343 Shares 5922 views

Kilka praktycznych wskazówek, jak szybko czystej okoń o wadze

Jak szybko oczyścić okoń na wadze? To pytanie jest interesujące nie tylko gospodyń domowych, ale także wielu rybaków, którzy często łowić gdyż jest to pyszne ryby. W niniejszym artykule, zdecydowaliśmy się ujawnić kilka tajemnic czyszczenia wymienionego produktu. Jeśli korzystać z tych wskazówek, nigdy nie potrzebował dużo czasu, aby przeprowadzić ten bardzo przyjemny proces czasochłonny i nie.


Przegląd

Zanim powiemy Ci, jak szybko czysty okoń na wadze, chciałbym powiedzieć kilka słów na temat działania produktu.

Jak wiadomo, ta ryba należy do rodziny OKUNEVA. Ma ostre płetwy na dole jak i górnej części ciała. Należy również powiedzieć, że od drugiej okoń ryba różni się tym, że jest to dość małe i twarde łuski siedzi. Dlatego tak wiele gospodyń domowych interesuje się pytanie, jak szybko oczyszczone okoń na wadze.

Typowo, ciężar umieszczono ryb słodkowodnych wynosi od 850 g do 1,4 kg. Ale często doświadczeni rybacy spotkać i większe okazy. Zamieszkuje słodkowodnych okoń w rzekach, zbiornikach, a nawet w morzu.

Stosowany w kuchni

Okoń jest bardzo smaczne ryby, które można gotować, szybować, sól i smażyć. Tak więc istnieje ogromna liczba różnych receptur, za pomocą którego można zrobić zupełnie różne posiłki i przekąski. I to nie jest logiczne pytanie, czy konieczne jest, aby oczyścić okoń. Oczywiście, że tak. Niestety, jak wspomniano powyżej, łuski ryb przedstawił bardzo przylega do ciała. Ponadto, żeberka z okonia są tak ostre, że można je łatwo zranić podczas leczenia. W związku z tym, w niniejszym artykule, zdecydowaliśmy się powiedzieć, jak szybko czysty okoń na wadze. Jeśli zastosujemy się do tych wskazówek, znajdziesz ten proces nie jest tak trudne.

Szczegóły dotyczące sposobu czyszczenia grzędy z łusek

Pierwszą rzeczą, którą trzeba znać gospodyni, – to co świeże okoń jest znacznie łatwiejszy do czyszczenia niż zestarzeć. Aby rozpocząć wyciąć ze wszystkich zakupionych płetwy ryb za pomocą nożyczek. Ma to zapewnić, że w przyszłości nie kłuć. Następnie musimy odciąć głowę ryby. Potem trzeba nosić rękawiczki i uzbrojony sztućców. Przypinanie okonia ogona do płyty tnącej, przy użyciu widelca, nóż może mieć ostrych haczyków wagi i dokładnie usunąć. Najwygodniejszym sposobem wykonać tę procedurę z brzucha na plecy.

Negatywne cechy metody

Teraz, gdy wiesz, jak do czyszczenia szalę na okonie. Jednakże, ten sposób ma istotną wadę. leży w fakcie, że łuski rozprasza niemal całej kuchni. Również Przedstawiona metoda wymaga trochę wysiłku i dużo wolnego czasu. W związku z tym, chcemy powiedzieć o innym sprytny sposób.

Jak wziąć skal okoń razem ze skórą?

Ta metoda może być stosowana, jeśli nie chcą zakłócać porządek w kuchni. Aby to zrobić, świeże ryby należy wyciąć wszystkie płetwy i głowę, a następnie przez krótki czas, aby umieścić go w zamrażarce. Gdy bas jest lekko podmerznet, powinien dostać, położyć na desce do krojenia i nóż mający dośrodkowaniu skóry, łatwo jest usunąć go wraz z wszystkich skalach.

ways minusy

Prezentowane okoń czyszczenie na wadze doskonale nadaje się dla tych, którzy planują zrobić farsz rybny lub po prostu marynowane go. Co do smażenia i gotowania, sposób ten jest niepożądany w użyciu.

Czyszczenie ryb w polu

Jeśli na pytanie, jak do czyszczenia okoń na wadze, nie jest podana przez hostessę, jako rybak, a następnie proponujemy stosując następującą metodę.

Tak więc, dla wygodnego i prostego drewniany kij z gwoździami przybity korki muszą być zrobione z żeliwa z butelek po piwie. Aby to zrobić, może zaistnieć potrzeba około 5-7 czapki. Nawiasem mówiąc, zamiast takie urządzenie może używać i zwykle stara tarka.

Gdy urządzenie jest gotowe, można go stosować bezpośrednio do miejsca przeznaczenia. Prążkowane czapki trzeba zeskrobać wszystkie łuski z okonia. Jednak wskazane jest przeprowadzenie tego procesu na ulicy, jak łuski rozproszy się we wszystkich kierunkach.

Najprostszym sposobem

Jeśli nie chcesz długo do czyszczenia ryb słodkowodnych z nożem, ale nie chcesz, aby specjalnych narzędzi, można je kupić w każdym sklepie z artykułami żelaznymi.

Należy zauważyć, że dzisiaj rynek towarów jest szeroka gama urządzeniem uniwersalnym, specjalnie zaprojektowany do czyszczenia ryb. Wielką zaletą tych urządzeń jest to, że pod warunkiem, że kieszeń do zbierania łuski. Dlatego mogą one być czyszczone okoń nie tylko w tej dziedzinie, ale również w domu. Jednak przy zakupie takich urządzeń powinny zwrócić szczególną uwagę na ich jakość, w tym grubości metalu. Mimo wszystko, jeśli jest ona wykonana z cienkiego materiału, może się wygiąć lub złamać nawet podczas czyszczenia ryb.

Karmazyn czyszczenia

Jak wspomniano powyżej, okoń mogą być napędzane zarówno w rzekach słodkowodnych oraz w słonych mórz. Jednak są one dopuszczone do być czyszczone dokładnie te same sposoby. Chociaż należy zauważyć, że okonia morskiego – jest to bardzo kolczaste ryby, która ma trujące gruczoły w ich płetw. A jeśli człowiek będzie je wyciąć, rana może być bardzo chory przez długi czas. Dlatego istotne jest, aby nosić rękawice i pre-cut wszystkie płetwy ryb przed czyszczeniem.

Wszystko inne można bezpiecznie dodać więcej z poniższych wskazówek:

  1. Przed czyszczeniem natychmiastowe okonia morskiego powinna być niższa na kilka sekund we wrzącej zimną wodą. Najważniejsze z tym – nie przesadzaj. W przeciwnym razie skóra może odkleić ryby z łuskami.
  2. Aby znacznie ułatwić czyszczenie tych ryb, należy umieścić w pojemniku, aby wypełnić dużą sól kamienną i pozostawić jako takie na noc. Rano okoń może być łatwo i szybko wolna od łusek, używając zwykłego noża.
  3. Jeśli planujesz palić okoń, następnie oczyścić go ze skóry w ogóle nie powinno być.

Czyste małe ryby

Z pewnością wiele rybacy wiedzą, że w sezonie zimowym często złowionych rybek. Ona, oczywiście, bardzo smaczne, ale problemy z nim zbyt wiele. Oczyścić ten okoń lepiej natychmiast po łapania ze skór. Aby to zrobić, trzeba zrobić dwa nacięcia wzdłuż górnej płetwy (od głowy do ogona). Nawiasem mówiąc, w tym samym nożem powinny być ostre. Następnie skóra z wagą powinny być usuwane ostrożnie, przyczyniając się obiema rękami.

Korzystając z tej metody, będziesz w stanie na kilka minut, aby oczyścić dużą liczbę małych ryb. Jednak należy zauważyć, że główną wadą tej metody jest to, że ostry patelnia okoń nie dostaniesz. Chociaż nic nie śmie zakłócać cieszyć się mięso przetargową świeże ryby.