420 Shares 1598 views

Jak zbudować kominek murowany z rękami

Jak zbudować kominek murowany z rękami? Jeżeli zadawałeś sobie to pytanie, to ten artykuł jest dla Ciebie.


Przede wszystkim konieczne jest, aby mieć pragnienie, bez której wszelkie prace lub jest skazane na niepowodzenie, czy będzie to miało jakiś sposób.

Budowanie ogień – to poważna sprawa i traktować go „luz” nie powinno być. W przeciwnym razie tracisz nie tylko czas, ale również pieniądze.

Jednak zakładamy, że czas czytasz ten artykuł, chcesz zbudować kominek murowany z rąk trzeba ustawić cię mocno i nie boją się trudności, dzięki czemu możemy zabrać się do pracy.

Tak więc, w celu zbudowania własnej ogień najpierw musi być cierpliwy, jak będzie cię zostawić co najmniej miesiąc. Pierwszym krokiem jest określenie poryadovkoy. Tutaj musimy zauważyć dwie ważne kwestie: po pierwsze, należy zwrócić uwagę na obszar pokoju, który został zaprojektowany kominek (jego prawidłowe działanie zależy od jej zgodności z wielkością do wielkości pokoju); Po drugie, analiza poryadovkoy złożoność (jeśli jesteś amatorem w branży pieca, wybierz prostą wersję kominka lub poryadovkoy średnim poziomie trudności).

Po wybraniu poryadovkoy, można przystąpić do zakupu i przygotowania materiałów, narzędzi i urządzeń. Z reguły poryadovkoy ognisko należy umieścić określenie wymaganej dla materiałów budowlanych i urządzeń z ich wymaganej liczby, wielkości i innych parametrów.

Oto przykład (ale nie ostateczne i nie jest wymagana) lista co trzeba:

– cegły ceramiczne i / lub ogniotrwałe;

– gliny i piasku do wytwarzania zaprawy murarskiej gliny i piasku;

– wyposażenie pieca: Czystość drzwi popiołu szyb i komora popiołu zawór;

– Blachy ze stali nierdzewnej na ekranie;

– rury ze stali nierdzewnej dla urządzenia komina (ewentualnie komin zostanie określone w cegle);

– pokrycie dachu;

– narzędzia mason: szpachlą (kielnia), młot-pick, łączenia, przewód i pion, kwadrat, poziom builder, zazwyczaj ruletki;

– Szlifierka (Bułgaria) do obróbki i obróbki cegieł;

– pojemników o różnej wielkości (kubły, pudełka, itp) do mieszania i przechowywania roztworu, moczenie cegły, dostawa wody i materiałów sypkich, itd.

– sito i / lub metalu oczek przesiewanie piasku i gliny przesiąkanie wagowych;

– lasy i rusztowań.

Jeżeli wszystkie powyższe można dostać, można przystąpić do budowy kominka. Doświadczenia z cegły, pożądane jest, aby mieć, ale nie jest to konieczne. Wystarczy pamiętać, że jeżeli doświadczenie murowanie masz, self-budowa kominka, może być dość długotrwały romans.

Konieczne jest, aby powiedzieć kilka słów na temat szkolenia teoretycznego, jak ktoś chce, i że wszystkie niezbędne materiały do urządzenia domowego nie będzie wystarczające. Istotne i niezbędne jest, aby znać teorię: jak wybrać odpowiednią pozycję siedzenia kominka, jak przygotować zaprawę, jak murarz, cięcie i przetwarzać cegły.

Czy wiesz, jak ogień, od którego strukturalna elementów jest i jaka jest zasada jego działania? Nie mając odpowiedzi na te i wiele innych pytań, nie rozpalić ogień!

Ten artykuł jest tylko rozpoznawcza w naturze, i jest prawdopodobne, aby dać do zrozumienia, że budowa kominka z rękami – to nie jest prosta sprawa, która powinna być starannie przygotowana. Teren budowy i naprawy własnych rąk, można znaleźć, jeśli nie wszystkie, to większość odpowiedzi na pytania o tym, jak zbudować kominek z rękami. Autor szczegółowo, krok po kroku, o tym mówi. Biorąc pod uwagę liczne ilustracje z objaśnieniami dla każdego etapu budowy, obejmie kilka poryadovok z kominkami do różnych pomieszczeń i więcej …

Po pierwsze, czytać literaturę, to pomyśl jeszcze raz i zdecydować: czy kontynuować niezależnego budowy kominków lub ….

Powodzenia i wszystkiego najlepszego!