725 Shares 7482 views

Beton. Właściwości, Opcje aplikacji.

Base, stropy betonowe konstrukcje reklamowe, podkładki ściany nośne – wszystko to jest podstawą konstrukcji żelbetowej.

Beton, beton zbrojony jest podstawowym środkiem monolitycznego budownictwa mieszkaniowego w Rosji. Cechą tych struktur jest kombinacją wiązań metalicznych i zaczynu. Jak wybrać żądaną kombinację warunków, w jakich są one stosowane lub innych materiałów omówię w tym artykule,

Główne właściwości betonu, charakteryzuje się składnik jakościowy:

1) wytrzymałość betonu (oznaczony przez indeks liczbowym, to zwykle 7,5; 10; 12,5; 20; 25; 30). Charakteryzuje dopuszczalnego ciśnienia w betonie, a ich wytrzymałość na ściskanie MPa (N / m2). Na przykład w konkretnym gatunku B20 dopuszczalnej wartości 20 MPa. wytrzymałość betonu jest sprawdzana za pomocą specjalnych narzędzi pomiarowych: młotek Schmidta młot Kashkarova Onyx, etc.

2) wodoodporne. Oznaczony literą W z indeksem 2 do 20. charakteryzuje maksymalnego ciśnienia tłoczenia wody na centymetr kwadratowy powierzchni z betonu, przy czym konkretne właściwości nie ulegają zmianie.

Przy projektowaniu struktur działających w trudnych środowiskach (oczyszczalni ścieków, napowietrzanie, kanałów melioracyjnych i wałów) wymagać dodatkowych podstawowych ścian hydroizolacyjnych. Wydawałoby się, że konwencjonalna uszczelniająca asfalt lany, albo stopienie izolacji z tworzywa sztucznego może rozwiązać ten problem. Ale nie wszystko jest takie proste. Silnoagressivnyh środa pogubno wpływu na materiały hydrofobowe, bitum mastiga rozpuszczonego CO2 w środowisku, a tworzywo sztuczne jest otwarte. Ale istnieje rozwiązanie. Zastosowanie przenikliwy hydroizolacji – jest to najlepsze rozwiązanie dla środowisk korozyjnych. Co to jest?! Penetrujące wodoszczelność jest po prostu krystalizacji dodatek uszczelniających betonu, zwiększa jego vodonepronizaemost co najmniej 1 punkt (10-15%). Kryształy dodatki do betonu wypełniona porowatości i przenikanie wilgoci aktywowane pozlaschaya wilgoci w masie i krystalizuje się w porach. Główne brandy hydrofobowych Penitron, Kristallizol. Frakcja Objętość substancji do konkretnych 12-12.5 kg. za m3 betonu.

3) przed zamarzaniem. Oznaczone literą F. charakteryzuje liczbę cykli zamrażania i rozmrażania z betonu, po czym beton nie traci swoje właściwości mechaniczne.