515 Shares 1020 views

Ciekawym rozwiązaniem: jak uprawiać ogród pionowy

Jak jeśli kiedykolwiek pionowy ogród? Jeśli tak, to należy zwrócić uwagę na informacjach dostarczonych poniżej. Oto dla was zebrane wskazówki dla całego projektu oraz wybór roślin, które mogą być wykorzystywane do realizacji tej idei.


Decyduje o rodzaju ogrodu

Istnieje wiele opcji do umieszczania pionowym ogrodem. Najprostszy sposób – jest użycie pojemników, które są umieszczone na ścianie w kilku rzędach. Alternatywnie, można użyć specjalnych worków tkanin, które są umieszczone w glebie i posadzone rośliny.

Jeśli chodzi o materiały, które preferencji można traktować jako drewna i tworzyw sztucznych. Jeśli pojemniki są wystarczająco duże, to trzeba myśleć o metalowego drutu, który wzmocni strukturę i nie daje pojemniki do zgryzienia. Jeśli wolisz drewnianą wersję, a następnie upewnij się, że wnętrze ma dobrą izolację, która nie pozwoli na przepływ wody z pojemnika.

Pomyśl o umieszczenie

Pionowe ogrody można umieścić niemal wszędzie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Przy wyborze lokalizacji kierując obecności światła słonecznego, ponieważ niektóre rośliny jest to niezbędne do wzrostu, podczas gdy dla innych jest to konieczne w celu zminimalizowania wpływu. Są też takie pojemniki, które mogą być przeniesione. Tak więc, w cieplejszych miesiącach, mogą być umieszczane na ulicy, i na zimno – umieścić je w pokoju.

Wybierz rośliny

Korzystne może być podany do różnych rodzajów roślin, zarówno dużych jak i małych. Również wyglądać dobry wybór ziół, owoców i warzyw, odmiana roślin sznurka. – bluszcz, winogron, itd. Wybór zależy od stawianych celów i cech klimatycznych.

Grupa rośliny według ich cech

Wybierz trzeba te rośliny, które preferują lub światło słoneczne, lub jej brak. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że rośliny, które zostaną umieszczone razem, powinni mieć podobny okres wzrostu. Jeśli typy pocztowe, z których jeden jest szybko rośnie, może hamować wzrost drugiego.

Miej oko na wilgoć

Ze względu na cechy umieszczenie tych roślin, które są na górze wzorów szybciej wyschnąć i wymagają częstszego podlewania niż te umieszczone na samym dole. Dlatego górne szeregi muszą być częściej podlewane.

Wszystko zaplanować z wyprzedzeniem

Przed posadzeniem zioła, warzywa i inne rośliny, tylko zaplanować, jak będą one umieszczane iw jakiej ilości. Repot roślin lub ponownie ustanowione jakieś pudła i pojemniki będą znacznie trudniejsze po cała struktura musi być obsadzone.

Pomyśl systemu nawadniania

Pionowy ogród wymaga częstszego i regularnego podlewania niż rośliny, znajdujący się w tradycyjny sposób. Pojemniki są bardziej kompaktowe niż na otwartym terenie, więc muszą być nawożone i podlewane często. Rozważmy specjalny system nawadniania przy użyciu różnych węży i spraye. Nowoczesne systemy są wyposażone w zegar i umożliwia automatyczne podlewanie w czasie zdefiniowanym przez użytkownika. Pozwoli to zaoszczędzić czas i wysiłek i osiągnięcia dobrych wyników.

Zachować kilka roślin w rezerwie

Oczywiście, niektóre rośliny umierają, więc trzeba będzie wypełnić swoje miejsce, że nie jest pusta, a cała struktura traci swój wygląd. Zawsze mieć kilka roślin jednego gatunku w oddzielnych pojemnikach, skrzynkach lub na zewnątrz w przypadku trzeba będzie wymienić te opcje, które zostały umieszczone w pionowym ogrodem. Szczególnie przydatne, jeśli konstrukcja i roślin, a te typy, które są oddzielne, wykorzystywane są w pojemnikach i skrzynkach jednego stylu, który będzie musiał po prostu zamienić się miejscami.