166 Shares 3083 views

Wulkany na Kamczatka: implikacje zdjęcia

Dlaczego wulkanów na Kamczatce zdarzyć tak często? Co jest powodem takiej gwałtownej aktywności sejsmicznej? A co grozi sąsiedztwie parującą stożek blisko żyjących ludzi? W tym artykule postaramy się rozwiązać ten problem. I trzymamy KONKURSU najpiękniejsze wulkany Kamczatki. Wszakże – prawdziwy półwysep wizytówki. Kiedy słyszysz słowo „Kamczatka”, pamięć jest zazwyczaj unoszą obraz surowej przyrody: tundra, pieniący górskie strumienie, słupy pary wzrasta z ziemi jak kadzielnice w pogańskiej świątyni … A wszystko to – na tle niemal idealnym kształcie stożka wulkanu, na które, zarówno od gigantycznych gigantów Tepee, wzrastając do nieba dym. Gdy jesteś tam, czujesz szczególnym sensie: jak spanie obok potężnej i straszliwej bestii. Co stanie się w następnej chwili, kiedy okazało się, otwórz oczy, obudzić?

"Ring of Fire" Pacific

Niech najpierw podjąć w ze względu na aktywność wulkaniczna na Kamczatce. Półwysep wraz z Kurylskie i Aleuty, Japonii i na Alasce znajduje się w tzw Pacyfiku pasa przeciwpożarowego. Powodem, dla aktywności jest subdukcja, czyli ruch eurozjatyckiego i oceanicznych płyt litosfery stykają się ze sobą. Ich tarcie i powodują częste trzęsienia ziemi i magmy wychodzi na powierzchnię. „Ring of Fire” otaczający całego wybrzeża Pacyfiku, od koła podbiegunowego po drugiej stronie równika i na Antarktydę. Najbardziej aktywne pod względem aktywności sejsmicznej jest uważany Indonezji, aw naszym kraju – Kamczatka. Wulkany nie obserwuje się kilka razy w roku. Fakt ten jest jednym z powodów, dla turystów do odwiedzenia ostrą i piękną ziemię.

Na Kamczatce, istnieje ponad trzysta wulkany. W tym przypadku, co najmniej trzydzieści cztery z nich śpi.

Kluchevskoy

Co wulkan przypisuje się najczęściej najbardziej na Kamczatce? Jeśli będziemy postępować z parametru wysokości, lidera, bez wątpienia, Kluczewska Sopka. To jest – najbardziej wspaniały wulkan w Eurazji. Jego bezwzględna wysokość – 4750 metrów nad poziomem morza. Innym Klyuchevskoy znany ze swoich doskonałych konturów. Prawie idealny stożek pokryty lodem, nad którym stale rośnie pióropusz dymu, za święte przez miejscową ludność.

Kluchevskoy – piękno kapryśna i nieprzewidywalna. Czasami to przechodzi w stan hibernacji przez pięć lat, a czasami szaleje co miesiąc. Ale musimy oddać hołd Kluchevskoy. To nie jest absolutnie krwiożerczy. Pobliska wieś kluczy od czasu do czasu obejmuje popiół wulkaniczny, ale zdarza się tragedia, zapewnień ekspertów, tylko z winy samych ludzi, którzy chcą bliżej przyjrzeć się erupcji wulkanu na Kamczatce. Zdjęcia zrobione przez takich pseudo-turystów, są ostatni w swoim życiu.

Koryak

A jednak można zrozumieć ludzi, którzy ryzykują swoje życie, by ukraść się blisko ognistej lawy, aby udokumentować erupcji wulkanu na Kamczatce. Co kolorowe i efektowne obrazy uzyskuje się! Ale być może, nieprzygotowani turyści powinni ograniczyć panoramiczny obraz Pietropawłowsk Kamczacki? Miasto otoczone jest przez wspaniały zespół dwóch wulkanów – Koryak i Avacha. Po pierwsze, przy okazji, że ma wiodącą pozycję pod względem wysokości. Jest to (od podstawy do góry) od 3300 metrów.

Kluchevskoy „rośnie” na zboczach starożytnego wygasłego stratowulkanu. To wyjaśnia jego prawie pięć kilometrów wysokości względem poziomu oceanów. I bez „piedestał” Klyuchevskoy wstąpił tylko trzech tysięcy metrów. Ale naukowcy nazywają Koryak stratowulkan. Jego potężny cyrk na wysokości 3456 m npm Icebound. To tylko z wielu pęknięć podciągnął kraterze.

Kamczacki przystojny

Jeśli mówimy o doskonałości formy, a następnie na nic półwyspu można porównać z wulkanu Kronocka Sopka. Absolutną wysokość – 3528 m, a względna – 3100. Ten wulkanu żebrowe prawidłowego kontur wieńczące nasadki lodowiec. Przystojny jak podziwiając swoje odbicie w wodach największego jeziora zKamchatka. Ta tablica jest warte odwiedzenia Uzon. Ostatnia erupcja wulkanu na Kamczatce było osiem i pół tysiąca lat temu, dlaczego tworzą gigantyczny krater w kształcie pierścienia o średnicy dziesięciu kilometrów. Nie strumieniowe zimnych rzekach i pokonać klawiszy skrótu, w której pomimo punktu blisko temperatury wrzenia żywych bakterii i glonów. Jak w kąpieli, a następnie poruszać się ciepłe gliny niedźwiedzie, osłonięte parą wodną. W rzeczywistości, turystyka wulkanu Kronocka Sopka jest całkowicie bezpieczny. Jednak obszar ten należy do rezerwatu przyrody.

Karimsky

wybuch wulkanu na Kamczatce zdarza się często. Ale rekord aktywności jest Karimsky. On jest krótki (około półtora tysiąca metrów nad poziomem morza). Karimsky utworzona tylko sześć tysięcy lat temu. Ta młodzież i wyjaśnił jego „charakter wybuchowy”. W ciągu ostatniego stulecia wulkan „Buzilov” dwadzieścia trzy razy. Szczególnie pamiętny był ostatni wybuch wulkanu na Kamczatka. Konsekwencje tej działalności dwuletniego (1996-1998 gg.) Może być trudno przecenić. Oprócz wybuchów, emisje kamiennych bomb i popiołu erupcji doszło i pod dnem jeziora Karymskii. W efekcie setki wstrząsów utworzona tsunami. Fale idące piętnaście metrów.

Ale tsunami spowodowały najgorsze obrażenia. Temperatura wzrosła gwałtownie z jeziora, woda przesycony kwasy i sole z magmy. Z tego powodu, całe życie w naturalnym zbiorniku zabity. Jezioro przed chwałę jako ultra. Teraz jest znany jako największy na świecie z kwaśnej wody.

Inne skutki erupcji wulkanicznych na Kamczatce

Każdy pamięta jak w 2010 roku islandzki Eyjafjallajökull sparaliżował komunikację tydzień lotniczego w Europie. wulkany Kamczatka może również rzucić strumień pary i popiołu na wiele kilometrów w górę. Jednak silne prądy powietrza w okolicy i bliskość oceanu sprawiają, że jest przeszkodą do latania samoloty krótki. Ale dość często aktywność Kluchevskoy, Kizimen i inne wulkany powodują zaniepokojenie wśród kontrolerów naziemnych. Są one przypisane im żółty, pomarańczowy i czerwony kody lotniczej – w zależności od stopnia zagrożenia, aby przejść nad nimi samoloty. Po tym wszystkim, zdarza się, że mieszkańcy Keys nie widzą swoje ręce ze względu na popiół wyrzucany Kluchevskoy.

wybuch wulkanu na Kamczatka, i może mieć wpływ dłuższy termin. Spośród licznych szczelin są wyciągane gazów zawierających siarkę. Jeśli stoisz na krawędzi krateru Mały Semyachik podziwiając parze zielone jeziora, bezwietrznej pogodzie, zaczniesz dręczyć kaszel. Musimy pilnie lam od tego morderczego urody.