504 Shares 3221 views

Przegląd sześć procesory AMD FX-6100. specyfikacje techniczne, testy i opinie

Po linii procesorów AMD FX z modeli wzbogaconych z dużą liczbą rdzeni, mówienie o nich wszystkich użytkowników, nawet fanów produktów firmy Intel. Jak to – cena procesora jest dwa razy tańsze niż jego konkurent, a wydajność „jest na piętach!” W tym artykule skupimy się na dość ciekawych modyfikacji – AMD FX-6100. Fakt, że procesor ma 6 rdzeni – swego rodzaju średnio między sektorem publicznym i najwyższej klasy 8-rdzeniowego chipa, jako kupujący będą myśleć. Ale to będzie źle. Dokładniej nazwać najpotężniejszym urządzenie w tanim procesorem klasy budżetowej.

Czytelnik zapozna się z technicznych cech procesora, zobaczyć trendów badawczych, a dzięki opinie właścicieli, uzyskać pełny obraz tego niezwykłego produktu AMD.

głównym konkurentem

Być może świat nie byłoby zobaczyć na półkach procesorem AMD z sześcioma rdzeniami, ale stało się nieuniknione dla sprzedawcy, gdy jego główny konkurent – firma Intel – przedstawiony na rynek w środkowym sektorze klasy budżet Rdzeń i3-2125 nowości. Procesory moc low-end (w rosyjskim rynku był tylko jeden kryształ z „zjawiska” starej technologii, która unika wszystkich odbiorców) od AMD w tym czasie nie był na tyle do czynienia z konkurentem i zmiany do ośmiu rdzeni walczyli o dominację z Core i5. Trzeba było trzymać otwartą niszy cenowej.

Producent przedstawił społeczności światowej kilka produktów do niszy cenę. wszystkie są nieco różne od siebie kosztów i wydajności. Decyzja ta była wybić konkurenta. Nowy procesor AMD FX-6100, jego cechy, a cena natychmiast przyciągnęła uwagę kupującego. Zdecydowanie nowego było interesujące, ponieważ sześć rdzeni, które są sterowane niezależnie od siebie na pokładzie kryształu. Od tego momentu rozpoczęła się walka tytanów: Intel vs AMD.

parametry techniczne

Konsument wyraźnie przyszedł do smaku podejście do tworzenia producenta procesora, ponieważ jest tworzony przez inżynierów firmy opracowali zupełnie nowy rdzeń Zambezi, nie chcąc używać starej technologii. W rezultacie, nowość AMD FX-6100 BOX otrzymał następujące wymagania:

 1. Interakcje z płyt głównych opartych na Socket AM3 / AM3 +.
 2. W produkcji nowy proces wytwarzania 32 nanometrów, co pozwoliło na umieszczenie na jednym chipie z 1,2 miliarda tranzystorów.
 3. Liczba procesów przetwarzających odpowiada liczbie rdzeni – 6 części.
 4. Znamionowa częstotliwość bazowa 3300 MHz (3900 do MAKS Turbo).
 5. Wykorzystuje pełną pamięć cache wszystkich trzech poziomach.
 6. Procesor w dwa kanały DDR3 pracujących na częstotliwościach 1333/1600/1866 MHz.
 7. Obsługuje wszystkie zestawy instrukcji 32-bitowych i 64-bitowych aplikacji, w tym MMX.
 8. Termiczne szczytowe obciążenia nie przekracza 95 watów. Mówimy o częstotliwości bazowej 3300 MHz. Poprzez zwiększenie wydajności rozpraszania ciepła może wynosić do 150 watów.

Wygląd i pakowanie

Niech Procesor AMD FX-6100 i jest najmniejszym urządzeniem w systemie, ale tak ustanowił, opakowanie dla „serce” komputera zawsze będzie piękny i ogromny. Warto zauważyć, że producent całkowicie zmienił projekt wyglądu pudełek dla wszystkich procesorów z serii Black Edition. Zamiast utopijna czarny jest wykonany z czerwonego i białego stylu, aby dopasować wszystkie produkty AMD. Głównym atrybutem – opakowanie z okienkiem do kontemplacji procesora – nie uległa zmianie. Zawartość pudełka dla wszystkich marek jest identyczna i od dawna uważane za normę:

 • procesor sam w małej plastikowej torebce, która jest w stanie chronić urządzenie przed wpływami fizycznymi podczas transportu;
 • markowe AMD naklejka na właściciela jednostki systemowej;
 • zespół chłodzenia (chłodnicy i wentylator);
 • kolorowy przewodnik z obrazkami dla instalacji procesora i chłodniejszego zgromadzeń;
 • dużo „makulatury” (ulotki, certyfikaty, gwarancja i zalecenia).

Overclockerzy zalecamy przeczytanie gwarancji producenta, ponieważ mówi się, że okres gwarancji trzyletniej zostaje przerwany w przypadku naruszenia podstawowego obowiązku, do której należy urządzenie i częstotliwość jąder.

Pytania do układu chłodzenia

Chłodnice, które zostały dostarczone w tym samym opakowaniu z urządzeniem, zawsze ma niską ocenę na fanów doświadczyć mocy obliczeniowej poprzez overclocking. Dlatego produkt AMD FX-6100 Six-Core Processor nie był wyjątkiem. Aluminium radiatora z rdzeniem miedzi w chłodnicy podstawy 70 mm wygląda coś słabego. Jednakże, zgodnie z danymi producenta, system ten jest w stanie poradzić sobie z chłodzeniem procesora przy szczytowych obciążeń do 100 watów.

Jako użytkowników w ich opinii o częstotliwościach nominalnych (3300-3900 MHz) w układzie chłodzenia jest wystarczająco, ale overclockerzy powinni rozważyć bardziej zaawansowane chłodnice ze świata znanych marek. Odpowiednio, procesor w takich przypadkach wskazane jest, aby nabyć nie materacem wersję i dać pierwszeństwo OEM dostaw.

odsetki sport

Naturalnie wszystkich potencjalnych nabywców są zainteresowani porównując dwa procesory w jednej niszy od różnych producentów. O czystości eksperymentu AMD FX (TM) 6100 Sześć procesory powinny być porównywane w testach z Intel Core i3-2125. W rzeczywistości, te dwa identyczne procesorem, w zależności od ich właściwości technicznych i ceny, chociaż ten ostatni ma tylko dwa rdzenie.

Jak pokazują wyniki badań, w zastosowaniach zasobochłonnych wymagających mocy obliczeniowej (Archiver, łamacz haseł, kodery, wideo i audio, obliczenia matematyczne), prowadząc nowy produkt od AMD. Niewątpliwie, wydajność dwóch rdzeni 6. Jednak sytuacja zmienia się dramatycznie w benchmarkach, gdy Test obejmował tylko jeden rdzeń – Intel Core i3-2125 wygrywa z ogromną lukę od konkurenta (Cinebench R11.529, 3DMark).

Ale z sporny gier punktowych. Aplikacje, które są „uwięzione” w ramach działania jednego lub obydwu rdzeni, bez wątpienia, pokazać najlepsze wyniki z procesorem Intel. I wszyscy inni, dla których konieczne ogólna wydajność systemu, pokazać dobre wyniki z kryształu AMD FX-6100. Warto zauważyć, że w ostatnich latach wiele twórcy gry pisać kody bez odniesienia do procesorów przepływu, odpowiednio, AMD aktualności większe szanse wygrać w wykonywaniu konkurenta.

Wyżej, szybciej, mocniej

W mediach można znaleźć wiele „ekspertów” argumentów, które twierdzą inni, procesor AMD FX-6100 Six jest lekką wersję swojego wielkiego brata FX-6300. Logicznie rzecz biorąc, dwa procesory z tej samej partii parametrów: liczba rdzeni, interfejs pamięci cache, instrukcje, ciepła i procesu technicznego. Oto tylko różne chipsety użyte do ich produkcji oraz technologia mają małe różnice. Testowanie postawi wszystko na swoim miejscu.

 1. Odniesienie Geekbench Badanie pokazuje, że procesor wydajności procesora 6300 jest 7677 jednostek (w tym parametru 6100 6945).
 2. Procesor AMD FX-6100 nie obsługuje funkcji FMA3, który jest używany do przyspieszenia zadań.
 3. Kryształ 6300 jest szybsza niż 10% wszystkich zastosowań z zaktualizowanym Turbo AMD wersji manualnej (edytory wideo i 3D-modelowania).

Właściwe podejście

Wielu potencjalnych nabywców, które chciałyby realizować podkręcania AMD FX-6100, przeglądy właścicieli doprowadziły do wniosku, że jest to konieczne, aby kupić porządny system chłodzenia, aby chronić procesor przed przegrzaniem. Wybór pada na drogich urządzeń z najwyższej półki jakościowej, których wartość nie jest porównywalna z ceną procesora. Naturalnie kupujący natychmiast porzuca swoje pragnienia. Pospiesz tutaj nie jest konieczne, najważniejsze – wiedzieć jedną prawdę: każdy cooler na rynku, umieszczony pod pewnym ciepła i wyjątkowo wydajne wersji BOX.

Wybór przyzwoitym systemem chłodzenia w ciągu 3000 rubli jest dość duży, a dla większości kupujących jest prowadzone nie na charakterystyce poziomie, a tam jest kołek do marki. Doskonała sprawdzone urządzenie Zalman, Kosa, Deepcool, Cooler Master. Każdy chłodnicy gwarantuje sprostać zadaniu żądanych z opcji. Procesor AMD FX-6100 z 95W ciepła powinien odebrać układ chłodzenia półtora tempie. Oznacza to, że chłodnica musi poradzić sobie ze strata mocy procesora do 142,5 watów.

potencjał podkręcania

Wielu przybyszów po zainstalowaniu oprogramowania AMD Catalyst marki, okaże się, że na jednej z aplikacji zakładek zawiera informacje na temat procesora, co oznacza nominalną częstotliwość procesora i potencjał podkręcania. Bardzo często użytkownik rozważa cyfra równa 4,3 GHz, oczywiście, przyspiesza kryształ jest zmaksymalizowane.

Zrób to w początkowej fazie nie jest to konieczne, ekspertów technologii IT polecam podkręcania procesora AMD FX-6100 3,3 GHz do maksymalnego poziomu określonego w specyfikacji urządzenia – 3,9 GHz w trybie Turbo Max. Konieczne jest, aby pracować w tym trybie, aby obserwować charakterystykę temperatura układu chłodzenia, w tym sposób oprogramowania przy użyciu specjalnych narzędzi. Jeśli występują problemy, zmniejszyć częstotliwość 100 jednostek. Jeśli ciepło pod kontrolą, a procesor jest stabilny, można rozpocząć, aby zwiększyć częstotliwość w odstępach co 100 MHz.

Overclocking Guide

Jak podkręcić AMD FX-6100? Sądząc po opiniach w mediach, wielu użytkowników są zainteresowani pełnym krok po kroku wraz z zaleceniami do podkręcania. Nie ma problemu:

 1. Zobacz BIOS komputera.
 2. «Zaawansowane» Przejdź do zakładki.
 3. Wybierz «JumperFree Configuration».
 4. Znajdź menu «Wskaźnik CPU».
 5. Stwierdzono, że po prawej stronie menu jest ustawienie «Auto». Konieczne jest, aby kliknąć na nim w wyświetlonej listy wybierz odpowiedni mnożnik (19,5h odpowiada częstotliwości 3900 MHz).
 6. Zapisz i uruchom ponownie komputer.

Tylko w tej sagi z przyspieszeniem nie kończy, ponieważ wielu użytkowników są zwracając uwagę na system chłodzenia przynajmniej, więc wszystko odpowiedzialnością założonej przez producenta. AMD FX-6100 Procesor Six jest wyposażony w system zabezpieczenia przed przegrzaniem (58 stopni Celsjusza). Ochrona działa idealnie – to tylko zegar rdzenia zmniejsza się o połowę, przepisując odpowiednią opcję w BIOSie. Istnieją dwa sposoby rozwiązania problemu: albo dostarczają potężny system chłodzenia, lub oszukać blokadę.

Chodzenie na krawędzi

Pełen procesor podkręcania AMD FX (TM) 6100 użytkownicy mają zajrzeć do jego napięcia sterującego. Najważniejsze – nie trochę czasu, aby osiągnąć rezultaty musisz powoli, ale zmiany parametrów i monitorowanie temperatury kryształu. Podczas gdy w menu BIOS podczas instalacji czynnik trzeba znaleźć jeszcze jeden punkt – «CPU Over Voltage». W polu zamiast «Auto» opcji, należy określić napięcie. Specjaliści polecam zacząć od 1,21 wolta. Po zapisaniu i ponownym uruchomieniu systemu należy sprawdzić stabilność pracy. Jeśli częstotliwość jąder jest resetowany – zmniejszenie częstotliwości procesora.

W rezultacie, metoda prób i błędów dojdziesz do prawidłowego wyniku. Należy zauważyć, że te dane są różne (3600 MHz i 1,24 V, 3900 MHz i 1,36 V) dla każdego komputera. Po rozwiązaniu wielu właścicieli w ich opinii nie powinni polegać na najbardziej, ponieważ procesory nie mają czasu, aby ochłodzić się w odpowiednim czasie szczytowego obciążenia odpowiednio działać zamek.

Stress test CPU

Wielu użytkowników, sądząc po ich reakcji, niezbyt wyraźne pytanie do testowania procesor podkręcony, ponieważ w internecie jest tak wiele z takiego oprogramowania, że oczy rozchodzą się przy wyborze. Test stabilności procesora AMD FX-6100, cechy, które zostały zmienione przez użytkownika, w celu wytworzenia specjalistów zalecamy korzystanie z programu OCCT. Fakt, że tylko ta aplikacja może wykonać badanie zgodnie z określonymi parametrami i daje wiele przydatnych informacji.

Aby ustawić parametry w programie OCCT użytkownik musi zainstalować czasu (10-20 minut jest normą). Koniecznie wskazuje wersję testu (32 lub 64 bitów). Tryb testowy wybrać maksymalnie – duży zestaw, a liczba prób jest lepiej ustawiony na „Auto”.

Poza tym wynik testu pod koniec programu użytkownik ma możliwość monitorowania temperatury i napięcia rdzeni w procesie ładowania. System będzie, oczywiście, wisi. Jest to normalne, gdyż wszystkie zasoby z kilofami OCCT.

Liczba właścicieli

Wielu kupujących w umyśle, który był procesor AMD FX-6100 Six-Core, opinie właścicieli zainteresowanych w rozszerzonej formie – mocne i słabe strony i co one wyrażane.

 1. Pozytywne opinie są zainteresowane przede wszystkim z przystępnych cenach, co jest bardzo niski dla takiej jednostki produkcyjnej. Ten procesor poradzi sobie ze wszystkimi dostępnymi w grze rynkowej. Wszystko zależy bezpośrednio od karty graficznej, i nikt nie może powiedzieć, że jądro kryształ jest słaba lub brakuje.
 2. Istnieje możliwość, aby rozproszyć przyszłość. Pod warunkiem, że jest odblokowany mnożnik, ale ma dziwny ochronę przed przegrzaniem.
 3. Procesor obsługuje wszystkie instrukcje, a zatem będzie pracować z aplikacji napisanych dla produktów firmy Intel (dotyczy to większej liczby programistów).

A jeśli mówimy o wadach, aby rozpocząć z was powinien zwrócić uwagę na koszt urządzenia i podobnych konkurentów w tym przedziale cenowym. I dopiero wtedy możliwe jest badanie opinii innych ludzi.

 1. Słabą wersja systemu chłodzenia pudełkowej procesora.
 2. Kryształ nie przyspieszył do 3900 MHz Max trybie Turbo.
 3. Mnożnik zablokowany, nie ma sposobu, aby zmienić częstotliwość procesora (film nie jest już do procesora, a sprzedawca, który wydał nabywcy tanią płytę główną, która nie obsługuje podkręcania).

Konkludując

Po przyzwoitym przeglądu i porównania z procesorem AMD FX-6100 z jego konkurentami wrażenie, że urządzenie całkowicie. Niski koszt, wysoka wydajność, potencjał podkręcania – wszystko, co jest niezbędne dla każdego właściciela komputera. Tak, wszystko jest dobrze, ale tylko na pewien czas, aż do nowych technologii i realizowane w nowego oprogramowania lub gry. Wtedy moc procesora nie wystarcza. Ale jeśli tak myśleć, a następnie czeka na doskonałości, potencjalny nabywca nigdy nie będzie własnym komputerze.

Niski koszt procesora w przedziale cenowym budżet pozwala kupującemu tylko zebrać sobie komputer na własnych finansów. Warto zauważyć, że komputery budżetowe zostały zakupione dla biur, firm i użytkowników domowych, które nie wymagają skomplikowanych obliczeń matematycznych, a nawet wyższą wydajność w grach. Dlatego, aby porównać dany procesor z najwyższej półki jakościowej nie ma sensu.