551 Shares 6968 views

Mińsk. Plac Wolności – historyczny zabytek stolicy Białorusi

Białoruś jest sercem jej kapitału – Mińsk. Plac Wolności – jedno z najpiękniejszych miejsc w historycznym Górnym Mieście. Począwszy od XVI wieku aż do II wojny światowej mieścił urzędów stolicy. W czasie wojny wiele budynków zostało zniszczonych, a dopiero pod koniec ubiegłego wieku, odbudowy dziedzictwa architektonicznego.

Monument historyczny – Plac Wolności

Pierwsze osady w Górnym Mieście były w XII wieku. W 1547 roku po pożar zniszczył prawie wszystkie domy w Mińsku przybył do Wielkiej Komisji. Zdecydowano się na budowę na terenie popiołów rynku. Centrum powstało na obszarze 3000 metrów kwadratowych. metrów. W 1589 roku zaczęła aktywnie zbudowany.

Na przełomie lat 16-17 stulecia pojawiła jeden zespół architektoniczny, budynek Mińsk został urządzony w stylu renesansowym. Plac Wolności w tym czasie był w kształcie prostokąta. Na jego obwodzie zbudowano miejsc kultu, siedziby lokalnych arystokratów, ratusza, dziedziniec hotelu, Klasztor jezuitów, jak również klasztory i Bernardyna Bernardynów. tunele zostały zbudowane między klasztorem.

W ciągu swojej historii, obszar kilkakrotnie zmieniła swoją nazwę. Aż do XVIII wieku był to Nowy Rynek, później przemianowany na Upper Market. W połowie XIX wieku został nazwany Plac Katedralny i dopiero po rewolucji przemianowany na Plac Wolności.

Historia ratusza

Początkowo miasto było częścią Księstwa Litewskiego, a następnie Królestwa Polskiego. W tych latach, w każdym europejskim mieście miał własną Ratusz. I nie był wyjątkiem i Mińsk. Plac Wolności jest ozdobiony śnieżnobiałej budynku, zbudowany po litewskiego księcia Aleksandra w 1499 nadał miastu prawo magdeburskie. Magistrat miasta znajduje się w siedzibie ratusza.

Kiedy Mińsk udał się do Imperium Rosyjskiego, miasto zostało pozbawione prawa magdeburskiego. Aby ludzie zapomnieli o dawnych swobód, w 1857 roku ratusz został rozebrany. Obywatele chcieli zniszczyć budynek, tak aby wykonać pracę elektrowni wniesionych więźniów z więzienia miasta i żołnierzy. Budynek był wielokrotnie przebudowywany. Do połowy XIX wieku w różnych latach były teatr, szkołę muzyczną, sąd, wartownia i przechowywane środki masy referencyjnej i głośności.

W 2003 roku ratusz został przywrócony przez znaleźć w muzeach rysunków i szkiców. Jest ozdobiona kolumnami i wieży zegarowej. Na szczycie wieży jest instalowany z herbem na rysunku przedstawiającym Wniebowzięcia NMP. W pobliżu ratusza znajdują się rzeźby, „Gubernator wózków” i „Steward Voight.” Teraz jest muzeum historyczne w Mińsku.

Katedra Świętego Ducha – Landmark Kwadrat

Na początku XVII wieku do klasztoru bernardynów w okolicy Katedra Św Ducha Świętego został zbudowany. Po pożarze w 1741 roku nie przeprowadzono prace konserwatorskie. Później przeniósł się do klasztoru w Nieświeżu, w 1860 roku przeniósł się do Katedry Kościoła prawosławnego. Świątynia i budynek obok niego został przywrócony, a przenieśli mnichów z klasztoru prawosławnego Trójcy w Słucku. W 1870 roku nakręcił swój poświęcenie, a postanowieniem Synodu był nazywany Święty Duchowy.

Klasztor został zamknięty po rewolucji, ale w czasie okupacji w służbie katedra została wznowiona. Kiedy wojna się skończyła, świątynia wykonane naprawy. Obecnie Katedra St. Duhsky (Mińsk, Plac Wolności) jest katedra. Zawiera ona siłę wiązania. Elena Słucka i cudowna ikona Matki Bożej, która ukazała się w Mińsku w 1500 roku.

Kościół Matki Bożej

Kościół zdobi Plac Wolności. Mińsk, których zdjęcia nie pozostawi nikogo obojętnym, chętnie odwiedzane przez turystów z innych krajów. tylko Kościół miasta z Maryi Panny znajduje się naprzeciwko ratusza. Jego budowa jest spowodowane pojawieniem jezuitów w Mińsku. W 1654 roku biskup Smoleńska przedstawiła Order dwukondygnacyjnego pałacu. Później, jezuici kupił stojący obok niego do domu i założył tam swój klasztor. W 1710 roku kościół katolicki powstał w klasztorze. Jego wnętrze urządzone bogate Freski figury apostołów i kolumny z pilastrami. Szkoła została otwarta w pobliżu.

Podczas II wojny światowej świątynia została zniszczona z powodu spadających bomb, a następnie odbudowane. Przez długi czas sportowej społeczeństwa „Spartakus” było. W 1993 roku budynek został ponownie przeniesiony do Kościoła katolickiego i konserwatorów z Polski i Białorusi wróciła do pierwotnego wyglądu katedry.

Inne ciekawe miejsca w Plac Wolności

Wśród innych atrakcji na placu Wolności przyciąga uwagę turystów:

  • Gostiny Dvor. Ten zabytkowy budynek w centrum obszaru, połączone w jeden kompleks. Ostatnia przebudowa Gostiny Dvor została przeprowadzona w 1909 roku. Od tego czasu jego wygląd nie zmienił się.
  • Na placu Wolności, 8 (Mińsk) – w pobliżu Gostiny Dvor znajduje się przytulna restauracja z luksusowym wnętrzem i dobrym jedzeniem, pizzeria, centrum rozrywki z automatami. Jest też kantor „BSB Bank” i centrum zdjęcia.
  • Budynki samiec i samica Klasztor Bernardynów. Zostały one zbudowane w ciągu wieków XVII-XVIII i przetrwały do naszych czasów.
  • Luksusowy hotel „Europa” w 130 pokojach. W 1913 roku, w ciągu dwóch-piętrowy budynek posiada dwa 4 piętra. W hotelu został zbombardowany w czasie wojny, ale teraz budynek przywrócony.

W pobliżu znajduje się parking dla samochodów, którzy przychodzą do placu Wolności (Minsk). jak dostać się na zapoznanie się z historycznym centrum miasta? Aby to zrobić, trzeba dostać się do stacji „Nemiga” w metrze lub wziąć taksówkę. Na placu autobusy zatrzymują się numerem 1, 69 i 119 ° C,, a także autobus numer 1056. Każdy odcinek tego miejsca związana jest z historią miasta, więc zawsze jest dużo turystów.