886 Shares 8326 views

Jeansy wycierane między nogami: co zrobić z tarcie?

Dla wielu dżinsy – ważnym elementem garderoby. Ale bez względu na to, ile pieniędzy dałeś im prędzej czy później będą wykazywać oznaki zużycia. Bardzo często wycierane dżinsy między moimi nogami. Co tak naprawdę rzucić parę? Nie jest konieczne, ponieważ ten problem można rozwiązać, i przedłużyć żywotność dżinsy na kilka miesięcy lub nawet lat.

Znać wroga w obliczu

Jest to o wiele łatwiejsze do monitorowania stanu dżinsy, spróbować uszyć szmaty na lędźwiach. Na przykład, spójrz na zdjęciu poniżej.

Istnieją dwa problemy:

  • Szew wychodzi na jaw.
  • Jeansy wycierane między nogami.

Co zrobić z tymi problemami? Po pierwsze, konieczne jest, aby naprawić złe szew. W przeciwnym razie, można złapać bardzo niewygodne moment, gdy pęknięty jego spodnie. Można to zrobić ręcznie lub na maszynie do pisania. W szyciu sklepy sprzedają specjalne silną nić do szycia dżinsu, które są malowane w kolorach popularnych linii na denim.

Po drugie, trzeba starannie naprawić te obszary, w których wątek jest zużyta. W tym celu podnieść wątki, które nie tylko pasują do koloru tkaniny, ale mają tę samą grubość.

Rozłożone tkaniny i zapewnienie niezbędnych szwów na bardziej gęstych obszarach zacząć szwy poziome w górnej części otworu. igłą do nakłuwania, w przeciwległej krawędzi szczeliny. Następnie zrób pionowy szew na dół, a potem wrócić. Konieczne jest, że wątek nie jest koszona i nie ściągające.

Po ukończeniu rzędu poziomego, rozpoczęcie pracy na pionowej przechodzącej igłę pomiędzy gwintami. W rzeczywistości, można tkać nową tkaninę nad starym.

Naprawa uszkodzeń na pojawiające się

Ten sposób może być stosowany w przypadku małych zmian. Na przykład, nie jest jeszcze dziura, ale dżinsy noszone między nogami. Co robić? Konieczne jest jak najszybsze wzmocnienie tkaniny. Aby to zrobić trzeba latki denim tkaniny, tkaniny kleju lub taśmy na gorąco stopu ( „Pająk”).

Zamknąć sprzedaż ze złym tkaniny pas, umieszczonego na wierzchu kawałkiem drelichu i żelaza z podgrzewaną żelaza. Ten plaster jest niezauważalna, całkowicie scala się z podstawy, klej wnika do struktury tkanki i wzmacnia go. Jeśli masz „pająka” wysokiej jakości, że to będzie trwało długo. Częstotliwość popłuczyny również wpływa na jej żywotność. Oczywiście, jeśli dodatkowy błysk obszar latki, pozostanie tak długo, jak noszą te dżinsy.

Jeśli masz szczęście, można znaleźć sklepy odzieżowe latki. Mają jedną stronę drelichu, drugi – od gorącego stopu. Są przyłączone do tkaniny, również przy pomocy żelazka.

Ale ta metoda ma wadę – latki powinny być małe, ponieważ tkanka staje się twardszy, mniej pomarszczone, i może powodować dyskomfort jeśli taka strona będzie zajmować dużą powierzchnię.

Dżinsy wcierać między nogami. Co robić?

Zdjęcia przedstawione poniżej odzwierciedla znajomy obraz wielu.

Wydaje się, że ta para może bezpiecznie wysłać do kosza. Co jeśli postrzępionych dżinsach między moimi nogami, jak szyć duże otwory cicho i ostrożnie?

Istnieją dwa sposoby:

  • cera maszyna. Ręka być długie i pracochłonne, natomiast specjalne urządzenie do naprawiania otwór w ciągu 5 minut. Spójrz na zdjęcia przed i po.

Urządzenie dosłownie odtworzyć strukturę materiału i wzmocnioną krawędź otworu.

Oczywiście, trzeba będzie zastosować do studia szycia, a im szybciej – tym lepiej naprawy.

  • Latok nałożenie tkanki. Jest to metoda budżet, ponieważ jest możliwe, aby poradzić sobie na własną rękę (z maszynami) lub poprosić znajomych.

Jak uszyć łatę

Więc twoje dżinsy wcierać między nogami. Co zrobić, jeśli otwór jest duży?

1. Cięcie gwint wystaje na krawędziach bez dotykania samej tkanki.

2. Usunąć dżinsy wewnątrz na zewnątrz i wyciągnąć otwór odchodzącą od krawędzi 2,5 cm. Idealnie krawędź otworu jest proces overlockingu, a następnie płat jest widoczny.

3. z Cut „pajęczyny” lub włókniny klejące żądany obszar. Będzie również przejść z drelichu do naprawy. Lepiej wyciąć ukośnie od splocie. Więc tkanina nie będzie kruszyć i rozrastania się. Lub użyj patch gotowy.

4. Klej runo i drelich do otworu z wykorzystaniem już podgrzewany żelaza. Nieco otparte plastra, należy zwrócić szczególną uwagę na krawędzie. Czekać na ten obszar, aby ostygło.

5. Następnie, szyć krawędziach latki na maszynie do szycia. Usuń dżinsy i przedni bok prostrochite nowe tkaniny na przekątnej. Szew zygzak jest idealny do tego celu.

6. Ukrywanie końców nici i naprawa jest zakończona.

Jeśli zauważysz, że punkt połączenia między stawów nóg stają się zużyte, przykryć ją łatą, jak pokazano na zdjęciu.

Co trzeba zrobić, aby nie dżinsy wcierać między nogami?

Często problemem jest łatwiej zapobiegać niż rozwiązać. Chroń swoje ulubione dżinsy z nieszczęśliwego losu, dbać o nich i nosić je prawidłowo, w celu uniknięcia przedwczesnego zużycia na wewnętrznej stronie nogi.

Jeśli dżinsy są za ciasne, albo odwrotnie, zbyt luźne w biodrach, prowadzi to do nadmiernego tarcia, jak iw przyszłości – do otworów. Również niższa lądowania, tym większy ciężar spada na tkaninie w biodrach i więcej jeansy wycierane między nogami. Co należy zrobić, aby uniknąć tego irytujące zjawisko? Kupić modele, że rozmiar i dobrze pasują. Oczywiście, denim odcinki, ale wszystko ma swoje granice, więc rozsądnie ocenić ich rzeczywistą wielkość. Należy również sprawdzić, czy nie ma małżeństwo fabrycznie lub zadrapania na parze, które masz zamiar kupić.

właściwe mycie

Jeśli nie czytać etykietę z zaleceniami opieki, nie trzeba narzekać, że dżinsy noszone między nogami. Co zrobić, aby skutecznie denim doświadczonego czyszczenie?

Odkręcić dżinsy wewnątrz na zewnątrz i prać oddzielnie, albo dwa albo trzy pary dżinsów. Nie ma potrzeby uciekania się do procedury niepotrzebnie. Ale zaniedbanie nie warto (nie tylko z powodu oczywistych czynników), ponieważ brud i kurz działają jak małe ściernych podczas jazdy, rastrepyvayut tkaniny żarnik.

Przemyć dżinsy delikatnych zimną lub ciepłą wodą, uniknąć użycia gorącej wody lub wybielacz, który osłabia materiał jest drelich.

suszenie maszyna prowadzi także do tego, że dżinsy są wycierane między nogami. Co mogę zrobić, aby zminimalizować szkody po praniu? Zamiast rzucać spodnie w suszarce, to lepiej, aby powiesić je w łazience lub na balkonie w starej i cierpliwie czekać, aż wyschnie.

Teraz, gdy wiesz, co robić, więc nie ma dżinsy wcierać między nogami, i może znacznie przedłużyć ich żywotność.

Sport i denim

Rowerów – najgorszy wróg dżinsów. Częste i powtarzalne ruchy w górę i w dół w tym samym czasie wraz z tarcia krawędzi siodełka, bardzo szybko niszczą tkankę. Dlatego rowerzyści stale wycierane dżinsy między moimi nogami. Co zrobić w tym przypadku? Jeśli regularnie jeździć w dżinsy, to trzeba pogodzić się z przyszłymi otworów i natychmiast umieścić latki na obszarach problemowych. A będzie jeszcze lepiej, aby uzyskać spodnie przeznaczone do jazdy na rowerze. I może to być również dżinsy, ale specjalnie dla takiej operacji, na przykład, Levi 505 Commuter lub Cadence Raw Denim Jeans. Mają podwójne lub zgrubienie na siedzeniu.

Nic nie trwa wiecznie

Jeśli dżinsy noszone między nogami, co z nimi zrobić – już wiesz. Ale w chwili, gdy przyjdzie będą musieli go wyrzucić, bez względu na to, jak się starał, żeby go odłożyć.

Jednak Holender Arie Vandenberg 8 lat starannie skarpety cholernie i połatane dżinsy z Leviego.

Po tym, że nie są one tylko całkowicie utracił podobieństwo do oryginału, ale nawet przyciągnęła uwagę magazynów mody i wygrali w konkursie słynnego sklepu odzieżowego w Amsterdamie. I zaczęli Ari, do pewnego stopnia, na przykład podróż swojego życia. Właściwa rola dla tych dżinsów, prawda?