775 Shares 3910 views

Canon IXUS 130 kamera: specyfikacje, opinie

Kieszeni aparat cyfrowy, który jest reprezentatywny dla Canon IXUS 130, podobny jak dwie krople wody. To coś z tego modelu? Po pierwsze, to wygląda tak stylowy jak całej gamy kompaktów IXUS. Również bardzo atrakcyjna jest cena. Gdy kolosalny spadek od wartości początkowej 279 do 120 funtów aparat nie znacznie ułatwić torebkę nawet jeśli jego szerokość i wysokość są praktycznie identyczne pod względem wielkości karty kredytowej. W tym względzie wypada korzystnie w porównaniu z Nikon Coolpix S5100 i Sony Cyber-shot DSC-T99.


Canon IXUS 130: Dane techniczne

Ważący zaledwie 133 gramów z ustalonymi elementami modelu baterii i kart pamięci pozostanie niewidoczny w kieszeni dżinsów. Jak można oczekiwać od linii IXUS, inny styl i dużą funkcjonalność, jakość wykonania jest wysoka, w kilku kolorach: srebrnym, czarnym, pomarańczowym i różowym. Aparat jest mały, ale w opinii właścicieli, w dłoń spoczywa bezpiecznie. Metalowa obudowa daje poczucie, że model można łatwo wytrzymać codzienne użytkowanie, podczas gdy większość aparatów kosztują aż do £ 100 wykonane są z tworzywa sztucznego. Miłośnicy fotografii podwodnej można zakupić WP-DC37 mieszkaniowego, chociaż cena trochę mniej niż £ 200 lepiej kupić specjalny aparat.

Z wyjątkiem braku dotykowego ekranu i 3D-shoot aparat posiada dużą część wymaganej funkcjonalności. 14,1 megapiksela rozdzielczości zapewnia stosunkowo niewielką 1 / 2,3-calowy sensor obrazu i obiektyw 4x optyczny Canon IXUS 130 jest mało prawdopodobne, aby umożliwić aparatu obejmują modele kategoria Superzoom, mimo to oferuje wiele potrzebnych zakres ogniskowych wymaganych do codziennego strzelanie wynosić równowartość 28-112 mm.

Inną cechą jest obecność Canon procesor DIGIC 4 szybko zmniejszyć rozmycie trybu stabilizacji obrazu optycznego i automatycznego wykrywania scen Smart Auto. Canon Digital IXUS 130 Aparat wybiera jedno z 22 ustawień, co pozwala na wykonywanie zdjęć o minimalnym wysiłku. Opcja iContrast mogą być również wykorzystywane do bardziej szczegółowej kontrastu ramy, choć w praktyce wyniki nie są tak wyraźne.

funkcjonalność

Temat śledzenia są teraz wspólną cechą kompaktów cyfrowych, dodatkowo zawiera wsparcie dla prawidłowej ostrości i ekspozycji. Optyczny stabilizator obrazu pomaga wytrzymać wszelkie wibracje zewnętrzne i wynikający drganiom aparatu, natomiast technologia wykrywania ruchu automatycznie dostosowuje ISO w celu dalszego uniknąć rozmazania. Dodatkowo, istnieje funkcja wykrywania twarzy i automatyczne wykrywanie i korekcja efektu czerwonych oczu. To zapewnia jednoczesną identyfikację do 35 osób w jednej ramce, a migawka uśmiechu lub mrugnięcia, która jest użyteczna podczas fotografowania autoportretów.

W małym korpusie aparatu ukryty jest znacznie większy, niż mogłoby się wydawać. Jedyną wadą Canon IXUS 130 opinii właścicieli skierowana do braku pełnego sterowania ręcznego. Niezależnie od wielkości i zakresu zamierzonych użytkowników aparatu, aby mieć taką możliwość jest zawsze przyjemne.

projekt

Zaokrąglone krawędzie, mała głębokość 17,8 mm, dzięki której aparat Canon IXUS 130 to jeden z najcieńszych linii modeli, a także stylowy korpus matowy sugeruje coś specjalnego, chociaż połączenie tych elementów sprawiają, że trudno uchwycić kamera. Aparat gładkie jak kamyków rzecznych.

Model został wprowadzony równocześnie z aparatu IXUS 105 i wielu podobnych do niego. Kontrole realizowane po prostu, ale dyskretnie. Zdjęcia i klipy wideo można oglądać na ekranie 2,7”, 270 tys. Pikseli, który zastępuje również brak w celownik optyczny. Wyświetlacz odpowiednio działa w różnych warunkach oświetlenia.

Do utrzymania estetycznego wyglądu minimalistyczne przyciski funkcyjne są równo z powierzchnią ciała, z wyjątkiem wąskiego rocker zoom na powierzchni górnej części aparatu, który wystaje na tyle, aby zarządzać palca. Również nieznacznie podniesiony przełącznik suwakowy trzy tryby fotografowania na tylnym panelu: automatyczna, oprogramowanie lub filmy. Ten ostatni pozwala na fotografowanie w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli z możliwością nagrywania stereo za pomocą wbudowanego mikrofonu. Zewnętrzna, niestety, nie mogą być podłączone. To nie dużo, ale lepsze niż 640 x 480 x 105-tego modelu.

menu ustawień

Naciśnięcie przycisku set Func daje dostęp do różnych ustawień graficznych, reprezentowanych w narzędziach, po lewej stronie ekranu. W trybie automatycznym użytkownika jest ograniczona do zmiany rozmiaru obudowy i stopnia sprężania. Pasek rozszerzony obejmuje ręcznej regulacji balansu bieli, czułość światła (do skromnej ISO 1600), jednostki kolor (jasne, neutralne i rozszerzone przykładzie wykonania), liczbę zdjęć (lub dużo) i opcje pomiarowe (ocena centralnie ważony lub punktowy). Ponadto, możliwe jest, aby przyjąć inne strzelanie parametrów, takich jak optymalnych ustawień sceny portrety, dzieci i zwierząt, oraz m. G, a także od wybranego trybu, w warunkach słabego oświetlenia (ze zmniejszeniem rozdzielczości do 3 M, w celu ograniczenia hałasu obrazu) Różne postacie, kolorowe akcenty i filtry cyfrowe.

Łączność i integracja

Według właścicieli, byłoby miło mieć specjalny przycisk, który pozwoliłby, aby rozpocząć nagrywanie wideo, niezależnie od aktualnie wybranego trybu. Ale obecność ukryte pod plastikowym kapturkiem w prawym górnym rogu panelu tylnym portem HDMI do podłączenia aparatu do telewizora, to była niespodzianka. Kable standardowe wyjście AV i USB 2.0 są dołączone do kamery. Dostarczany jest także pasek do noszenia aparatu na nadgarstku, ładowarki i zasilacza sieciowego.

prędkość

Po naciśnięciu mały przełącznik na aparat Canon IXUS 130 jest aktywowany przez górnym panelu na około 1 sekundę, co nie jest gorsze od cech unikalnych. Obiektyw pochodzi ze składaną stan spłukiwania z ciałem w pozycji szerokokątnej i maksymalnych świateł tylnych ekran w górę ze słodkim sygnałem dźwiękowym.

Pół-naciśnięciu przycisku migawki zapewnia niemal natychmiastowe skupienie. punkty AF są podświetlone na zielono i słychać sygnał dźwiękowy potwierdzenia gotowości do podjęcia obraz. Następnie po naciśnięciu aparat trwa 2-3 sekundy, aby nagrać obraz w formacie JPEG na karcie pamięci. Gdy ten ekran jest krótko gaśnie, a następnie ponownie budzi się do życia, wykazując przechwyconego obrazu w ciągu 1-2 sekund. Chociaż wynik nie jest najszybszy, jest średniej dla tej klasy aparatu.

Przechowywanie danych

Brakuje pamięci wewnętrznej, Canon IXUS 130 może nagrywać obrazy na nośniku SD i jest kompatybilny ze wszystkimi nowoczesnymi formatach, w tym SDXC. Wejście do gniazda otwiera się poprzez pokrywę w komorze zasadowej, która jest również cienki akumulator litowo-jonowy. Otworzyć i zamknąć przedział może być przesuwane ruch kciuka.

kreatywność

Według opinii użytkowników, są zadowoleni widząc, że producent stwierdził w stanie zapewnić wiele filtrów aparat cyfrowy, w tym trybie miniatur, co zmniejsza zakres ostrości, tworząc złudzenie, że duże obiekty wyglądają jak zabawki. Efekt ten zwiększa nasycenie kolorów niemal do poziomu sztuki pop, która sprawia, że rzeczy jeszcze bardziej zabawkę. „Rybie oko” jest przydatna dla tych, którzy chcą kreatywnie zniekształcać kształt przedmiotu.

nadwrażliwość

W słabym świetle off kiedy wbudowanej lampy błyskowej i używać tylko dostępne światło kamery przyjemnie zaskakującą wydajność aparatu przy wyższej czułości ISO 400, m. K. Nie ma hałasu do wartości ISO 800, a następnie staje się ledwie zauważalne. Przy ISO 1600, klarowność obrazu zaczyna spadać, ale w przeciwieństwie do droższych modeli, wynik jest nadal przypomina zdjęcie, a nie akwareli, więc krytyczne warunki instalacji jest nadal możliwe do wykorzystania.

aparaty kompaktowe strzelać dobrze, gdy jest dużo światła. Ale nawet w Canon Digital IXUS 130 szare zimowe niebo zachowuje wystarczającą ilość szczegółów. Jakości szerokokątny większa niż 4-krotnym zoomem optycznym, ale musi ona być postrzegana w kontekście. Model ma styl i jakość obrazu, a drugi otrzymuje więcej uwagi. Trochę rozczarowujące brak dostępu do zoomu optycznego podczas nagrywania wideo, który jest prawdopodobnie zrobić, aby nie nagrywać mechanicznego hałasu obiektywu. W tym przypadku wzrost odbywa się za pomocą oprogramowania.

wniosek

jakość wykonania i zakończenia modele są większe niż zakres cena Canon IXUS 130, co sprawia, że kamera najlepszy stosunek. Jego kompaktowe wymiary, użytkownicy z dużymi rękami może znaleźć zbyt mały do wygodnego fotografowania, ale w każdym przypadku jest to imponujący wyczyn inżynierii. bazowy aparat nie jest przeznaczony dla profesjonalistów. Mimo to zapewnia bardziej niż akceptowalnych wyników, a jest na tyle uniwersalny dla większości codziennych obrazów domowych. Aparat jest dobrym przykładem tego, co powinno być aparatem telefonu do reprezentowania naprawdę realną alternatywę.