332 Shares 8805 views

klasyfikacja innowacji

Innowacyjny rozwój przemysłu mogą być traktowane jako ważny składnik dla stabilnej sytuacji gospodarczej w każdym kraju. Jednak nie wszystkie modyfikacje procesu lub produktu mogą być przypisane do tej kategorii, więc warto skupić się na szczegółowy rodzaju innowacji i spowodować ich klasyfikacji.


W zależności od tego, jak innowacja jest wprowadzany do procesu przydzielania innowacji:

  • żywności;
  • Proces.

W pierwszym przypadku, nowe materiały, produkty i półprodukty elementy, tworząc w ten sposób zupełnie nowe produkty. Innowacje procesowe obejmują nowe podejścia zarówno do organizacji przedsiębiorstwa, a także do wprowadzenia nowego wysokiej technologii.

Klasyfikacja innowacji mogą być napędzane w zależności od rynku nowości. W szczególności przeznaczyć badań i rozwoju, który pojawił się po raz pierwszy na świecie, w domu i na danym przedsiębiorstwie. Oczywiście, największą wartość ma pierwszy typ. W tym samym czasie, w zależności od zasięgu przewidywanego udziału w rynku, mogą być lokalne, systemowe i strategiczne.

Klasyfikacja może być oparty na innowacji do nowego rozwoju w systemie przedsiębiorstwa. Taki rozwój naukowy może dokonać zmian w strukturze i sposobie działania samego przedsiębiorstwa. Tutaj przeznaczyć innowacji:

  • Wejście przedsiębiorstwo, które modyfikować zastosowanych surowców, maszyn, urządzeń i innych ważnych punktów w początkowej fazie produkcji;
  • wyjście przedsiębiorstwa – mają wpływ na końcowy rezultat działalności produkcyjnej;
  • Struktura systemu przedsiębiorstwa, modyfikować zarządzania, produkcji i komponentów technologicznych

innowacja klasyfikacja zależy od zmiany produktu. tutaj jest izolowana

  • rodnik (podstawowy), który radykalnie zmieniać jakość usług lub wytwarzanych towarów. Tutaj, w praktyce realizowane najważniejsze odkrycia i wynalazki, pozwalające na rozpoczęcie produkcji nowej generacji technologii lub wdrożenie najnowszych technologii;
  • wzmacniających, które są stosowane do realizacji wynalazku w połowie poziomu;
  • Modyfikacja (prywatny) tylko nieznacznie poprawiła poszczególne parametry produktu lub produkcji.

Klasyfikacja innowacji mogą być również prowadzone przez stopień rozpowszechnienia innowacji. W szczególności, odosobnione i sporadyczne rozproszonych osiągnięciami naukowymi. W zależności od innowacji ciągłości może być zamienny, anuluj, nawracające otwieracze, retrovvedeniyami.

Oczywiście, wymienione rodzaje innowacji i ich klasyfikacji nie są ostateczne i będzie stale rozszerzany i aktualizowany. Jednakże, można argumentować, że bez względu na to w jakiej dziedzinie nie działa, firma jest zawsze dla niego będzie to możliwe, aby wybrać produkt wysokiej technologii, które zwiększą swoją rentowność.

Nie mniej interesujące i klasyfikacja projektów innowacyjnych. Mają tendencję do różnić w zależności od poziomu istotności naukowej i technologicznej. Więc przeznaczyć modernizacji innowacyjny projekt, podczas którego rozwój dzieje fundamentalną zmianę w podstawowej konstrukcji lub technologii. Innowacyjny (lub lepsza) naukowa działalność pozwala na dokonywanie istotnych zmian w dostępnej technologii i wzornictwa. Jednak największą zaletą jest doprowadzenie do realizacji zaawansowanych komercyjnych i pionierskiego projektu innowacyjnego, które obejmują wprowadzenie, odpowiednio, co prowadzi do rozwoju technicznego i nowo tworzonych materiałów, wzorów i technologii, które są w stanie wykonać nowe funkcje.