88 Shares 3106 views

„Nissan Avenir”: krótki opis dwóch pokoleń japońskich wagonu

„Nissan Avenir” – wagon, który został wyprodukowany przez japońską firmę przez 15 lat. W 1990 roku pojawił się pierwszy model, aw 2005 roku – ostatnim. Podstawą tego modelu Nissan położył Platform „przykłady” drugiej generacji. Nowe początku lat 90. szybko stał się popularny ze względu na jej kluczowych cech była sprawność, mocne silniki, napęd na wszystkie koła i zwiększona przepuszczalność.

Na pierwszej generacji

Początkowo „Nissan Avenir” w zbiorczej objętości silników W10 ciało 1,6 do 1,8 litrów, odpowiednio. Ale silniki te były pod wersjach z przednim napędem kaptur. Ale było więcej modeli z czterech aktywnych kół. Pod maską put silników 2-litrowych. Modyfikację towarowy agregowane wyłącznie silniki do 1,6 litrów.

Interesujące jest, że napęd na koła przednie „Nissan Avenir” zaproponowano albo z 4 prędkości „automatyczne” lub 5-krok „mechanizm”. W zasadzie inne pojazdy obsługiwane przez te same transmisje. Jednak wszystkie koła modele napędowe „mechanika” chwalił się środki z przełączaniem elektrycznego na tylnej osi. A „maszyna” miał stałe połączenie przeprowadzone przez lepki sprzęgła.

jednostki wysokoprężne

Interesujące jest to, że 3 lata po rozpoczęciu produkcji w linii turbodiesel dodany. „Nissan Avenir” z silnikiem szybko stał się popularny. Urządzenie 2-litrowy sporządził 91 KM i bardzo ekonomiczny.

A potem, w 1995 roku, był to model pod marką Salut. Pod maską na wszystkie koła wozów napędowych 210-mocny turbodiesel. Model ten może być wyposażony w ekskluzywny „automatyczne”. To ciekawe, że takie „Nissan Avenir” ukazał się prawie w tym samym czasie, wraz z jego konkurent, który jest Subaru Legacy GT.

druga generacja

W 1998 roku światło pojawił się nowy „Abner” w W11 ciała. Nastąpiły istotne zmiany. Było tylne zawieszenie wielowahaczowe, które dał doskonały model odporność na drodze i doskonałej sterowalności. Szczególną uwagę przyciąga takich elementów jak system 4WD Atessa, a także zupełnie nowy transmisji CVT-M6.

jednostka wysokoprężna CD20ET oferowane wyłącznie z 4-biegowa „automatycznym”. Ale bardziej interesujący jest fakt, że nowe samochody zaczęły być wyposażony w mocny silnik 230 KM wyposażonym w turbosprężarkę.

Były to główne zmiany. Później, oczywiście, model przeszedł niewielki restyling. Na przykład w 2000 roku zjazd stal wzór z podwyższonym prześwitem i większymi kołami. Stopniowo jednak zapotrzebowanie na wagon zaczął spadać. Były bardzo popularne Subaru Legacy. I tak w 2005 roku problem zdecydowano się zatrzymać.

Komentarze i właściciele koszt

„Nissan Avenir” nie jest eksportowana do Rosji. Jednak w naszym kraju jest domem dla wielu właścicieli samochodów. Wiele sprowadzono tutaj wagonów siebie. Ludzie mówią, że jest to dobry i niezawodny samochód, który będzie bardzo pomocne dla tych ludzi, którzy są zaangażowani w rolnictwie lub podróżują krótkich dystansach podróż. W związku z dużym bagażnikiem przesłać wiele rzeczy ogólnej.

Więcej, urządzenie jest łatwe do pracy w temperaturach poniżej zera. Samochód jest dość mocny i ekonomiczny: miasto idzie gdzieś 10 litrów benzyny na 100 kilometrów. Bardziej wytrzymałe podoba, „Nie zabijaj” zawieszenia i wysokiego momentu obrotowego silnika. Konserwacja jest bardzo prosta: trzeba regularnie wymieniać filtry olejowe (raz na 8-9 tys km) i świece (co 30 000 km). To z grubsza otrzymane „Nissan Avenir” opinii.

Nawiasem mówiąc, nawet teraz, można znaleźć ten wagon na sprzedaż reklam. Iw dobrej kondycji. Model 2000 Model roku będzie kosztować około 200 tysięcy rubli (1,8-litrowy silnik 130-konny). Zasadniczo istnieją możliwości zarówno bardziej i mniej niż wysoką cenę. Ale w każdym razie przed zakupem warto sprawdzić samochód na stacji benzynowej. Samochód nie jest nowy, bo się przed zawarciem transakcji, aby zobaczyć, co jego obrażenia.