630 Shares 5482 views

Pomocnik – kto to jest?

W piłce nożnej, każdy gracz ma swoje własne stanowisko, w którym wykonuje on pewne funkcje. Jednak dla wygody stanowiska są podzielone na kilka grup. Gracze mogą być bramkarze, obrońcy, pomocnicy i napastnicy, a w tych grupach są podzielone na podgrupy. Ten artykuł skupia się na pomocnika, który nazywany jest również pomocnik. Pochodzi od angielskiego terminu połowy pleców, co oznacza, że gracz nie jest w pełni ochraniacz, a zatem nie jest napastnikiem, to znaczy, że znajduje się w środku pola. Pomocnik – to pojęcie znacznie szersze niż tylko pomocnikiem. A teraz, wiesz, co dokładnie są pomocnicy. Po tym wszystkim, mogą wykonywać różne funkcje. Pomocnik – to zazwyczaj nie jest to najbardziej wszechstronny gracz, ma określone obowiązki, a zatem powinny być uznane za różne typy pomocników.


Defensywny pomocnik

Trzymając pomocnik – jest jedną z najważniejszych pozycji na boisku, gracz ten jest też często nazywany falochron. Spośród wszystkich pomocników, jest najgłębiej i nosi wyłącznie funkcje obronne. On gra obrońców, ale przez innych pomocników, jest odpowiedzialny za wybór piłki, i jest pierwszą linią obrony. Do tej pory sieć pomocników światowej klasy nie jest dużo, ale bez falochronu w żaden sposób, bo gdy do przodu przyspieszy po strefa centralna może być bez problemów prześlizgnąć się przez środek defensywy, więc trzeba się z nimi spotkać wcześniej. To, co sprawia, że silnik upośledzone. Tak trzyma pomocnik – jest to bardzo ważna pozycja na boisku. Ale nie jest to jedyna rola pomocnika – w środku pola ma wystarczająco dużo funkcji, które wymagają uwagi.

playmaker

Pomocnik w piłce nożnej, oczywiście, można wykonać nie tylko obronne, ale także ofensywnych zadań. W szczególności, nie są pomocnicy, którzy organizują ataki. Opłaty te nie są wliczone porusza wroga, mają zupełnie inną jakość gry. Kiedy dostać piłkę, powinny one dostarczyć go do graczy ataku swojego zespołu tak szybko, jak to możliwe, a dokładniej. Zwykle jest więcej graczy technicznych, którzy mogą pokonać przeciwnika, jeśli to konieczne, wyciąć podaniu z obrony wroga. Bez takiego zespołu pomocnika miałaby dość trudne, gdyż jest on w centrum jej mózgu w większości przypadków.

Box-to-box

Jest jeszcze inny bardzo ważną rolę, jaką może odegrać – pomocnik box-to-box. Co to oznacza? Ponownie, termin pochodzi z języka angielskiego i oznacza to, że pomocnik działa wokół centrum, czyli z jednego pola na drugie. Jakie są funkcje odtwarzacza? W rzeczywistości, jej zakres prac jest bardzo imponujący, ponieważ musi pracować zarówno w obronie iw ataku. On jest zarówno defensywny pomocnik, wybrane kulki, a rozgrywający niosący piłkę do karania kogoś innego, a nawet atak, ostateczny atak swojego zespołu. Ten pomocnik ma wielką odpowiedzialność, biegnie przez imponującej odległości i wykonuje imponującą ilość pracy na polu.

dziesięć

Ostatnio rosnąca popularność zdobył 4-2-3-1 formacji, w której istnieje odrębny pomocnik jest umieszczony powyżej dwóch pozostałych, ale jest o wiele niższy niż atakującego. Ten piłkarz zwany „Dziesięć”, a jego funkcje są podobne do tych wykonywanych przez rozgrywającego. Ale jest znacznie wyższa i jednocześnie służy jako długotrwałe napastnika. On organizuje atak, rozdziela transmisję i na boki, a tuż na środkowego napastnika. Bezpiecznie jest powiedzieć, że jest nawet ważniejsza członek zespołu w tak zaawansowanej pozycji rozgrywającego niż zwykle.

skrzydło pomocnik

Jednakże, należy rozumieć, że pomocnicy grać nie tylko w centrum – można je również znajduje się bliżej prawej lub lewej stronie. Druga linia obrony te nazywane są ekstremalne, a ich role z różniły się znacznie w czasie. Początkowo istniały flankujące pomocników i towarzyszących napastnicy i pomocnicy byli wtedy poniżej czyli bezpośrednio w środku pola. Ale z czasem, skrzydłowi jako takie przestały istnieć, a skrzydłowi zaczął przeprowadzać ogólną rolę. Nazywano skrzydłowych i są odpowiedzialne za rozwój ataków na bok. Było to możliwe dzięki temu, że obrońcy flank także o wiele bardziej elastyczny i nie tylko pełnić funkcje ochronne. Nazywane są Wing bekami, i są one podłączone do ataku na skrzydłach, co częściowo zastępując w środku pola na skraju pomocników, którzy uciekają bliżej do ataku. Tak więc, w szczególności pojęcie „centrum naprzód” już nie istnieje – prawie nikt nie korzysta z systemu, w którym będzie skrzydłowych, znajduje się dokładnie w środku pola.