540 Shares 9253 views

Wazony ogrodowe opon z własnymi rękami

Z początkiem ciepłej wiosennej pogody, wszyscy entuzjastyczni pobici mieszkańcy daczy starają się uszlachetniać swoje działki. Po skończeniu wszystkich prac siewnych można też zrobić łóżka kwiatowe. Oprócz klasycznych grzbietów, wazony z opon są bardzo popularne. Są one zróżnicowane, od prostych, kolorowych i pochowanych opon na ziemię, aż po skomplikowane imitacje wzgórz alpejskich. Wykonywanie różnych rzemiosła z opon – bardzo fascynująca i kreatywna działalność, takie elementy dekoracyjne staną się prawdziwym smakiem każdego zakątka ogrodu.

Oczywiście, gotowe modne doniczki można też kupić w sklepie, ale nie wyglądają tak oryginalnie i spektakularnie jak te wykonane ręcznie, a nie zawsze można wydawać dodatkowe pieniądze. A żeby zrobić wazę opon, wystarczy tylko jedna stara łysina opona, ostry nóż lub bułgarski, trochę czasu i cierpliwości. Jeśli jest pragnienie, aby nie tylko łóżko kwiatowe, ale prawdziwą wazę, potrzebny będzie również napęd na kółko, zamiast stojaka. W tym przypadku wazy okazują się bardzo stabilne, a jednocześnie eleganckie.

Tak więc, do produkcji najprostszej wazony z opon potrzebny jest silny i niezawodny nóż. Jeśli jest bułgarski, znacznie uprości i przyspieszy proces. Po szkoleniu na pierwszym produkcie decydujesz, co Ci ułatwia. Umieść płaską oponę i przyklej kredą, na której będzie naciąć gumę. Dla Twojej wygody najpierw wyciąć okrąg. Jeśli chce się, aby krawędzie doniczków nie były gładkie, ale faliste lub ząbkowane, a następnie nadaj odpowiedni wzór na oponie. Najlepiej to zrobić za pomocą szablonu.

Wazon jest wykonany z opony, chociaż jest łatwy w produkcji, ale wymaga znacznej siły fizycznej, a nie każda kobieta może poradzić sobie z wycinaniem wzoru. Do gumy lepiej nadaje się, okresowo dunk nóż w zimnej wodzie. Po zakończeniu wzoru należy odkręcić oponę na zewnątrz. Aby to zrobić, odwróć go tylną stroną do góry, naciśnij kolano na ziemię i delikatnie, powoli, obróć przybraną krawędź do siebie. Ten etap wytwarzania wazony z oponami jest najtrudniejszy, ponieważ będzie musiał lekko się pocić i zaadaptować. Oporna opona będzie mocno oprzeć się i powrócić do swojej znanej postaci. Aby uprościć zadanie trochę, wyciśnij oponę do owalu i przymocuj każdy zagięty fragment do kolan.

Przed malowaniem, otrzymaną wazę należy dokładnie umyć i osuszyć. Lepiej jest też coś odtłuszczać, można pić alkohol lub zmywarkę do naczyń. Gumę maluje się farbą na zewnątrz. Kolor jest odpowiedni dla każdego, ale zauważono, że jasne doniczki z opony wyglądają znacznie bardziej elegancko i atrakcyjniej niż to samo doniczka, ale czarne lub brązowe. Właściwie chodzi o to, jak zrobić wazon z opony. Wypełni ją tylko ziemią i posadzi pikantne zioła lub ulubione kwiaty. Pomimo taniości tego produktu, wygląda bardzo imponująco i luksusowo. Formy i warianty doniczek do ogrodu są dużo, wszystkie one ożywiają projekt działki ogrodowej i tworzą jasne kolory w jego konstrukcji.