888 Shares 5464 views

Co to jest zawór wody? Urządzenie, rysunku i obwodu przyłączeniowego

Aby zmienić przepływ transportowanego płynu stosuje się kropkę zaworów. Zawór doprowadzający wodę do wody charakteryzuje się następującymi właściwościami:


 • Prostota konstrukcji i eksploatacji;
 • używania w wysokiej różnicy ciśnień;
 • małe rozmiary i waga;
 • może być zainstalowany na dowolnej części przewodu;
 • mały ruch bramy gwarantuje wygodną konserwację.

typy zaworów

Zawory są klasyfikowane według trzech kryteriów:

 • Kształt ciała;
 • widok elementu uszczelniającego;
 • metoda instalacji w systemie.

Kształt kadłuba zaworów są następujące:

 • Przepływ prosto – gniazdo zaworu przepływu nachodzi kierunku poprzecznym;
 • Kąt – element blokujący jest przemieszczany przeciwnie do ruchu nośnika;
 • mieszania – w celu uzyskania pożądanej temperatury wody.

Element blokujący ma inną strukturę:

 1. Piłka – poprzez zakres ciągłego przepływu w organizmie. Przy łączeniu wzdłużne osie otworów i opływowy element jest całkowicie otwarty ruch. Obrót w kierunku prostopadłym do 100% obejmuje przepływ płynu. Zawór działa tylko jako element blokujący, i nie nadaje się do regulacji. Zastosowanie urządzenia dzięki wysokiej niezawodności, prędkości i zwartości nakładania topnika. To praktycznie nic nie przebije, bo bardzo mało szczegółów.
 2. Zawór – zaparcia związanego z gwintowanym prętem gwintowanym do lądowania nakrętki. Węzeł stosowany do kontroli przepływu i pełnego odcięcia (w skrajnym dolnym położeniu).
 3. Igła – stożkowy tłok do sterowania przepływem płynu pod wysokim ciśnieniem (około 220 bar).

Zawory materiały:

 • Kula: mosiądz, stal lub stal konstrukcyjna ;
 • Zawór: żeliwo, mosiądz.

Nowe materiały wykorzystywane są również do produkcji zaworów. obudowa z polipropylenu dzięki czemu urządzenie trwałe i jednocześnie tani. Powłoka z PTFE może poprawić odporność na korozję i w środowisku korozyjnym.

Różnica pomiędzy zaworem i zaworem

Baterie i zawory są różne, chociaż są często utożsamiane. Ostatni zestaw połączenia pomiędzy dwiema rurami, tworząc linię. Żuraw obejmuje bramę bezpośrednio i dyszę, przez które woda wypływa na zewnątrz.

Budowa i działanie bramy zaworu

Najważniejszym z nich jest jednostka robocza gniazda zaworu z ręcznie bramę ruchomego wrzeciona. Zawór wody, które to urządzenie jest przedstawiony poniżej, przy czym obudowa posiada gwint na pręcie i ma właściwość hamowania. W wyniku tego, płyta zaworu jest silnie dociśnięte do siedzenia zamykania, gdy zawór jest zamknięty, przepływ. W otwartym otworem stan pozostaje stały podczas przepływu wody.

Zazwyczaj, w przypadku nici nie jest wykonywana, ponieważ zużywa się szybko. W tym celu jest on ustalony z nakrętką, która jest wkręcona w trzpieniu. Następnie można zainstalować drugi, a ciało jednocześnie pozostać na miejscu jednostki zużyte. Wszystkie części mogą być stosowane zamiennie z zaworami (GOST 12.2.063-81 GOST 5761-74).

Zawór jest otwierany poprzez obracanie uchwytu. W tym przypadku przesuwa się trzpień do przodu, uwalniając przejście dla płynu. Jeżeli obrót w przeciwnym kierunku, zawór zamyka się.

urządzenie łączące z przewodem wykonane przez otwór wlotowy i otwór wylotowy. Pomiędzy sobą mogą być rozróżniane według strzałki wskazującej kierunek przepływu.

zawory kątowe

Aby zmienić płynu przekładniowego prostopadle pokrywają i dostosowanie kątowego stosuje zaworami (rysunek poniżej: i – przejście, b – róg).

Prostopadły układ złącza wlotowe i wylotowe zaworu określa przydział rur, zmieniając kierunek w temperaturze około 90 °. Jego zasada działania jest taka sama jak w przypadku przejścia. Postępowanie przesłona jest współosiowy z otworem wlotowym.

Zakres kątowy zawór:

 1. Gdy rurka trawers grzejnika centralnego ogrzewania, gdy nakłada się lub reguluje przepływ zaworu wody chłodzącej (zdjęcie cm. Poniżej). Modele polipropylenu o wysokiej temperaturze łatwiejszy i tańszy w związku z mosiądzu rur z tworzyw sztucznych.
 2. Zapobieganie rur drgań i huśtawka.
 3. Zmniejszenie prędkości przepływu płynu bez zakłóceń wysokiej częstotliwości.
 4. Linia ognia podczas operacji we wszystkich pozycjach.
 5. Uproszczenie montażu rur poprzez zmniejszenie okucia przepływu.

Budowa i działanie na zasadzie zaworu kulowego

Korpus główny pracy zaworu jest kula z otworem przelotowym. Kiedy położenie rączki wzdłuż rury zawór jest otwarty. Jeśli tak jest, aby włączyć prostopadle do rury, to będzie zamknąć. Otwór w kuli może być okrągły, kwadratowy, trapezu lub owalu. Zawory Zawór mała średnica jest sprawiło, pływających, a dla dużych rozmiarów urządzenia sprawiają, że na specjalnych podporach. Wysokim przesłona jest uszczelniona sprężystym szczeliwem. To pozwala na ustawienie typu modeli od gazociągów.

Zawór kulowy woda działa w dwóch skrajnych położeniach przez obrót o około 90, gdy jest w pełni otwarty, czy zamknięty. Próba kontroli przepływu prowadzi do szybkiego zużycia uszczelki.

Zawory kulowe mają większą możliwość łączenia rur przy instalacji systemów wodnych:

 • komunikowania się;
 • k;
 • z trzema lub więcej kranów do celów przekierowania transportowanych przepływów.

Połączenie z rur sutka, spawane i kołnierzowe. Ostatnia opcja pozwala na stałe zainstalować zawór wody w systemie.

Bramki Mieszarki do dusza

Urządzenie przeprowadzono jedną kulę dźwigni lub dwa zawory odcinające. Zawiera zdejmowaną głowicę prysznicową z dołączonym elastycznego węża i wylewki w wannie. Mixer działać ukryty wyprowadzanie tylko zawory regulacji temperatury wody.

Klasyczny jeden jest wyposażenie dvuhventilny ręcznie regulowaną temperaturą. Ciepłej i zimnej wody miesza się w specjalnej komorze, a następnie przepływa do przewodu prysznicem lub dziobek. Głównymi elementami urządzenia są dwie części górne z wymiennych wkładek.

Jednouchwytowa staje się popularnym urządzeniem z wygodnej regulacji wody. Głównym elementem mieszalnika wymienny wkład. W przypadku awarii może być łatwo usunięte i zastąpione.

Ze zintegrowanym termostatem ułatwia regulację. Jest skonfigurowany do góry, co zapewnia wylot wody w określonej temperaturze. Aby to zrobić, w przypadku istnieje termostatyczny element, który rozdziela strumienie. Jedyną wadą tych modeli jest ich wysoka cena.

montowanie

Zawory są zamocowane na nici o małej średnicy (60 mm). Ma czop na rurze, związek jest sprasowany konopie lub błony teflonowej. Nawijanie odbywa się w kierunku dokręcania gwintu. W ten sposób uzyskuje się szczelne połączenie zdolne do wytrzymywania wysokich ciśnień.

rurą o dużej średnicy, połączona z kołnierzem z podkładką lub przepchnąć kątowego uszczelkę zaworu. Skurcze nich razem odbywa się za pomocą śrub i nakrętek. kołnierzowe z rury prowadzi się za pomocą spawania łukowego.

Zawór wody: naprawa

Jeśli element zawór odcinający uszkodzenie nie nosić go otrzymuje z tego samego lub nowego węzła. W tym celu odcinek rurociągu uwalnia się od cieczy, pokrywa się z obu stron. Następnie demontaż elementu blokującego typu zaworu. Zawór kulowy jest całkowicie usunięty chleb świętojański lub klucz nastawny. Na nakrętki walcowania równolegle i stopniowo – 3-4 włącza każdy.

Najpierw sprawdź serwisowania uszczelniaczy, które zastępują podczas noszenia. Przecieki występują głównie z powodu odkształcenia i podkładki na uszkodzenia gwintu w wyniku niewłaściwego montażu. Następnie komisja inspekcyjna i siedzisko. Jeśli węzeł nie będzie ponownie pękanie. Obudowa nie może być naprawiony, jeśli zostanie on uszkodzony mechanicznie. Prirastanie rurociąg wymaga jej uprawy oraz potrzebę dalszego spawania.

W tym przypadku, trzeba zainstalować zawór wody jest nowe lub odnowione. Niedoświadczona osoba do podjęcia kompleksowego remontu nie jest to konieczne ze względu na nieznajomość jego funkcji.

Zawory odcinające tworzy dodatkowy opór, więc stawy mogą powstać zatory. Strzelać zawory nie zawsze następują. Czasami po prostu przepłukać rury otwierając wszystkie zawory.

Wymiana gruczołu można zrobić delikatnie palcami. Aby to zrobić, należy odciąć dopływ wody do pionu, aby zdemontować mechanizm blokujący, wymienić uszczelki i smarować ruchome części.

wniosek

Zawór wodny różni prostota obsługi i nie wymaga szczególnej obsługi. Każdy model powinien być stosowany zgodnie z jego przeznaczeniem. Prosta naprawa zaworu może być wykonany własnymi rękami, jeśli działać dokładnie i poprawnie.