286 Shares 6919 views

Modlitwy strachu u dzieci. Spiski strachu

Pewne warstwy ludzkiej psychiki mają wiele wspólnego ze światem zwierząt. Odnosi się do podstawowych instynktów urodzenia, na przykład, prokreacji i przeżycia. Jednym z przejawów tego ostatniego jest uczucie strachu, który powoduje nam uniknąć niebezpiecznego dla życia i zdrowia sytuacjach. Z kolei aspekt strachu jest strach – odruch działanie podświadomego samopoczucia. A jeśli z nieruchomego poczucia strachu może w jakiś sposób kontroli i podporządkowania jego świadomej kontroli, kiedy niespodziewanie pokazano strach do normalizacji sytuacji i zdrowie jest o wiele trudniejsze.


Wszystko to odnosi się również do małych dzieci, którzy są również wciąż nie posiadają rozwiniętą świadomość, bez doświadczenia życiowego, nie ilość wiedzy. Dlatego instynkty przeważają nad nimi w pełni sił jej dziewiczy charakter chaotyczny. Szczególne zagrożenia spowodowane silny strach dla dziecka jest to, że konsekwencje tego mogą być bardzo poważne, i pozostać do końca życia. Dzieje się tak dlatego, że niedojrzała psychika i ciało dziecka nie mają odporności w postaci mechanizmów psychologicznych i fizjologicznych, w celu zneutralizowania destrukcyjne emocje, takie jak strach i intensywnego strachu. Dlatego rodzice i opiekunowie są bardzo ważne, aby zapobiec incydentom tego rodzaju dla zdrowia i dobrego samopoczucia dziecka.

Starożytny dziecko strach walczył odmiany improwizowanej metod. Jednym z najbardziej popularnych i wspólne dla wszystkich kultur środków było preporuchenie patronat dziecko z wyższych uprawnień – bogów, duchów, aniołów, opiekunów i innych podmiotów życzliwych, którzy czytają różne modlitwy strachu i złym okiem. Ponadto, za pomocą magii i amulety ludzi starał się zapobiec negatywnym skutkom szkodliwych energii i różnych demons dziecka.

Od tego czasu zajęło wiele wieków, ludzie nauczyli się pływać po drugiej stronie oceanu, kontrolować elementy, wynalazł elektryczność, a nawet zaczął latać w kosmos i klonowanych istot żywych. Ale magia, podobnie jak religia, jest wciąż popularny wśród ludzi. Każdy sam wyjaśnia powód. Ktoś całkiem uwierzyć w istnienie równoległych cienkich i duchowym, a kto jest z linkami do psychologicznego efektu autohipnozy. Cokolwiek to było w rzeczywistości, to modlitwa lęku u dzieci, a także innych rzeczy rytualnych, że obecnie pracuje. Dlatego jest sens mówienia o nich przynajmniej ogólne wskazówki.

Od charakteru strachu

Mówiąc terroru, musimy najpierw dotknąć tematu hormonów. Kiedy mózg odbiera sygnał zewnętrzny, który uważa za „SOS”, został natychmiast zwolniony do lwią krwiodawstwa adrenaliny, która mobilizuje organizm do zwalczania zagrożeń. Z drugiej strony wchodzą w życie i niektórych innych hormonów i neuroprzekaźników, które są różne dla kobiet i mężczyzn. Więc czasami boję hamuje i dosłownie wiąże ludzkie ręce i nogi. Szczególnie szkodliwe w tym sensie cholecystokininy, który jest odpowiedzialny za uczucia paniki, lęku, depresji i choroby fizycznej w chwilach strachu.

Objawy lęku u dzieci

Funk jest najczęściej obserwowane u dziecka płacz, niespokojnego zachowania, odmowa jedzenia, aw mokrych pieluszek. Może on mieć zarówno przyczyny zewnętrzne i zakorzenione w dziedziczności. Wcześniej, przy okazji, jest brana pod uwagę podczas wybierania konkretnych spisków i modlitwy strachu u dzieci. Główną rzeczą, którą trzeba upewnić się, że przyczyną choroby dziecka – to strach, a nie jakieś inne okoliczności i zaburzeń.

Modlitwy strachu u dzieci

W różnych krajach istnieją również praktykował różne rytuały, obrzędy i modlitwy, aby przezwyciężyć strach. Wynika to ze specyfiki lokalnej kultury i panującej doktryny religijnej. W Rosji, na przykład, od modlitwy Chrystianizacja głównie prawosławni ze strachu zastosowania. Chociaż równolegle zawsze pozostawał wyłącznie pogańską odbicie. Ale jak do modlitwy chrześcijańskiej, wyróżniającą cechą jest jego wolność ekspresji werbalnej. Tylko świadomie zwrócić się do Boga i prosić o jego słowa dotyczące ochrony dzieci. Jeśli masz problemy ze swoim własnym brzmieniem, modlitwa prawosławny oferowanie gotowych opcji do wyboru. Zakończył modlitwę strach dziecko może być również używany, ale jest wymagany w słowach innych do inwestowania własnej wiary i duszy. W przeciwnym razie będzie to tylko bełkot i czytanie bezsensownych słów.

Spiski strachu

W odniesieniu do tego tradycyjnych i popularnych rzeczy jak działki, ma dwie ważne cechy. Po pierwsze, nie jest to modlitwa. Modlitwa strach dziecka różni się od spisku, który w modlitwie prosić o pomoc z góry i tworzyć swoje własne siły obronne i energię w działce. Drugą cechą jest to, że Kościół należy do działek skrajnie negatywne – czary jest uważane za bardzo poważny grzech, równoznaczny z dyavolosluzheniyu. Niemniej Działki strachu w Rosji zawsze kwitła, a często nawet dość Christian koloryt, czas przejścia do zakończenia modlitwy z lęku u dzieci. Z nich korzystać lub nie – każdy decyduje za siebie.

Przykład wykres strachu

Następne działki na wodzie, wlewa do małej miski. Ta woda to trzeba umyć dziecko rano i wieczorem, a można też dać jej pić.

Tekst: „Ioann Krestitel i Chrystus Zbawiciel kubka zostały konsekrowane wody. Biorę Voditsa, sługa Boży (nazwa) zmywania, funk kiedykolwiek wypożyczyć. Amen. "