650 Shares 5199 views

Dlaczego budzę się w nocy? Dlaczego ludzie budzą się w nocy

„Budzę się w nocy bardzo często!” – tak niektórzy mówią. Sen dla człowieka jest bardzo ważnym rytuałem. Jest on integralną częścią życia, która jest potrzebna nie tylko do rekreacji, ale również do normalizacji mózgu, w celu uzupełnienia brakującej energii organizmu. Coraz częściej obserwuje się obywatele różnych zaburzeń snu. Albo bezsenność lub stałe przebudzeniu. Czy to normalne? Kiedy regularny wzrost noc jest normą? Czy jest powód do niepokoju? Jak radzić sobie z tą sytuacją? W rzeczywistości, spojrzeć na wszystkie te sprawy nie są tak proste, jak się wydaje. Po tym wszystkim, ludzki organizm jest inny. Powiedzieć dokładnie, dlaczego dana osoba mówi: „Budzę się w nocy” – trudno. scenariusz, dużo. Dlatego często trzeba wybrać metodę traktowania przez „okucia” podstawy nocnym przebudzeniu.


Trochę historii

Aby nie zacząć panikować z wyprzedzeniem, należy badać fakty historyczne. Chodzi o to, że wcześniej zdecydowano się spać o zmierzchu i obudzić się o świcie. Ta rutyna nastąpiło, gdy energia elektryczna była tajemnicą. Wielu rolników nie stać świece i inne urządzenia oświetlające. Dlatego w czasie snu w nocy, ale jak tylko świt przychodzi, budzę się.

Należy zauważyć, że przed 8 godzin snu nie jest uważane za normalne. Ludzie spali znacznie mniej. Dlatego, aby narzekać: „Budzę się w nocy, nie wiem, czy to w porządku” – nie zawsze warto. Niespokojny sen można wytłumaczyć faktem, że tak było aż do około 19 wieku.

Jak spać wcześniej

Jak ludzie spali wcześniej? Dość często jest to praktykowane niespokojny sen. Faktem jest, że w dawnych czasach ludzie spali aż o północy. Potem obudził. Ze względu na fakt, że było ciemno, nie można było zaangażować się w zwykłych pracach. Dlatego zazwyczaj po północy ludzie modlili lub medytował w jego działaniach. Również umożliwia komunikację między szeptem.

Po pewnym czasie ludzie znowu zasnął. Jeszcze przed rano. A potem, co do zasady, są zaangażowane w zwyczajne, znane wszystkich przypadkach. Dlatego, budzę się w nocy – było to normalne zjawisko. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że w okresie zimowym robi się ciemno wcześnie. I aż do północy można spać bez żadnych problemów.

Jest prawdopodobne, że jeśli dana osoba budzi się w nocy, jego ciało działa tak samo jak wcześniej. Zwykle po pewnym czasie znowu stanie spać. Sen trwa do rana.

eksperymenty

Aby udowodnić, że nocne przebudzenia czasami są normą, niektórzy naukowcy przeprowadzili wiele eksperymentów na ludziach. Na przykład psychiatra Tomas Ver postanowił studiować, to jest naprawdę niebezpieczne, niespokojny sen. Będzie oferować kilku wybranych wolontariuszy. Kolejne osoby znajdują się w całkowitej ciemności, a od 18:00 rano do 8 włącznie. Wolontariusze zachowanie dokładnie zbadane.

Po pierwsze, wszyscy uczestnicy podczas snu całonocny jest dobra. Przebudzenie było tylko w godzinach porannych. Z biegiem czasu, ochotnicy zaobserwowano zaburzenia snu. Albo raczej, ludzie po prostu obudzić się w określonym czasie. Na przykład, pierwszy udało mi się spać przez 2-3 godziny, po czym następuje wzrost, po kilku godzinach budzi ponownie rozpoczyna okres odpoczynku, który trwał aż do rana.

Zatem Tomas Ver był w stanie udowodnić, że zarzut „Budzę się w nocy” nie zawsze jest niebezpieczne. Mózg po prostu nie ma potrzeby snu. Jak tylko organizm kompensuje długu snu, nie pozwala spać osoba przez długi czas. Nie ma powodu do paniki. Zaleca się jakoś rozproszony i robić interesy. Albo tylko trochę pomyśleć – wkrótce będzie w stanie ponownie zasnąć. Musimy przyzwyczaić się do faktu, że mózg nie musi odpoczywać w nocy.

umeblowanie

Ale zdarza się tak, że sen pod wpływem różnych czynników. Nie zawsze nocnych przebudzeń są normą. Mimo wszystko, większość ludzi na świecie jest obecnie możliwe, aby postawić diagnozę „chroniczny brak snu.” Jest to stan, w którym chcesz spać. Oznacza to, że organizm potrzebuje odpoczynku tyle czasu, jak to możliwe.

W niektórych przypadkach, nagłe przebudzenie, w zimny pot. Zaleca się, aby spojrzeć na środowisko, w którym dana osoba zasypia. Jest prawdopodobne, że jednostka czuje się nieswojo. Na przykład, pomieszczenie jest zatkany, na gorąco lub na zimno. Mając zbyt gruby lub cienki koc, który nie nadaje się do sezonu – to kolejny czynnik, który jest w stanie zakłócić sen.

Takie zachowanie ciała można nazwać normalnym. Ale zjawisko to nie jest normą dla ludzi. Po tym wszystkim, jeżeli obywatel narzeka: „Zły sen, obudzić się w nocy w pocie” – zaleca się, aby unormować sytuację. Pokój wietrzyć lepszą snem, koc kilof sezonu. Ogólnie rzecz biorąc, zrobić wszystko, aby można było wygodnie spać. Jak tylko sytuacja normalizuje, niespokojny sen zniknął.

choroba

W niektórych przypadkach zjawisko to staje się jasne na podstawie badania wskaźnik do choroby. W rzeczywistości, jest to dość rzadka sytuacja. Zazwyczaj w nocy przebudzenia nie jest niebezpieczne. Choroba tak rzadko manifestują się.

„Każdej nocy budzę się zlany zimnym potem” – tak można powiedzieć ludziom, którzy cierpią z powodu choroby zwanej pocenia. Ta nadmierna potliwość. To zjawisko nie znalazła jeszcze wyjaśnienia. Gdy organizm wytwarza potu nadmierne pocenie się w dużych ilościach bez żadnego powodu.

Studiował również zjawisko – konsekwencją raka. Małe specyfikacja – musi towarzyszyć gorączka. Na przykład osoby cierpiące na gruźlicę i AIDS, czasami budzę się w nocy zlany zimnym potem. W chorobach kości, w podobnej reakcji.

hormony

Kolejnym powodem jest często spotykany u kobiet, ale ludzie nie są wolni od niego. Chodzi o to, że jeśli ktoś mówi: „Często budzę się w nocy w pocie” – warto zwrócić uwagę na jego hormonów. Zaleca się, aby zrobić test, aby upewnić się, że hormony są normalne.

Jeśli nie, to nie powinien być zaskoczony. Lepiej jest, aby skonsultować się z lekarzem, który pomoże znormalizować hormonów w organizmie. Następnie niespokojny sen, a następnie uwolnienie zimnego potu, stop.

zgubne nawyki

Zaburzenia snu często cierpią z osób z uzależnieniami. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do palaczy. Mówi się lekarzy, istnieje tak zwany głód nikotyny w ciągu nocy. Po tym wszystkim, zdrowe wakacje – to 8 godzin. Tyle ciało bez tytoniu nie można „rozciągnąć”, więc budzi osoby do zrekompensowania braku składnika.

Jak radzić sobie z takim zjawiskiem? Te opcje nie są bardzo wiele. Albo rzucanie palenia lub złe nawyki. Czasami można zobaczyć się z lekarzem w celu uzyskania pomocy, ale jest mało prawdopodobne, aby pomóc. Nawiasem mówiąc, palacze przebudzenie zbyt często towarzyszy pocenie się.

emocje

Dlaczego budzę się w nocy? Częstym zjawiskiem we współczesnym świecie budzi się z nadwyżką emocji. Lub ogólnie obserwowano zaburzenia snu. Bez względu na to co to jest – pozytywne lub negatywne – emocje odbyć. Najważniejsze jest to, że mózg nie jest w stanie usiąść i przetwarzać silny przepływ informacji.

Jeśli człowiek narzeka: „Kiedy śpię, budzę się w nocy często”, należy zwrócić uwagę na jego życiu. Wszelkie emocje, cały dzień lub po prostu duża ilość informacji postrzeganej w ciągu dnia – to wszystko przyczynia się do zaburzeń snu. Zaleca się, aby odpocząć przed pójściem do łóżka, i przewietrzyć pomieszczenie. Wieczorne spacery czasami pomaga też.

W niektórych przypadkach można zwrócić się do psychologa lub neurologa. Jeśli problem z zaburzeniami snu często manifestują, lekarze są w stanie przepisać środek uspokajający lub nasenny. Nie najlepsze, ale też nie jest złym rozwiązaniem, aby zwalczać choroby. Kiedy stracił stres, sen znormalizowane.

Strach i lęk

„Budzę się w nocy płacze, histerię” – te słowa można usłyszeć od niektórych osób. Czasami przyczyną niespokojnego snu jest strach i podniecenie. Nawet na poziomie podświadomości, ludzie nie mogą myśleć o nich.

Jedynym rozwiązaniem logicznym jest wizyta u lekarza. Terapeuta pomoże wykryć lęki i pokonać je. Tylko w ten sposób przyniesie ciało z powrotem do normalnego stanu.

Wiek i płeć

Należy mieć na uwadze – Im starsza osoba, tym bardziej, że ma problem z uśpienia. Ciało to urządzenie. Nie jest tajemnicą, że osoby starsze są w stanie drzemki w ciągu dnia, ale w nocy są one na jawie. Fakt ten musi być brany pod uwagę. Panika nie jest konieczne, aby podnieść. Sprawiają, że wciąż nie działa – chyba wziąć tabletki nasenne.

Kobiety są podatne na zaburzenia snu częściej niż mężczyźni. A w każdym wieku. Może to być spowodowane menopauzą lub jej przybliżenie. Również w czasie ciąży, może obudzić się z wielu powodów: ból, niewygodnej pozycji, zaburzenia wewnętrzne – wszystko to ma wpływ na sen. Podczas karmienia piersią, wiele spać w nocy, bo nie płacz dziecka, ale z powodu pragnienia. Karmienie piersią jest normalny – ciało jest po prostu staramy się nadrobić brak płynu, chociaż w nocy.

Jeśli budzisz się w nocy

Wielu ludzi myśli: „Co jeśli budzę się w nocy?” Istnieje kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie z tym problemem. Poniższe punkty wyróżniać się wśród najczęstszych zaleceń:

  1. Nie spędzają dużo czasu w łóżku. Jeżeli dana osoba budzi się w nocy, to lepiej iść do łóżka później. Spędzać więcej czasu w łóżku – to najbardziej głupie zajęcie, co tylko może być.
  2. W ciągu dnia nie zasnąć. Nawet przy dużym zmęczeniu. Potem w nocy ciało będzie wymagać więcej czasu na sen.
  3. Porzucić złe nawyki lub ograniczyć je. Mówi się, że palacze mogą wystąpić deficyt nikotyny. To samo odnosi się do innych złych nawyków.
  4. emocje kontroli i stresu. Zakłócony stan emocjonalny prowadzi do problemów ze snem.
  5. Zaleca się również, aby nie oglądać przez całą dobę i nie biorą pod uwagę, ile czasu pozostało do snu.