538 Shares 7523 views

Stolica Tunezji Tunis-

Tunezja – mały kraj w Afryce Północnej z bogatą historią. Ponad pięćset lat kwitnie słynny Kartaginę, założone przez Fenicjan w 8 wieku pne. Podczas wojen punickich, Kartagina została zniszczona przez Rzymian na ziemię. Po Rzymianie rządzili tu Bizancjum, później – Imperium Osmańskie. Od XIX wieku, Tunezja uzyskała status protektoratu Francji, a dopiero w 1957 roku kraj ten osiąga niezależność.


Tunis, stolicy Tunezji, jest centrum kulturalnym i gospodarczym kraju. Stolicą stanu, Tunezja, podobnie jak w całym kraju, dla jego tysiącletniej istnienia wchłonął tradycje różnych narodów i epok. Ten piękny i oryginalny miasto z jednej strony graniczy z miękkich błękitnych wodach Zatoki, a z drugiej – miękkie fale niskich wzgórz. Jest to miasto o jasnych kolorach: białych budynków, zielonych ogrodach, na jasnym niebie. W tej oryginalnej miasta łączy tradycyjną architekturę muzułmańską, ciekawe muzea, nowoczesne ośrodki spa oraz liczne kolorowe rynki.

stolica Tunezji z jego centrum – otoczony murami Medina, który nazywany jest „stare miasto” przyciąga wielu turystów na szczycie wzgórza wznosi się starożytna twierdza Kasbah Medina jest skoncentrowana wokół Kasbah i słynny meczet Jami ez Zitouna (.. „Meczet Olive”, założona w 703 g) Zitouna. – duchowe centrum kraju, w otoczeniu licznych medres Jego kwadratowy minaret 44 metrów, który stał się symbolem Tunezji, jest widoczny z daleka ..

W przeciwieństwie do wybrzeża Morza Śródziemnego z najmodniejszych ośrodków jak Monastir czy Hammamet, stolica Tunezji nie jest tak bogaci turyści i tak jest tutaj, że najlepiej można poczuć prawdziwy urok Arabski – spokojnego życia z głośnym bazarach, łaźnie tureckie meczety, medres. Główną atrakcją miasta Tunezji – wąskich ulic, rynków, meczety i sklepów Medina.

Na terenie rządu lub obszaru Kasbah, rezydencji Prezydenta oraz Ministerstwa, lub jak są one nazywane tutaj, Sekretariatu Stanu. Ministerstwo umieszczone w długich pięknych budynków z różowego i białego kamienia, z eleganckich kolumn, otwartych balustrady i wzorzyste łuki w stylu mauretańskim.

Niedaleko od placu jest Souk el-Attarine – najbardziej egzotyczny kwartał, które rosły w miejscu, gdzie w średniowieczu znajdował się rynek kadzidło. A tu dzisiaj sprzedaje różnorodne przyprawy i perfumy.

Stolica Tunezji jest bogaty w starożytnych miejsc. Przetrwał ciekawy meczet Yusuf Bey (XVII w.), Meczet i mauzoleum Sidi Riyad Mahrez, Hasanidov mauzoleum. Znani przedmieście Tunis – Carthage, starożytnego i potężnego niegdyś miasta. Teraz na jego ruinach oparty Narodowe Muzeum Kartaginy.

Tunezja Ośrodki urzec niesamowite białe piaszczyste plaże i piękna oaza przybrzeżnej. Wakacje w Tunezji głównie plaży, wiele turystów przyjeżdża tutaj, starając się połączyć wellness zabiegi thalassoterapii z wypoczynkiem na plaży.

hotele pierwszej klasy, luksusowy charakter tego regionu, East aury, które są pełne starożytnych miast w kraju, przyciąga tysiące turystów do Tunezji. Wycieczki oferowane Przewodniki ten oryginalny kraj, ciekawe i pouczające.