386 Shares 5302 views

wiedza finansowa: Jak pozbyć się długu na kredyty?

Zdarza się, że dostępność produktów kredytowych odgrywa okrutny żart z ludzi, którzy nie mogą wydawać pieniądze i plan wydatków. Konsekwencje – dług, negatywne historii kredytowej, rozstrój nerwów i na pytanie: „Jak pozbyć się długu?” Jednakże, ponieważ w każdej sytuacji istnieje sposób. Przyjrzyjmy się procedur nadmiernego zadłużenia.

Po pierwsze, zrobić listę swoich obowiązków: komu, ile i kiedy do powrotu. Pozycja „total” może być zdziwiony, ale pierwszy krok został zrobiony.

Jak pozbyć się długu kredytowego, jeśli wiele z nich? Zacznij mądrze, aby spłacić długi. Jeśli dużo kredytów, w pierwszej kolejności do zapłaty z najbardziej „drogi” (jednej z najwyższej stopy procentowej).

To nie jest zapobieganie zaległości pozostali w tym czasie tanich kart kredytowych, można płacić minimalne płatności.

Jeśli masz kartę kredytową z niskim oprocentowaniu, jest opłacił za pomocą długów z wyższych stóp procentowych.

Po ugaszony najdroższe kredyty, zaczynają zgasić maksymalnych jedno „małe” długów. widać, że liczba kredytów maleje, co wpływa pozytywnie na nastrój pozyskać inne obowiązki.

Jeśli to możliwe, staraj się zapłacić więcej niż kwota minimalnego płatności na kartach kredytowych, ponieważ naliczane są odsetki na nich każdego dnia. Nie jest konieczne, aby rozciągnąć spłatę płatności kartą kredytową najmniej, ponieważ są one w pełni włączone prowizji i odsetek. Głównym obowiązkiem miesięcznych kwot minimalnej wpłaty do małego ułamka, w wyniku długotrwałego wykorzystania pieniędzy i zwiększa nadpłaty kredytobiorcy.

Jeśli widzisz, że nie ma zaległości nie mogą zrobić, umieścić w banku na popularności. Próby ukrycia i znikają są bezużyteczne jako pozbycie się długu będzie miał tylko ty i nikt inny. Dzisiaj wiele banków zamiar spotkać kredytobiorcy, jeżeli wcześniejsze ostrzeżenie o sytuacji i nie odmawiają płacenia swoich długów. To się nazywa restrukturyzacji zadłużenia – zmniejszenie kwoty miesięcznych płatności poprzez zwiększenie okresu kredytowania i oprocentowanie.

Poniższa odpowiedź na pytanie, w jaki sposób pozbyć się długu – do uporządkowania budżetu. Główną zasadą zarządzania finansami osobistymi – niższe koszty, większe przychody.

Przede wszystkim zacząć nagrywać swoje wydatki. Stworzyć program arkusza kalkulacyjnego Excel i codziennie dokładają wszelkich rubla spędzony przez podzielenie kosztów grupy (na przykład, „jedzenie”, „odzież”, „Rozrywka”, „dzieci”, „Mobile Communications”, „gadżety”, „Rent”, itp) , W ciągu kilku dni po rozpoczęciu prowadzenia dziennik finansowy będzie pragnienie, aby nie wydać zbyt dużo. Policz, ile liści pieniędzy miesięcznie dla każdej pozycji, a co jest jej udział w wydatkach ogółem. Zastanowić się, czy to możliwe, aby je zmniejszyć, określić zakres oszczędności.

Uniknąć przypadkowych lub nieplanowanych zakupów. Pomyśl o kilka tygodni, niech emocje ustatkować. Jeśli podjąć świadomą decyzję, że sprawa jest nadal potrzebna, porównać ceny, przeczytać opinie i kupić.

Pozbycie się długu? Żyć w swój sposób, spędzają mniej niż zarabiasz. Wymień dostawę pizzy i rolkach na domowy posiłek, abonament do klubu fitness – siłownia czy bieganie, chodzenie do klubu – przespanej nocy. Rzucić picia i palenia – i jeszcze zaoszczędzić na leki.

Zwiększ swoje dochody: Znajdź drugą pracę lub w niepełnym wymiarze godzin, na obecne prace prowadzone przez niego obowiązków, dzięki czemu podniósł pensję, uchwycić złożonych projektów, być aktywny i pracowity.

Sprzedać niechciane lub niepotrzebne rzeczy.

Po dokonaniu bank ostatni dług rubel w żadnym wypadku nie dłużej brać kredytów, więc pozbycie się długu – jest długa i trudna, a radość z nabycia zajmuje mniej niż harmonogramem płatności.

Tak, potrzebne są kredyty. W przypadku większych zakupów można zaoszczędzić aż do starości, a ja chcę żyć w tej chwili. Kredyt jest uzasadnione, jeśli ma na celu poprawę długoterminowej sytuacji finansowej lub zakup podstawowego sprzętu. Na przykład, płatności hipotecznych zamiast miesięczny czynsz i kredyt samochodowy do pracy i codziennego transportu rodziny.