549 Shares 5291 views

„azytromycyny” dzieci: komentarze instruktażowe. „Azytromycyna” dla dzieci: dawkowanie, cena

Ostatnio dość często dzieci w różnym wieku mają podjąć pewne leki. Przeciwbakteryjne są wykorzystywane przez lekarzy tylko w szczególnych przypadkach, gdy dziecko ciało nie jest w stanie poradzić sobie ze stanem chorobowym. Jednym z bardzo popularnych narzędzi jest lek „azytromycyna”. Dla dzieci zawieszenie i tabletki powinny być określone tylko przez lekarza, w pojedynczej dawce. W tym artykule dowiesz się, jak korzystać z tego leku w pediatrii. Dowiesz się również, jak „azytromycyna” produkt dla dzieci cenie.


uwalnianiu i kompozycja leku

Lek ten może być dozowany w postaci kapsułek żelatynowych lub twardych tabletek powłoki. Ponadto, wytwórca zapewnia odmierzonej proszku przeznaczonego do rekonstytucji wodą lub masa do sporządzania zawiesiny. Zazwyczaj przepisać leki „azytromycyna 250” dzieci. Ale ten lek ma inną dawkę: 500 do 1000 miligramów.

Lek „azytromycyna” jest antybakteryjna i przeciwbakteryjny. Główną substancją działającą na ciele pacjenta, jest tytułowa komponent – azytromycyna. Również w medycynie, istnieją dodatkowe elementy. Zależą one od którego forma leku użyć.

Przy podawaniu leków do dziecka?

Opisany leków powszechnie stosowanych w pediatrii do leczenia różnych stanów patologicznych. Często jest przepisany i Otorynolaryngologia. Jakie są wskazania do stosowania azytromycyny „dzieci” z narkotykami?

Lekarze przepisują lek w różnych chorobach układu oddechowego. Nie ma znaczenia, czy dolne lub górne odcinki naruszone. Lek radzi sobie z zapaleniem zatok, zapalenie migdałków, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli i innych patologii. Należy zauważyć, że efekt zabiegu będzie tylko wtedy, gdy choroba jest spowodowana zmianami bakteryjnymi.

Lek zaleca się również w leczeniu w leczeniu chorób układu moczowego u dzieci. Jest często przepisywany do korekcji chorób skóry.

W niektórych sytuacjach, lek nie powinien być stosowany dla Twojego dziecka?

Lek „azytromycyny” dzieci nie są powoływani w obecności nadwrażliwości na jeden ze składników preparatu. Jeśli Twoje dziecko ma nerek lub wątroby w ostrej formie, konieczne jest również, aby wybrać alternatywną metodę korekcji. Jest to niemożliwe, aby przepisać lek, oraz obecność niewydolności serca, jak również naruszenie ciśnienia krwi.

Należy pamiętać, że lek „azytromycyny” dzieci mogą być powoływani wyłącznie przez lekarza po dokładnym zbadaniu i ocenie wszystkich możliwych ryzyk. Oddzielne zastosowanie kompozycji może prowadzić do działań niepożądanych.

„Azytromycyny” (zawiesina) dla dzieci

Cena tego narzędzia wynosi około 100 rubli. Lek należy wytworzyć oddzielnie. Aby to zrobić, lek zamknięty pomiaru strzykawki. Należy zauważyć, że tego typu leku uwalnia się w dawce 100 lub 200 mg azytromycyny w 5 ml zawiesiny.

Podając ten lek zalecany dla dzieci poniżej 12 lat. W tej samej dawce leku obliczona indywidualnie. Na kilogram masy ciała dziecka przypisano 5 do 10 mg składnika aktywnego. Ilość leku dobiera się w zależności od nasilenia objawów. Jeśli dziecko waży na przykład dziesięć kilogramów, to trzeba mu dać od 50 do 100 miligramów substancji czynnej. Odpowiada to 2,5 lub 5 mg leku w zawiesinie. Leczenie nie trwa dłużej niż trzy dni. Tylko w najcięższych przypadkach leczenie jest przedłużane na okres do 4-5 dni. Lekarze mówią, że ten lek ma resztkową efekt. Innymi słowy, po zakończeniu leczenia, lek będzie nadal działać przez kilka dni.

„Azytromycyna 250”: zestawienie

Dzieci pigułki są przypisane tylko w przypadku, jeśli mogą one połknąć całą kapsułkę. W przeciwnym razie, zawieszenie jest powoływany. Producent nie zaleca szlifować „azytromycyna” dzieci.

Tabletki dawkowania wynosi 250 do 500 miligramów związku aktywnego. Znaczna część leku jest wymagane jedynie dla dzieci, których masa ciała – 45 kg. Reszta dzieci po 12 lat zaleca się stosowanie dawki dziecka (250). Dla korekcji pediatrów patologii się do jednego kapsułek. Kiedy lek ma być podjęta jedną godzinę przed lub po posiłku. W przeciwnym wypadku działanie leku może być niepełne. Korekta trwa tylko tak długo, jak zalecił lekarz. Zazwyczaj, czas trwania obróbki nie przekracza trzech dni. Z klęsce leczenia skóry jest na okres do pięciu dni. Tylko dawka regulować w tym czasie. W pierwszym dniu część leku może być zwiększona dwukrotnie.

Koszt leku

Ile jest „azytromycyna” (zawiesina dla dzieci)? Ceny leków został już przedłożony uwagę w tym artykule. Ponadto, wielu pacjentów są zainteresowani i forma tabletka koszt. Warto wspomnieć, że lek jest uwalniany w dawce 250 i 500 mg. Liczba kapsułek w opakowania może być trzy lub sześć.

Do „azytromycyna” dla dzieci cena mieści się w przedziale od 70 do 130 rubli. Liczba kapsułek, w jednym opakowaniu znajduje się sześć. Małe opakowanie leku będzie kosztować połowę ceny.

Opinie konsumentów i przedsiębiorstwa o medycynie

Użytkownicy twierdzą, że lek ma bardzo szybkiego działania. Pozytywny efekt obserwuje się w drugim dniu leczenia. Pacjenci również wskazują, że lek ten jest bardzo wygodny w użyciu. Więcej nie ma potrzeby brać duże dawki pigułek kilka razy dziennie. wystarczy pić raz lek „azytromycyna”.

Eksperci twierdzą, że lek ten jest bardzo przydatny w leczeniu. Ponieważ większość antybiotyków hamować lub poprawić działanie innych leków, wymagają przerwy dwóch godzin od przyjęcia. Kiedy jesteś traktowany „azytromycynę” zorganizować podobną fabułę jest dość prosta.

Rodzice małych pacjentów sugerują, że przyjmowanie leku bardzo łatwe. Dzieci bez większego dyskomfortu pić słodki zawiesiny. Ponadto, pediatrzy twierdzą, że lek trzeba pić dużo wody. W przeciwnym wypadku pozostałości leków mogą pozostać na błonie śluzowej jamy ustnej. Prowadzi to do zaburzeń mikroflory.

Farmaceuci, że lek jest często sprzedawane w połączeniu z kompleksami pożytecznych bakterii. Do tych należą „Atsipol”, „linex”, „Normobakt” i wiele innych. Lekarze przypomina się, że te leki nie mogą być używane jednocześnie z „azytromycyny” przerwa pomiędzy związkami powinna wynosić co najmniej dwie godziny.

zamiast wniosku

Teraz nauczyłeś, co instrukcja jest „azytromycyna” dla dzieci. Zawieszenie lub tablet – do wyboru dla Ciebie. Ciekła postać leku może być stosowany i dzieci po 12 miesiącach. Ale dzieci nie dać tabletkę, ponieważ taka korekta przyniesie znaczny dyskomfort. Są traktowane w sposób terminowy i postępuj receptę lekarza. Bądź zdrowy!