793 Shares 1736 views

"Kabar" (nóż): opis, zdjęcia

Noże bojowe „KABAR” mają status kultowych noży. Dziś całe mnóstwo spektakularnych modyfikacji oryginalnych modeli produkowanych pod marką. Te ostatnie są szeroko stosowane w dziedzinie łowiectwa i turystyki.


„Kabar” – nóż, bardzo popularne wśród konsumentów. Niezawodne działanie i zastosowanie nowoczesnych materiałów produkcyjnych możliwość dokonania tej kategorii produktów jest niezwykle praktyczny, niezależnie od zastosowania.

Spójrzmy na korzyści płynące z takich noży, spojrzeć na głównych cech produktu oryginalnego popularnej marki.

historia marki

„Kabar” – nóż, który ma symboliczne znaczenie dla Amerykanów. Że takie bronie poobijany wiele dzieci od ich ojców, którzy wracali z pola chwały wojskowej, zwłaszcza z wojny w Wietnamie. Dlatego modele produkowane w połowie ubiegłego wieku, są prawdziwym historyczny relikt.

Zaprojektowany nóż „Kabar” J. amerykański wojskowy. Davis, na polecenie dowództwa Korpusu Marine w odległym 1942 roku. W tym czasie, US Army był w potrzebie skutecznej, niezawodnej zimnej stali, jak kraj wszedł w walkę z Japończykami na wybrzeżu Pacyfiku. Marines potrzebne pełnoprawnym helikopter wojskowy, który pomógł przetrwać w tropikalnej dżungli. Że te bronie udał się na nóż „Kabar”, zastępując standardowy bagnet bezużyteczne.

Później seryjnej produkcji takich zimnych ramionach wziął amerykańskiej korporacji United sztućce z Olean. I aż do 1970 roku, produkty wytwarzane są w oryginalnej formie bez jakichkolwiek zmian i modyfikacji. Z tego okresu, sklepy zaczęły pojawiać się oryginalne modele dla myśliwych i turystów wykonanych na sprawdzonej technologii.

Dzisiaj, pod marką Ka-Bar, oprócz walki noży, wyprodukowany następujące modele:

 • turystyka;
 • składane;
 • polowanie;
 • kolekcjonowania ostrza specjalnym kształcie;
 • maczeta.

charakterystyczne cechy

W jaki sposób „Kabar” (nóż)? Zdjęcia prezentowane w materiale mogą stanowić ogólne pojęcie o kształcie takiej broni. Model ten jest mały, ale dobrze naostrzone skos tyłek. Jako element utrzymanie optymalnej równowagi Krovostok używany.

Made „Kabar” (nóż), odporności na uderzenia stali węglowej, która jest zaostrzony z ostrością brzytwa. Na cienkiej kręcone Wood Carving taki produkt, najprawdopodobniej, nie będzie działać ze względu na dość masywnej wielkości. Jednak wbija nóż i odcina „KABAR” doskonałą.

Produkty z tej kategorii są przeznaczone przede wszystkim na zastosowaniu silnych wstrząsów, co w rzeczywistości, coraz częściej i wymagają wojsku. I noże dziurkowania są niemal wszystko na swojej drodze.

charakterystyka

Standardowe klasy noże Ka-Bar posiadać następujące cechy:

 • Długość ostrza – 17,8 cm;
 • Grubość ostrza – 4,2 mm;
 • szerokość ostrza – 32 mm;
 • Skóra – owalny tworzenia kołowego metalowego zamknięcia w pięty;
 • Garda – zagięta taśma stalowa w kierunku uchwytu;
 • Ostrze materiał produkcji – ze stali węglowej z powłoką proszkową.

pochwa

Nowoczesne kolekcje obejmują liczną serię pojedynczych odmian ostrzy od renomowanego producenta, od modeli klasycznych do egzotycznych okazów. Nie jest zatem zaskoczeniem, że producent wziął wektor jako wydaniu oryginalnej pochwie. Szczególną uwagę zwraca się następujące opcje:

 1. z tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości (kaydeksa) – osłona wykonana z tego materiału są bardzo praktyczne, gdy stosowany regularnie i duże zapotrzebowanie w wojsku.
 2. Skóra – stosowane w produkcji osłonki do wzorców myśliwskich, ponieważ materiał ten pozwala dyskretnie uzyskać broń podczas stalking.
 3. Cordura (Nylon) – produkty te cenione przez miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu, które kiedyś brać „KABAR” (nóż) w podróży i potrzebują strój, który ma niską wagę.

W rezultacie,

Obecnie marka noże Ka-Bar jest uważany przez użytkowników jako prawdziwie kultowych broni wojennych. Pomimo wysokiego popytu, który jest wykorzystywany przez pierwotnego modelu, producent oferuje klientom szeroki wybór wszelkiego rodzaju modyfikacji, które mogą zaspokoić potrzeby zapalonych myśliwych i turystów.