585 Shares 8815 views

Królik dla początkujących. Jak budować biznes w hodowli królików

Królik – nie tylko ciekawe, ale również w większości przypadków opłacalne. Rentowność farma będzie zależał od kilku istotnych czynników. Oczywiście, przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedni gatunek królika. mają również wydawać pieniądze kupić komórkę komfortowe dla zwierząt, pasz i witamin. Oczywiście, trzeba być zaznajomiony z zasadami rosnących zwierząt siebie.

Co trzeba wiedzieć

Królik dla początkujących może wydawać się bardzo proste zajęcie. Jednak nie jest to prawdą. Tak, te zwierzęta rozmnażają się bardzo szybko. Gwałtowny wzrost populacji tych zwierząt określonych genetycznie. Natura dostarcza ten mechanizm, w związku z dużą liczbą ich naturalnych wrogów. Jednak nie jest to jedyny powód, dla wysokiej płodności. Fakt, że dobrzy mężczyźni zdrowia pochwalić, niestety, nie mogę. Oni chorują częściej niż inne zwierzęta. I podnieść zakażenia, w większości przypadków śmierć. Po prostu szybko mnożyć, te zwierzęta tak szybko umierają. Jest zatem bardzo ważne, aby zapewnić im dobre warunki życia. Pieniądze dla urządzenia jest praktycznie sterylne rabbitry żal nie warto. W przeciwnym razie, w pewnym momencie, wszystkie wysiłki, aby założyć własne gospodarstwo zostanie zredukowana do zera. Jeśli takie trudności nie straszyć, przeczytaj artykuł dalej.

Zawartość metody króliki

Breed zwierzęta te mogą być w klatkach lub w klatkach. Obie te metody mają zarówno zalety, jak i wady. Hodowane w klatkach zwierząt rzadko chorują i szybciej przybierają na wadze. Chodzi o to, że są one w stanie przenieść więcej. Czynność, jak wiecie – charakterystyczną cechę zwierząt takich jak króliki. Królik z użyciem komórek – łatwiej pracować. W tym przypadku, można bardziej precyzyjnie kontrolować ilość zużytej paszy, łatwiej jest przeprowadzić kojarzenie, i tak dalej. D. Tak i umieść komórka królik zajmuje znacznie mniej niż w niewoli.

Od czego zacząć?

W takim przypadku, jeśli masz zamiar stworzyć dość duże gospodarstwa, wymagające znacznych inwestycji, będzie najprawdopodobniej musiał napisać biznes plan. Królik – zazwyczaj zyskowny. Ale gdy kredyt bankowy potrzebował przynajmniej jakąś pewność, że Twoja firma będzie generować dochody, a więc pieniądze wrócisz. Dlatego biznes plan będzie musiał zapewnić swoim pracownikom na zasadzie obowiązkowej. Od jego rozwoju – skomplikowanej materii, to jest zwykle powierzone specjalistom. Zazwyczaj biznes plan zawiera następujące elementy:

 • Podsumowanie.
 • Informacje o firmie.
 • Środowisko dla prowadzenia działalności gospodarczej.
 • marketingu i plan sprzedaży.
 • Plan operacyjny.
 • Plan zatrudnienia.
 • Plan finansowy.

hodować króliki

Królik dla początkujących – to skomplikowana sprawa, a przede wszystkim w zakresie doboru odpowiednich producentów. Bardzo ważnym składnikiem sukcesu jest oczywiście kupowanie „prawo” rasy. Musimy zdobyć tylko te zwierzęta, które są przystosowane do warunków klimatycznych panujących w danym obszarze. Z wołowiny rasy rolników centralnej Rosji ogólnie wybrany Flanders, biały lub szary gigantów Radziecki szynszyle, Risen czy Rex.

Jaki powinien być budynek

Dla hodowli królików na skalę przemysłową w pierwszej kolejności będzie musiał zbudować dużą szopę. Podstawowe wymagania, które należy zachować w swej konstrukcji, co następuje:

 • Wystarczy, aby pomieścić cały obszar komórek.
 • Należy zwrócić uwagę na temperaturę. W tym budynku, gospodarstwo będzie musiało zorganizować ogrzewanie. Po wszystkich kobiet (z wyjątkiem małej czas w upadku) może rok Krol rundzie. Z tego powodu trzeba zbudować farmę z zaledwie zachowuje materiałów oraz ciepła.
 • Zapewnić skuteczną wentylację. Rabbitry nie powinno być duszno, gorąco i wilgotno, w tym lecie.

W takim przypadku, jeśli masz zamiar hodować króliki w dużych ilościach, to mogą potrzebować, a oddzielny pokój do uboju. Niektórzy pracodawcy również zawierać umowy z przedsiębiorstwami, specjalizuje się w uboju zwierząt.

Królik dla początkujących: komórki

Gdy już zdecydujesz się na rasy, można przystąpić do selekcji komórek. Istnieje kilka odmian z nich:

 • Rzeźnych cieląt. Musimy większość z tych komórek.
 • Dla sukrolyh i laktacji u królików. Wielkość tych struktur wybrano biorąc pod uwagę przestrzeń potrzebną dla prawidłowego rozwoju potomstwa. Również w tych komórkach musi być zainstalowany specjalny trunek. Na jak wygodne w ciąży wydaje swój nowy „dom”, to zależy od powodzenia takiego przedsięwzięcia jak królik. Komórki zatem konieczne, aby nabyć dość przestronne.
 • Aby naprawić samic. Tylko polegać na jednego osobnika.
 • Dla producentów królików. Przez wielkość tych komórek są doskonałym miejscem dla turystów po hodowanych potomstwo samic.

Tak więc, wybór udanej „domu” – ważnym elementem powodzenia takiej klasy, jak królik w domu. Komórki, lub raczej ich okolicy, wybrane prowadzony głównie przez cechy danej rasy. są one dość drogie. Oczywiście, spędzając na nich jeszcze w organizacji rolniczych przemysłowej. Jeśli chcesz zorganizować tylko małą firmę, mogą tworzyć własne. Schematy takich struktur o wymiarach jest łatwo znaleźć na stronach zasobów informacyjnych odpowiednim kierunku.

Gdzie kupić króliki

Powodzenie takiego przedsięwzięcia, jak rolnictwo i królików (w szczególności) zależy od prawidłowego wyboru producenta. Muszą nabywać wyłącznie sprawdzonych hodowców. Będzie to bardzo frustrujące, jeśli zwierzęta, dla których dużo pieniędzy wypłacanych w miesiącu lub dwóch umrze, bo po prostu po prostu nie rób szczepień. Oprócz gwarantowanych czystej krwi zwierząt można kupić od renomowanych hodowców tylko.

Liczba producentów wymaganych zależy od wielkości przyszłości gospodarstwie. Musimy jednak pamiętać, że na jednego królika powinna stanowić około 10-15 królików.

Jakie powinny być producenci

Powodzenie takiego przedsięwzięcia jak królik przemysłowej, zależy również od tego, jak dobrze będzie wybrany mężczyźni i kobiety do wylęgu do istniejącego stada. Podlega odrzuceniu królika:

 • Przerwane lub spożywane miot dwa razy.
 • Podwójne zapłodnione pozostały po powłoce.
 • Wzrastać przynajmniej pięć królików w dwóch kolejnych miotów.
 • Z okresu odpoczynku między aktywnymi rujowego ponad 15 dni.

Nie nadaje się do reprodukcji jako mężczyzna, w przypadku gdy 30% kobiet objętych nimi będzie zapłodnione.

Jak przeprowadzić kojarzenie

Królik dla początkujących – jest dość skomplikowana pod względem faktycznym samych wykładzin. W postanowieniu tym przedsięwzięciu odnieść sukces, trzeba dużo wiedzieć i robić.

Daty początku dojrzałości płciowej u królików są uzależnione od tej konkretnej rasy. Generalnie, im większy, tym później zwierzęta zaczynają się mnożyć. Najczęściej pierwszym gody odbywa się w wieku 5-8 miesięcy. Siedzenie obok męskiego królików jest konieczne, gdy jest w aktywnej fazie rui. Okres ten trwa około pięciu dni w odstępach 10-15 dni. Jednak dane te nie są dokładne. Wszystko zależy od danej rasy i wieku zwierzęcia. Ustalić, że królik do krycia może być szczególnie zaniepokojony jej zachowaniem. Należy również zbadać genitalia zwierzęcia. Jeśli są obrzęk, zaczerwienionej, a samica może pomieścić obok męskiej (a nie odwrotnie). Przed Walka o dominację komórek należy usunąć korytko i menedżera.

Czasami zdarza się, że mężczyzna królik z jakiegoś powodu się nie podoba. W tym przypadku, nie pozwoliła mu. Jeśli tak się stanie, producent powinien być łatwo zmienić. 3-7 dni po kopulacji sterowania krycia jest wykonywana. Królik ponownie przeniesione do łona do samca i monitorować jego zachowanie. Jeśli ona aktywnie odporna na zaloty warczy i snarls – to wszystko jest w porządku. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać zarybiania.

Obchodzi sukrolnymi królika

Królik jako firma odniesie sukces tylko w przypadku ciąży i karmienia samic dostatecznie dużej liczby szczeniąt. Zwierzę, czekając na dzieci, musimy najpierw zapewnić pełną resztę. nie może zawierać ciężarnych królików razem. W tym okresie, stają się bardzo agresywne wobec siebie. Podczas walki, tym silniejsza samica może nawet zabić słabych. Komórki z królika umieścić w miejscu, gdzie nie mogą przestraszyć żadnego nagłego hałasu. Animal ostre kolce mogą prowadzić do poronienia.

Ponadto, ważne i prawidłowej diety. Skoncentrowana pasza podane do kobiet, którym podawano, siano – mnóstwo. Nie możemy pozwolić na jakąkolwiek wyczerpanie lub zwierzęcych otyłości. Oczywiście, komórki muszą być suche i czyste.

ściółka

Pielęgnowanie młodych samic królików około 28-32 dni. Na tydzień przed klatką rozniecania zdezynfekowane i umieścić w niej kąpieli z suchego siana i słomy. Gniazdo kobiet w dół sprawia, że sama. Moms zwierzęta te są bardzo opiekuńczy. Tak szybko, jak można zauważyć w puchu komórkowy – tak wkrótce stało miotu (zwykle na następnej nocy). Podczas pracy, ważne jest, aby upewnić się, królika łatwy dostęp do wody. Inaczej odchody mogą być spożywane. Wody trzeba umieścić więcej niż zwykle. Liczba królików w miocie zależy od gatunku zwierząt. Samica może przynieść 4 do 16 królików. Kiedy pierwszy miot zwykle nie jest zbyt wiele.

Dlaczego łania jeść ich młode

Czasami zdarza się, że ugryzienie na śmierć żeńskich noworodków. Przyczyn tego może być kilka:

 • Bolesne stan sutki – mastitis. Bardzo często ten problem występuje z samicami, podpałka po raz pierwszy.
 • Zapach obcy (inny królik lub człowieka).
 • Strach. Nie można zbliżyć się do komórek szczekanie psa, dzieci gry, itp
 • Brak wolnych (dla podniesienia króliki) miejsc w komórce.
 • Słabe podawania, a tym samym brak mleka. W tym przypadku, królik nie gryzie śmierć częściej młodzi, ale po prostu wysunąć z gniazda bardzo słabym.

Królik: karmienie młodych

Opuszczają gniazdo i mieć dzieci z matką zazwyczaj rozpoczyna się w około 18 dni. Jeśli to nastąpi wcześniej, oznacza to, że Kowalski nie ma wystarczającej ilości mleka. Ługi macierzyste usuwa się z komórek o o XX dzień. W tym przypadku, jest to na pewno do przeprowadzenia dezynfekcji komórek. Dla łagodnego paszy w tym okresie należy uważnie obserwować, jak to możliwe. Układ trawienny funkcjonuje u młodych królików nie jest zbyt dobry i coraz podparte produkty mogą łatwo umiera z powodu biegunki.

Karmić nowego typu prowadzone przez młodych stopniowo zwiększając ilość nieznanego produktu (do dwóch tygodni). W przeciwnym razie, sprawa może także powodować biegunkę.

Podstawowe zasady opieki dla królików

Dieta tych zwierząt opracowano w zależności od rasy i wieku. W każdym przypadku, króliki należy jak stężony (pasza ciasta nasion, jęczmienia, owsa), pasz i szorstki (siana, gałązki). Również te zwierzęta są karmione marchew, ziemniaki, jabłka, itp Buraki należy podawać ostrożnie. jest generalnie przeciwwskazane dla dzieci, jak dużo luźnych wnętrzności. Ponadto, początkujący hodowca będzie chciał zobaczyć listę ziół, które nie powinny być podawane zwierzętom. W nim, oprócz wyraźnie trujące, obejmuje, na przykład, milkweed, glistnika i psiankowatych. Więc karmić zwierzęta liści ziemniaka lub czubki pomidorów nie może. Oczywiście, komórki muszą być zawsze świeże czysta woda.

Sprzęt główna królika (oprócz komórkę)

 • Wystarczająco duży, łatwy do czyszczenia podajnika.
 • Wygodna pijących szczególności wyklucza struktury brudu.
 • Szczotka i zdolność do dezynfekcji pomieszczeń, jak również detergenty.
 • Kit z zestawem konieczne do leczenia powszechnych chorób przygotowań.

Oprócz sporządzenia odpowiedniej diety, trzeba będzie opracować harmonogram dezynfekcji komórek. Czyste, jak wiemy – gwarancja zdrowia. Słaby pod względem odporności na infekcje u królików jest podwójnie ważne.

Jak widać, królik dla początkujących – jest dość skomplikowany. Jednakże, jeśli będziesz przestrzegać zaleceń ekspertów, trzeba wszystko potoczy.