231 Shares 3921 views

Dlaczego iPhone nie łączy się z WiFi?

Więc dziś rozważymy sytuacje, w których iPhone nie łączy się z siecią WiFi. Ten problem stała się ostatnio dość istotna. Wynika to z wielu powodów, z którymi będziemy się zapoznać dzisiaj. Najważniejsze – nie panikuj i nie myśl, że gadżet powinien zostać wyrzucony i kupić nowy. Dowiedz się, dlaczego iPhone nie łączy się z siecią WiFi.


Poza zasięgiem

Zacznijmy, być może, najczęstszą przyczyną problemu. To nic innego, jak znajdowanie gadżetu poza zasięgiem sieci. W końcu każdy Wi-Fi ma swój własny promień "porażki". Warto od niego odejść – i możesz stracić internet. Dlatego użytkownicy zauważają, że iPhone nie łączy się z siecią WiFi.

Na szczęście tutaj można łatwo i łatwo naprawić. Na początek przyjrzyjmy się zbliżeniu źródła Wi-Fi. I tak, że byliśmy z tobą w strefie "klęski". Następnie należy włączyć funkcję Wi-Fi w telefonie iPhone, a następnie znaleźć sieć, z którą się połączymy. Pamiętaj: jeśli znajdujesz się w zasięgu, wkrótce znajdziesz odpowiednią nazwę Wi-Fi. Kliknij na niego i poczekaj chwilę. To wszystko, problemy są rozwiązane. Teraz wiesz, co zrobić, jeśli iPhone nie łączy się z siecią WiFi. Ale to nie wszystkie możliwe warianty rozwoju wydarzeń. Istnieje wiele bardziej złożonych sytuacji. Teraz poznamy ich wszystkich.

Nieprawidłowe dane

Twój iPhone nie łączy się z domowym WiFi? Następnie warto sprawdzić, jak poprawnie i poprawnie wprowadziłeś hasło do połączenia. Ta wersja rozwoju wydarzeń, jak można przypuszczać, dotyczy tylko chronionych sieci "Wai-Fay". W końcu, aby do nich dołączyć, musisz podać specjalną tajną kombinację, lub po prostu hasło.

Tutaj można dostać się na dwie pozycje. Pierwszym z nich jest posiadanie sieci Wi-Fi. W takim przypadku wystarczy ponownie sprawdzić poprawność wprowadzonych danych, naprawić wszystkie błędy i spróbować ponownie nawiązać połączenie. Po wyeliminowaniu błędów, wszystko działa dobrze. Dobrze i dobrze. Drugi scenariusz polega na tym, że jesteś połączony z siecią kogoś innego. W przypadkach, w których właściciel wyraził na to zgodę, można poprosić o jego hasło, a następnie wznowić próby pracy z Internetem. W przypadkach, gdy próbujesz potajemnie połączyć się z siecią innej osoby, musisz zrezygnować z prób. W każdym razie prawidłowe hasło może być bardzo trudne do odgadnięcia. To wszystko, problemy są rozwiązane. Zatem jeśli iPhone 4S nie łączy się z siecią WiFi (lub innym modelem), możesz trochę pracować z danymi wprowadzonymi podczas łączenia się. Bardzo często ta opcja działa świetnie.

Tylko nie zawsze sytuacja zależy od hasła i logowania użytkownika. Coraz częściej ludzie stają w obliczu poważniejszych problemów podczas próby podłączenia dowolnego gadżetu do "Wai Fayu". Które z nich? Spróbujmy zrozumieć tę sprawę.

Usterki systemu

Na przykład jeśli iPhone nie łączy się z siecią WiFi, możesz spróbować zrestartować oba gadżety – zarówno telefon, jak i modem. Czasem przyczyną tego zachowania może być najczęstsza awaria systemu. To nie jest najbardziej niebezpieczna, ale bardzo nieprzyjemna sytuacja.

Na szczęście jest ona wyeliminowana dość łatwo, szybko i prosto. Prawdę mówiąc, jeśli masz problemy z łączeniem się z Internetem, od tego momentu możesz zacząć walczyć z sytuacją. Większość użytkowników, co do zasady, nie przywiązuje wagi do awarii systemu i ponownego uruchamiania. I na próżno. Czasami ten ruch może pomóc w rozwiązaniu sytuacji, gdy iPhone 4 nie łączy się z siecią WiFi (lub innym gadżetem).

Ale nie myśl, że wszystkie problemy się skończą. Przeciwnie, dopiero początki zaczynają najbardziej ostre i duże powody tego rodzaju zachowań. Teraz zapoznamy się z nimi, a także nauczymy się radzić sobie z brakiem połączenia z Internetem.

Forgery

Jeśli iPhone 5 nie łączy się z WiFi (lub innym gadżetem), spróbuj dowiedzieć się, który model jest przed Tobą – oryginalny lub nie. Wszakże bardzo często wszystkie problemy związane z pracą z urządzeniami powstają z powodu najczęściej występujących imitacji. I ten scenariusz, szczerze mówiąc, jest bardzo powszechny we współczesnym świecie.

Tutaj masz dwa ruchy. Pierwszym jest to, że nie wiedząc, kupił wersję "pirata" gadżetu w najbardziej zwykłym sklepie. Wystarczy przyjechać ze wszystkimi dokumentami potwierdzającymi fałszowanie zakupu, a także zrobić umowę z magazynem. Opowiedz nam o swoich zamiarach zmień gadżet na oryginalny. Dlatego dlatego iPhone nie łączy się z siecią WiFi. Ogólnie rzecz biorąc, musisz wymienić gadżet. Czasem tylko pracownicy odmawiają tego. W tym przypadku będą musieli zastraszyć ich przez sąd, a może nawet pozwać.

Drugi scenariusz polega na tym, że świadomie kupiłeś podrobione. Większość z tych sklepów nie zapewnia gwarancji dla ich sprzętu. Dlatego też zabierz telefon iPhone do naprawy lub wymień go na nowy. W takim przypadku kup oryginalne gadżety. Przecież tylko oni mogą dać ci prawdziwe gwarancje dla swojej pracy. Ale nie mieszkasz w tym punkcie. Mamy inną opcję, w której iPhone nie łączy się z WiFi.

Wirusy

Oczywiście wraz z rozwojem technologii zaczęły się rozwijać i tak zwane wirusy. Obecnie są one rozpowszechniane nie tylko na komputerach, ale także na smartfonach. To właśnie ten rodzaj infekcji staje się źródłem tak wielu problemów związanych z gadżetami. Oczywiście dotyczy to modeli współpracujących z siecią, a także pobrane dokumenty z ich witryn.

Ogólnie rzecz biorąc, teraz jest bardzo łatwy do zdiagnozowania wirusa. W tym celu z reguły są specjalne programy antywirusowe dla telefonów. Możliwe jest wyeliminowanie tego wariantu rozwoju wydarzeń niezależnie, ale jest to bardzo trudne. Czasem takie kroki nie są uzasadnione. Jeśli podejrzewasz, że telefon iPhone nie łączy się z siecią WiFi z powodu ataku wirusa, lepiej zabrać gadżet z profesjonalistami i wyjaśnić sytuację. Zwykle radzą sobie z Twoim problemem szybciej i lepiej.

Wnioski

Więc dziś dowiedzieliśmy się z Tobą, dlaczego iPhone nie może połączyć się z Internetem za pośrednictwem funkcji "Wai-Fay". Jak widać, istnieje wiele możliwych wariantów rozwoju wydarzeń. Większość z nich jest wyeliminowanych znacznie łatwiej, niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

Szczerze mówiąc, z podejrzeniem poważnych problemów z telefonami iPhone, najlepiej skontaktować się z specjalistami w centrach serwisowych. Tylko tam będziesz w stanie zapewnić pełną pomoc.