387 Shares 3144 views

Dyskusja na temat mieszaniny do jastrychu

Raz zdarzyło się, że w każdym z naszych mieszkalnych wieżowców nie znajdziesz idealnie płaską podłogę. Bardzo często budowniczowie nie zwrócić szczególną uwagę na dostosowanie kopców i wgłębień na podłodze, a właściciel mieszkania nowo nie od razu zauważy te braki. Podłoga podniesiona dopiero po pewnym czasie zaczynają być paskudztwo i sprawiają, że myślisz o tym, jak je wyrównać. Ponieważ w takim wyboistej nawierzchni jest po prostu niemożliwe, aby umieścić dowolny laminat lub parkiet lub płytki. W tym przypadku, po czym w celu wyrównywania jastrychu. Oczywiście, w przypadku płytek podłogowych można kopiować za pomocą kleju, ale jest fundamentalnie błędne, a także kosztowne.


Aby przygotować powierzchnię podłogi, trzeba zdecydować, jaki rodzaj mieszanki byłby bardziej wygodny w użyciu. Wyrównywanie mieszaniny do jastrychu podzielić na dwie grupy:

  • mieszaniny nalewane , które są rozłożone i niezależnie tworzą idealne położenie poziome;
  • mieszaniny wymagające kalibracji łopatki.

Teraz proponuję opracować na każdego rodzaju mieszanki, aby zrozumieć dokładnie, co trzeba, i dokonać właściwego wyboru.

Prawdziwie nalewane – tę mieszaninę na jastrych, z możliwością zastosowania do grubości 20 mm. Są one przeznaczone do rekonstrukcji. Jednak związki te są zwykle używane z siatki z włókna szklanego i samo wyrównany je w ograniczonych obszarach, na dużej powierzchni konieczne jest zastosowanie listew rozdzielających.

Jeżeli podłoga muszą zostać zaktualizowane, to lepiej dawać pierwszeństwo mieszaninach o maksymalnej warstwy do 5 mm, to takie kompozycje mogą zostać wylane na dużej powierzchni i sam będzie idealną sytuację. Jednak warto zauważyć, że w celu uniknięcia pęknięć i szczelin muszą ściśle przestrzegać proporcji podczas mieszania roztworu.

Jeśli podłoże ma duże zagłębienia i nierówności, to jest ustawione w dwóch etapach. Po pierwsze, należy użyć grubej mieszanki dla wykładziny podłogowej, a po jej zakończeniu. Zgrubnej, używanej do wytworzenia odchylenia i aparaturę podłogowym. Związki te zwane są tylko warunkowo nalewane w rzeczywistości są one rozłożone na powierzchni, a łopatką ręcznie.

W celu obliczenia zużycia dla mieszanki jastrychu wszelkiego rodzaju potrzebne do wykonywania prostych obliczeń. Średnia szybkość przepływu mieszaniny o grubości 1 mm 2,2 kg na 1 metrów kwadratowych, które oblicza średnią różnicę płci, mnożenie tej wartości 2,2 i wielkości powierzchni kwadratów wylano podłogi. Aby dowiedzieć się średnią różnicę płci jest konieczne do pomiaru wysokości i dolin nieprawidłowości w stosunku do wartości zerowej podłogi, dodatkowo z wyższą wartość zabrać mniej, a różnica podzielony na pół. Kosztowało, można wybrać odpowiednią mieszankę do jastrychu, jego cena będzie zależała od rodzaju, celu i, oczywiście, producent marki.

Istnieje coś takiego jak piętrze samopoziomowania, a bardzo często mylą te związki z mieszanin jastrychu. Ten błąd brutto, od podłogi samopoziomowania wzrosła trwałość i mogą być stosowane jako wykończenie, ale w przypadku późniejszego jastrychu podłogowego jest wymagane.