270 Shares 4990 views

Jak skonfigurować kartę graficzną Nvidia? Jak skonfigurować sterowniki karty graficznej Nvidia?

Wykonanie każdej karty graficznej może zostać zwiększona nie tylko poprzez zmianę sprzętu, ale także oprogramowania. W pierwszym przypadku mówimy o jego przyspieszenie, ale to może się źle skończyć dla karty. Dlatego zmiana konfiguracji oprogramowania jako karty graficznej NVIDIA jest najlepszym rozwiązaniem. To pozwala na „bezbolesne” dla chipa w celu zwiększenia jego wydajności. Ale zanim skonfigurować kartę graficzną Nvidia, trzeba dokładnie wiedzieć, jak jej modelu.


Graphics definicji modelu

Określić model używany w systemie wideo mogą być różne sposoby. Najprostszym z nich:

  1. Kliknięcia na pulpicie, kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz najniższy punkt „Rozdzielczość ekranu”.
  2. Kliknij na „Opcje zaawansowane”.
  3. W oknie, które się pojawi, będzie można zobaczyć informacje o karcie graficznej. Zakładka „Adapter” pokaże nazwę modelu.

Również wskazać model pozwoli programu Aida64. Rozprzestrzenia się opłatę w Internecie, ale nie jest też darmowa wersja o ograniczonej funkcjonalności. Jesteśmy darmowa wersja jest w porządku. Pobrać go z oficjalnej strony i zainstalować go. Uruchom, a w „Procesor graficzny” model karty zostaną wymienione.

Instalacja odpowiedni sterownik

Przed skonfigurować kartę graficzną Nvidia, należy zainstalować odpowiedni sterownik. Wiemy modelu naszych harmonogramów, więc teraz możemy pobrać odpowiedni sterownik dla niego. Pamiętaj, aby pobrać go z oficjalnej strony trzeba. W przypadku, gdy po wybraniu sekcji „Support”, należy kliknąć na „Drivers”. Nie będzie trzeba podać „produkt Type” (w tym przypadku GeForce), system operacyjny, a także serię i rodzinę. Wszystko to wiemy od nazwy karty graficznej, które właśnie zostało zidentyfikowane.

Pobierz sterownik i zainstaluj go – jest to nic wielkiego. Przynajmniej, jeśli wcześniej był nieprawidłowy lub nieaktualny sterownik, nowy program może już zwiększyć skuteczność swoich grafik.

Jak skonfigurować sterowniki karty graficznej Nvidia?

Z instalacją nowego sterownika jest automatycznie instalowany program konfiguracyjny. Nie możemy zmienić ustawienia, wybierz tryb gier wideo lub oglądania filmów, i tak dalej. D. A jeśli nie wiem jak skonfigurować kartę graficzną Nvidia, ten program na pewno pomoże.

Zazwyczaj Nvidia Control Center otwiera się na pulpicie. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybierz „Panel sterowania Nvidia za”. Nie musimy wybrać „Manage 3D parametry”. Ta sekcja zawiera najważniejsze ustawienia karty graficznej Nvidia, takich jak filtrowanie tekstur, buforowanie, synchronizacja, i tak dalej. D.

anizotropowe optymalizacji

Pierwsza opcja nazywa się „optymalizacja anizotropowe”, a gdy jest ona aktywowana wyższa jasność 3D-obiektów. Im wyższa wartość filtr, tym większa jest jasność obiektów w aplikacjach 3D (gry), ale to zajmie trochę więcej zasobów graficznych. Normalnie, to ustawienie jest skonfigurowane w grze, ale można ją wyłączyć w ustawieniach karty graficznej, a następnie zostanie ono zignorowane w grach.

Należy zauważyć, że filtrowanie tekstur, choć pod wpływem wydajności, ale małe. Inne parametry wpływają silniejsza.

Filtrowanie i optymalizacja

Optymalizacja trójliniowe – opcja ta musi być ustawiona na „Off”. Jego off umożliwia kierowcy zmniejszenie jakości filtrowanie trójliniowe i ma dobry wpływ na wzrost produktywności. To filtrowanie zapewnia bardziej wyrafinowaną wersję bilinear. Jednak wyłączenie tej opcji będzie miało wpływ na wizualny element gry lub inne 3D-aplikacji.

Warto też zwrócić uwagę na opcję „Filtrowanie anizotropowe”. Ma ustawienie: 2x, 4x, 8x, 16x. Im wyższa wartość, tym bardziej naturalny będzie wyglądać tekstur w grze. Ale, jak już sobie sprawę, wyższa wartość implikuje wyższe harmonogramów zasobów.

Potrójne buforowanie – jedna z odmian podwójnego buforowania. Technologia ta pozwala uniknąć lub przynajmniej zmniejszyć ilość artefaktów graficznych. Należy ustawić na „Off”, aby nieco zwiększyć wydajność.

Pod „filtrowania tekstur” są dostępne opcje „Jakość” i „Performance”. Wybierz „Performance” – spowoduje to obniżenie jakości filtrowania tekstur, ale dodać w szybkości przetwarzania.

Są to podstawowe ustawienia, które pozwalają osiągnąć wyższą kartę przepływności. Istnieją drobne:

  1. Vertical Sync – wybrać "adaptacyjne".
  2. PhysX – CPU.
  3. Zarządzanie energią – wybierz tryb dla maksymalnej wydajności.
  4. Wygładzanie – wyłączone.
  5. Streaming Optimization – włącznie.

Po graficzna Nvidia configure możliwe osiągi, wszystkie zmiany chcesz zapisać. Wystarczy pamiętać, że różne modele kart graficznych, ustawienia te można nazwać, lub wyglądać nieco inaczej, ponieważ liczba opcji pobierania próbek może być więcej lub mniej. Jednak cała idea jest wyłączenie technologii wymienionych powyżej.

wniosek

Tak, jakość obrazu w grach znacznie spadnie, ale coś musi się poświęcić. Ludzie, którzy wiedzą, jak skonfigurować kartę graficzną Nvidia GeForce, nigdy odciąć wszystkie opcje naraz. I ty też nie od razu wyłączyć wszystkich powyższych parametrów. Przetestuj je jeden na raz i zobaczyć, ile jest podniesiona FPS w grze, czy „zamarza” znika i „hamulec”. Jeśli wyłączenie dwa lub trzy parametry, można osiągnąć normalnego funkcjonowania gry bez żadnych zahamowań, a następnie odłącz pozostałe parametry na szkodę wykresie nie jest konieczne.

Teraz, gdy wiesz, jak skonfigurować kartę graficzną Nvidia, a można to zrobić samemu.