656 Shares 2364 views

Z kim Jacob stał w nocy? Z którymi Jakub zmagał się przez całą noc?

W 1994 roku, na wniosek Irina Allegrova Igor Krutoy pisał muzykę do słynnego poematu Marina Tsvetaeva „będę podbić cię …”. Od razu stał się hitem, ale nie wszyscy na widowni był w stanie docenić głębszy sens dzieła słynnego poety Srebrnego Wieku. W szczególności, wielu z tych, którzy nie są zaznajomieni z Biblią, pojawiło się pytanie: „A z kim Jacob stał w nocy?” Po tym wszystkim, w Starym i Nowym Testamencie wspomina kilka osób z tej samej nazwie Więc kto oznaczało Tsvetaeva i. którego patriarcha, z których 12 plemion narodu izraelskiego, przekazane pod osłoną ciemności?


Jakub, syn Izaaka

Pierwsze wzmianki o osoby z tej samej nazwie znajduje się w Starym Testamencie, a dokładniej w Księdze Rodzaju. Istnieje Jakub przedstawiany jest jako młodszy z braci bliźniaków urodzonych patriarchy Izaaka z żoną Rebekah. Z pomocą matki był w stanie oszukać poluoslepshego ojca i otrzymać jego błogosławieństwo na przyrodzone. Dla jego czynu płacił całe życie. W szczególności obawa zemsty brata, Jacob uciekli do Haran, gdzie poślubił dwie siostry, które służył im do 14 lat. Oni, jak pokojówka Zelfy i Bilha, urodziła mu w sumie trzynaście dzieci. Kiedy Jakub wrócił z dobrowolnym wygnaniu, jego jedyną córką króla Sychem zhańbił. Jej bracia w odpowiedzi na taką zniewagę zmasakrowali i pomścił mieszkańców.

Z którymi Jakub wstał w nocy

Lata mijały. Po Jacob nie mógł spać w nocy myśląc o niepowodzenia, które padły z jego udziałem. Bóg nagle pojawił się przed nim w przebraniu anioła. Na skraju rozpaczy, patriarcha zaczął zmagać się z posłańca wyższych uprawnień, aż do świtu prosząc błogosławieństwa. Walka była bezlitosna, a nawet anioł dał mu ranę w udzie. Jednak gorliwość Jakuba został uznany przez Boga, a on jest nie tylko pobłogosławił go i dał zdolność do „przezwyciężenia ludzi.” Ponadto anioł dał mu nową nazwę – „zapasy z Bogiem” Izraela, co oznacza Należy przypomnieć, że od kogo i za co Jakub zmagał się w noc. Od tamtej pory Izrael zmienił życie: powrócił do domu ojca, jego ojciec otrzymał ułaskawienie i był obecny na jego pogrzebie. Nawet sprzedaży w niewolę jego ukochanego syna Józefa, przez swoich braci w końcu zwrócił się do triumfu Jacoba, jak wziął ważną pozycję w Egipcie i wezwał ojca i rodzinę pod swoje skrzydła, dał im żyć bogaty powiatu Goszen.

Zatem historia biblijna związana z nazwą Izraela, patriarchy, jako niespodziankę. Po tym wszystkim, jeden z którymi Jakub wstał w nocy i walczył, był sam Bóg, a także w Nowym Testamencie, a także w starym, stale powtarzane wezwanie do posłuszeństwa woli Bożej bez pytania.

syn Zebedeusza

W polu Nazwa kilkakrotnie Nowy Testament Jakuba. Tak, Jezus spotkał się z trzech rybaków – Zebedeusza i jego synów, Jakuba i Jana. Następnie młodzi ludzie są apostołowie, a pierwszy z nich nazywany jest Elder aby odróżnić go od innych naśladowców Zbawiciela o tej samej nazwie. O tym, jak Jakub Większy Apostoł, zbliżył się do Chrystusa, świadczy fakt, że był on jednym z trzech uczniów, którzy byli świadkami Przemienienia Pańskiego. Jeśli chodzi o jego działaniach po wniebowstąpieniu Zbawiciela w niebie, to wiadomo, że był zaangażowany w organizację pierwszych wspólnot chrześcijańskich. I zabił Apostoła Jakuba w '44, jako pierwszy zabijając króla Agrypo.

syn Alafeya

Drugi Apostoł nazwie James jest bratem Evangelista Matveya. Nazywa się pod nazwą Alafeevym ojca, w życiu tego świata, był celnik. Jego służba dla chwały Chrystusa było wskazówek na właściwą drogę pogan, i że w tym celu udał się z apostołem Andreem Pervozvannym w Eddesu a następnie nauczał w Gazie.

James – brat Pana

Kolejna postać z Biblii o tej samej nazwie – jest synem Józefa, który został zatrudniony do Maryi. W tradycji Kościoła jest nazywany Lesser Apostoł Jakub, a on jest uważany za brata Chrystusa według ciała. Jako dziecko on towarzyszyć Maryi, Józefa i Jezusa dziecka podczas lotu do Egiptu, a później stał się pierwszym hierarcha Jerozolimy. Ponadto, znane jest na List Jakuba, w którym pisze o tym, jak uzyskać mądrość i radość trwała pokusie. On także należy do słynnej frazy: „Wiara bez uczynków jest martwa”, który jest jednym z najbardziej cytowanych prawd zawartych w Biblii.

Zachowane dowody tragicznej śmierci Jakuba, syna Józefa. W szczególności, wiadomo, że około roku 63, na Paschę, uczeni w Piśmie i faryzeusze postanowili skompromitować Jezusa w oczach ludzi, i poprosił go, już stary, brat wspiąć się na dach świątyni i wyjaśnić ludziom, że Jezus – normalny człowiek, a nie Zbawicielem. Jacob poszedł gdzie zauważył, i bez obawy o transmisji z wysokości prawdy. Do tego pchnął w dół i naćpany, w którym w ostatniej sekundzie przed modlił powiększony i Pan.

Teraz, gdy wiesz, z kim Jacob stał w nocy. I, być może, piosenka dwadzieścia lat temu, napisał wiersz na temat Marina Cwietajewa Igor Krutoj, nabiera zupełnie innego znaczenia dla Ciebie.