832 Shares 1582 views

Jakie są kursy walut?

Finanse waluta cytat (znany również jako kursu) – jest to wartość jednej waluty w stosunku do konkretnego innego. Na przykład, 91 jena japońskiego mogą być wymieniane za jednego dolara, co oznacza, że ich cytat wynosi 91: 1. Wartość ta ustalana jest na rynku Forex, który działa 24 godziny na dobę, z wyjątkiem weekendów.

Tak więc, oprócz faktu, że te cytuje może być zdefiniowana jako stosunek jednej na drugą w ich pary. W tej walucie, która jest używana jako punkt odniesienia, zwany cytaty walutowych, a drugi – transakcji walutowych.

Taka para pieniężnych czasami napisane przez złączenie Kody ISO (ISO 4217), oddzielone ukośnikiem. Najczęściej notowane pary walutą jest euro w stosunku do dolara amerykańskiego, o którym mowa w EUR / USD. Przykładem co cytaty, więc można sobie wyobrazić stosunek EUR / USD. W tym przykładzie Euro to waluta bazowa, USD – licznik.

Cytaty mają walut przyjęte skróty określone przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO), znany jako. Ze względu na ISO 4217, główną walutą pieniężnych i ich wartości są oznaczone w następujący sposób: – Dolar amerykański (USD) funt brytyjski (GBP), euro (EUR), dolar australijski (AUD), jen japoński (JPY), dolar kanadyjski (CAD) i wreszcie CHF (CHF).

Cytat, oznaczony EUR / USD 1,2500, mówi, że jedno euro jest wymieniona na 1,2500 dolarów. Jeśli to się zmieni, na przykład 1,2500 do 1.2510, euro zwiększy ich względnego znaczenia. Z kolei, oznacza to, że dolar osłabił, a euro – została wzmocniona. Z drugiej strony, jeśli stosunek EUR / USD będzie zmieniać się od 1,2500 do 1.2490 – a euro jest relatywnie słabsze niż dolara.

Pomijając fakt, że takie cytaty powinny zdawać sobie sprawę z zasadami określonymi przez Europejski Bank Centralny. Zgodnie z jej wymogami, euro para walutowa ma pierwszeństwo. Tak więc, wszystkie pary z jego udziałem należy używać go jako bazę, wskazanego na początku. Na przykład kurs dolara jest definiowana jako EUR / USD.

Jednak w niektórych regionach waluty może ulec zmianie miejsca lub nie mają dokładny zapis. W celu określenia, które jest walutą bazową w parze, podstawą jednostki, która ma kurs ponad 1000. Pozwala to uniknąć problemów z zaokrągleniem – kursy walut są wymienione z więcej niż 4 znaków po przecinku. Istnieją pewne wyjątki od tej reguły, na przykład Japonia, często przytacza swoją walutę jako bazy do drugiej. Pomijając fakt, że takie cytaty należy zauważyć, że wartość wskazania waluty jako zasadę stosuje się w większości krajów na świecie i nazywa się bezpośredni cytat. Wyświetlanie takim stosunku w odwrotnej kolejności jest nazywana cytat pośredni i dystrybuowane w Australii, Nowej Zelandii i niektórych krajach strefy euro. Zatem wskazanie USD 1,35991 = 1,00 EUR wyświetla wartość dolara nie jest cytaty i wartość w euro.

Jeśli używasz cytaty wzrost wskaźnika walucie bazowej pokazuje jego wzmocnienie i zwiększenie wartości cytatu. Innymi słowy, wzrost kursu oznacza wzrost wartości danej jednostki walutowej