418 Shares 2810 views

Komfortowy Airbus A380

Transport pasażerów drogą powietrzną stał się znanym zjawiskiem przez długi czas. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić życie codzienne bez lotnisk i samolotów. A kiedy to zostało ogłoszone opinii publicznej, że nowy Airbus A380 był na linii , ta wiadomość była spotkana z zainteresowaniem. Nie jest tajemnicą, że istnieje silna konkurencja między wiodącymi producentami samolotów. A każdemu, kto w jakiś sposób uczestniczył w lotnictwie cywilnym, interesujące było widzieć i oceniać nowy statek powietrzny. Eksperci ocenili parametry techniczne i pasażerów – jakość obsługi i komfort lotu.

Od tego czasu minęło ponad osiem lat, a A380, którego zdjęcie pojawiło się na stronach wszystkich magazynów błyszczących, zaczęło regularnie odbywać loty na długodystansowych trasach. Maksymalna odległość lotu przekracza piętnaście tysięcy kilometrów. Ponieważ w używanym terminologii samoloty są opisywane jako statki morskie, należy podkreślić, że Airbus A380 jest pierwszym dwupoziomowym samolotem na świecie. Jest w stanie zabrać ze sobą ponad osiemset pasażerów. To wtedy, gdy kabina jest wyposażona w klasę ekonomiczną. Jednak najczęściej miejsca pasażera są podzielone na trzy kategorie, w zależności od komfortu i poziomu obsługi. Dzięki tej konfiguracji pasażerom przewiezie się do samolotu 526 pasażerów.

Układ kabiny odbywa się biorąc pod uwagę potrzeby nowoczesnych pasażerów. Jeśli porównamy je z rozwiązaniami, które są wdrażane na innych statkach, należy zauważyć, że pasażerowie samolotu Airbus A380 mają więcej miejsca na bagaż i rzeczy osobistych. Korytarze i schody są bardziej przestronne, a fotele są szerokie i wygodne. Klimatyzacja w kabinie zapewnia jej aktualizację co trzy minuty. Należy zauważyć, że poziom hałasu w porównaniu z analogami jest niższy o pięćdziesiąt procent. Wszystkie te parametry wyraźnie wskazują na chęć deweloperów do zapewnienia ludziom dogodnych warunków lotu.

W trakcie tworzenia samolotu deweloperzy musieli rozwiązać wiele kwestii związanych z infrastrukturą, która zapewnia warunki transportu. Nawet największe porty lotnicze są zaprojektowane i zaprojektowane do obsługi pewnej klasy samolotów. To jedna sprawa – kiedy musisz się zarejestrować i towarzyszyć, aby wylądować dwieście osób. Trzeba zrobić zupełnie inną pracę, jeśli pasażerowie mają więcej niż pięćset osób. Jak już wspomniano, Airbus A380 jest w stanie wziąć na pokład ponad osiemset osób. Dla wszystkich, którzy chcą zrobić lot, konieczne jest zapewnienie miejsc w poczekalni i dostarczenie ich do rampy samolotu.

Naturalnie przyjąć, że z takimi właściwościami technicznymi, Airbus A380 znalazł się pod punktami agencji, które rejestrują różnego rodzaju rejestry. Na podstawie wyników licznych testów, pomiarów i testów samolot został uznany za najbardziej ekonomiczny na świecie. Aby przewozić jednego pasażera sto kilometrów, wykładzina wymaga trzech litrów paliwa lotniczego. Jest to około dwudziestu procent mniej niż w przypadku najbliższych konkurentów. Z pierwszego wskaźnika następuje, a drugi – Airbus jest uznawany za najbardziej przyjazne dla środowiska samoloty w swojej klasie.