473 Shares 7902 views

Dlaczego każdy powinien prowadzić dziennik 10 świadczeń zdrowotnych

Zwykliśmy myśleć, że pragnienie, aby prowadzić dziennik nieodłącznym młodzieży i ludzi pochodzą z XIX wieku. Ale to uprzedzenie, uniemożliwiając rozpoczęcie nowego przydatnych przyzwyczajenia. Blog jak czasopisma myśli i działania – doskonałe narzędzie organizacyjnej. Ponadto, codziennie, aby nagrać coś w pamiętniku – dobry dla zdrowia.


Zobaczmy dlaczego.

To pomaga schudnąć

Dzięki produktom z czasopism i posiłków są znacznie łatwiej przestrzegać diety. W zależności od metody odchudzania, można nagrać, co i kiedy jesz, ile, jakie składniki odżywcze zawarte w pożywieniu, ilość kalorii jeść, plan posiłek dla każdego nowego dnia lub całego tygodnia, użyteczne receptur. Możliwe jest również nagrywanie parametrów liczbowych i aktualnej wagi.

łagodzi stres

Aby nagrać myśli, zwłaszcza lęk i stres – to jako okazję do rozmowy. Tylko lepiej. Korzyści Blog: możliwość przeczytać napisany, aby wziąć trzeźwe spojrzenie na struktuirovannuyu informacje, analizować je racjonalnie.

Poprawia pamięć

Im dłużej żyjemy, tym bardziej, że wydarzenia z przeszłości są smarowane w pamięci i utracone. Zmiana również poczucie czasu: coś wydaje się dalej, coś bliżej, coś przeszkadza zupełnie inaczej. Blog pomaga wszystkie myśli uporządkować i wydarzenia – w odpowiedniej kolejności. Ponadto, utrwalenie na papierze, co wydarzyło powoduje nasza pamięć działać lepiej.

To pomaga w utrzymaniu zdrowych relacji osobistych

Im starsza osoba, tym bardziej racjonalne jest (w większości przypadków), tym bardziej bierze osobistą odpowiedzialność za swoje złe uczynki, ale trudniej jest utrzymać osobistą relację. Na pracy papierkowej na prostych problemów. Papier jest bardziej szczery niż umysł, ponieważ łatwiej jest zidentyfikować ludzi, którzy są złe dla nas, gdy widzimy wyraźnie, czego powodem doprowadził do konkretnego dochodzenia.

To zwiększa samoocenę

Sposobem radzenia sobie z niską samooceną, w rzeczywistości jest prosta – do uznania ich osiągnięć znaczące. Ale nasz umysł lubi bawić się z nami, a człowiek jest czasami trudno wydostać się z dołu emocjonalnego samokrytyki i samobiczowania. Ale papier, jak zostało powiedziane powyżej, rzetelny, a dzięki dzienniku można zobaczyć wszystkie swoje zwycięstwa i ocenić je rozsądnie. Wpisy napisać coś dobrego o sobie codziennie, a zobaczysz, jak naprawdę zacząć myśleć tyle o sobie.

Sprawia, że wykonywanie czynności w sposób regularny

Szkolenie z pamiętnika trudne „zdobyć” na zwykłych klasach program ćwiczeń i pominięcia. Regularność, nie tylko na treningach, ale także w prowadzeniu dziennika wzmacnia ducha i dyscypliny.

Zwiększa jasność umysłu

Z niekończącym medytacji mało użyteczne, gdy myśli są skręcone i tracą swoje znaczenie, trudno jest skupić się na temat narady. Prowadzenie dziennika pomaga przenieść wszystkie „szum tła” na papierze, pozostawiając mózg myśleć tylko ważne problemy, które należy rozwiązać tu i teraz.

Może być stosowana jako metoda medytacji

Z pomocą medytacji, ludzie koncentrują się na jednej rzeczy i odrzucić resztę. Diary działa w podobny sposób, a także ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne. Aby poprawić wyniki zapisu w miłej atmosferze, przy filiżance gorącej herbaty, a jeśli jest to pożądane, aromaterapii.

Obniża ciśnienie krwi

Ze względu ułożyskowanie zmniejsza stres i łagodzi to działanie może zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi. Dr James Penebaker twierdzi, że również wzmacnia system odpornościowy poprzez zwiększenie limfocytów T.

Wzmacnia umiejętności komunikacyjne

Niektórzy ludzie są z natury towarzyski. Są sprytne i wiedzą, jak wyrazić swoje myśli. Ale to nie jest dostępne dla wszystkich. Napisz w dzienniku codziennie, a po kilku miesiącach zaczniesz być wyrażane bardziej pewny siebie, głośno i wyraźnie, że skorzystają nie tylko osobiste, ale także w obszarze roboczym swojego życia.