenie maziowej reakcji. Ponadto jod może absorbować promieniowanie rentgenowskie, które mogą mieć wpływ na dokładność obrazu – może wyświetlać dodatkowe cienie zniekształcają obraz.

Użyj znieczulenie infiltracji.

Jak zrobić przebicie?

Długość igły do nakłuwania 5-6 centymetrów. Jeżeli wprowadzanie tlenu odbywa się, a następnie igła powinna być używane cienkie aż do jednego milimetra. W przeciwnym wypadku, gaz może przenikać do tkanek miękkich okolicy stawu. To z kolei wywoła podskórne, okołostawowo mięśni lub rozedmę płuc.

nakłucie skóry w stawie barkowym musi zostać przeniesiony na bok. To pozwala wyginać kanał rany pozostawioną przez igłę, a skóra po zabiegu jest zawracany do przestrzeni. Taki sposób zapobiega przenikaniu infekcji z powierzchni ciała do wspólnej komory.

Igła powinna zostać przeniesiona bardzo powoli, starając się ustalić, kiedy koniec nim odbędzie się w torebki stawowej. Jeżeli Glenoid wnęka ma krew będzie Novocaine roztworu barwiącego ze strzykawki, lub ropą – roztwór staje się mętny.

O głębokości, na której przebicie, istnieją różne opinie powinny być realizowane. Niektóre Literatura podaje, że igła powinna przenikać do jednego centymetra, a drugi – na 2-3 cm.

Ciecz przebicie musi zasysać strzykawki o pojemności od 10 do 20 gramów. W razie potrzeby – podawać leki. Po usunięciu igły uprzedzony skóra jest uwalniany, przez zginanie kanał rany, w miejscu nakłuwania, następnie traktuje się alkoholem i sterylnego bandaża stosowane.

Technologia przebicie stawu barkowego

Nakłucia stawu powinno być prowadzone z boku, z przodu lub z tyłu. Jeśli procedura jest przeprowadzana w przód, następnie pacjent należy położyć na plecach. Następnie chirurg musi znaleźć kości kruczej proces łopatkami, który jest niższy niż trzy cm dalszego końca obojczykiem. Igła powinna być podawana pod nim i prowadzić między kośćmi ramię głowicy oraz jej odgałęzienie w kierunku od przodu do tyłu. Igła jest włożona do głębokości 4 cm.

Jeśli przebicie jest wykonywana przez chirurga z boku stawu barkowego, pacjent powinien być poddany po przeciwnej stronie, podczas gdy jego ręka została umieszczona dokładnie wzdłuż tułowia. Szerokość palca jest nieznacznie niższa od guzka większego kości ramiennej głowy jest jej głowa. Igłą jest częścią procesu acromion mocy, która jest najbardziej wystające, a następnie awansować go przez mięsień naramienny w płaszczyźnie czołowej.

Przeprowadzając się z tyłu pacjenta procedur wymaganych do nakłuwania leżał na brzuchu. Następnie chirurg odczuwa na mięsień naramienny i dolnej krawędzi. Na tym etapie nie jest wgłębienie, znajduje się nieco niżej niż tylna krawędź procesu acromion. W tym miejscu należy wprowadzić igłę i umieścić go na głębokość 5 cm w kierunku kości kruczej łopatki.