389 Shares 2004 views

Dekoracje ciast w domu: wykańczanie półproduktów.

Domowe ciasto zawsze wywołuje entuzjazm domowego domu i pochwala kochankę.

Dekorowanie ciast w domu wymaga trochę doświadczenia i trochę wyobraźni. Gotowe ciastka, piasek, ciastka warstwowe muszą być nasączone syropem. Położyć się na każde ciasto farszu, pozostaje ostatnim etapem – dekoracją.

Dekoracje domowych ciastek można szybko posłużyć czekoladkami, marshmallowsem, orzechami, suszonymi owocami, ananasami w puszce i brzoskwiniami, okruchami na herbatniki. Ale jeśli chcesz zdziwić ludzi, musisz ciężko pracować i przygotować gotowe półfabrykaty.

Kandyzowane owoce – przyrządzane owoce – stosuje się nie tylko do wykańczania ciast, ale także do ciast i babeczek. Kandyzowane owoce gotowane są jako dżem, a następnie wyjmowane z syropu i suszone. Niektóre z nich są pieprzone cukrem. Do tej dekoracji, na przykład, pomarańcze, jabłka, gruszki, jesion górski, skórka arbuz.

Smaczna i piękna ozdoba ciastek w domu to owoce i jagody. Świeże owoce są pobierane, myte, pozostawione do spuszczania, umieszczone na tortu i napełniane galaretką. W tym przypadku jagody nie wysychają, ich wygląd nie pogarsza się.

Owoce z kompotu są również wyrzucane z powrotem na sito, a galaretka jest gotowana z kompotu. Owoce są układane na powierzchni ciasta, wlać galaretkę, w lodówce zamrozić.

Przed dekoracją ciasta z owocami z dżemów zaleca się smarować powierzchnię dżemem, a następnie rozłożyć owoce wzdłuż konturów oznaczonych nożem.

Dekoracje domowych ciast z marmoladą daje jasność słodyczy . Możesz użyć jako gotowej marmolady w postaci różnych postaci i marmolady własnego przygotowania. Do wykańczania, czasami glazuje powierzchnię ciasta gorącą marmoladą i poziomuje łopatką.

Aby przygotować marmoladę, pięćset gramów przygotowanych owoców gotuje się w szklance wody z dodatkiem dwóch kubków cukru aż do grubości. Jeśli przygotujesz marmoladę łopatką, warstwa powinna mieć grubość około dwóch centymetrów. Pod koniec gotowania można dodać smak i kolorystykę żywności.

Nie mniej interesujące jest dekoracja ciastek w domu przy użyciu jednowarstwowej lub wielobarwnej galaretki . Z figurki z mrożonych galaretek i położyć na powierzchni tortu.

Glazurę można wytwarzać ze sproszkowanego cukru z dodatkiem cieczy i substancji aromatycznych: soku z cytryny, czekolady, śmietany. Smarowanie powierzchni ciasta dżemem, pokrywanie wszystkich porów, glazura jest rozprowadzana z góry, wyrównana długim nożem i wysuszona.

Aby zrobić cytrynową glazurę, musisz mieszać 200 g sproszkowanego cukru z dwiema łyżkami soku z cytryny, a dwie łyżką gorącej wody. Następnie trzeba pocierać masę drewnianą łyżką, aż zmieni się w jednolitą błyszczącą glazurę.

Szminka jest innym rodzajem półproduktów wykończeniowych. Szminka jest aromatyczna z sokami owocowymi, likierami, winami, barwionymi w różnych kolorach.

Fascynujący proces – dekorowanie ciast w domu z masą ciągnącą (białko, owoce). Do wykańczania kornetu jest używany.

Jako ozdoba ciasta staraj się gotować marcepan. Suszone obrane migdały przechodzą przez szlifierkę do mięsa, zmieszaną z cukrem pudrem i bielonymi białymi. Jeszcze kilka razy masa musi być przepuszczona przez młynek do mięsa, aż stanie się jednorodna i mroczna. Dodaj koniak lub wino do masy, wymieszaj. Z lepkiego plastikowego marcepanu można wyciąć figurki, biżuterię mody.

Ozdoby z kremu wyglądają bardzo atrakcyjnie. Aby uzyskać piękne ozdoby, obramowania, kwiaty, potrzebujesz urządzeń cukierniczych: przegrzebki, kornety, torby na cukierki z tubkami.

Literatura używana:

  1. Domowe wypieki / pizze. S.Parunova; – Moskwa: LLP "Harvest", 1997. – 556 s.
  2. Stanisławska S.A. Ciasta, ciastka, gofry. – Stowarzyszenie "UNI-ROSS", 1992.