592 Shares 7214 views

VAZ-2111: Liczba właścicieli samochodów

VAZ-2111 – wagon domowe, seryjnie produkowany od 1998 do 2009 roku, jedenastym następca modelu "Lada" stało się "Priora". Montaż samochodu roślin przeprowadzono Wolgi, jak również Ukraina (w Czerkasami „Bogdan”). Maszyna jest bardzo powszechne w krajach WNP. Co to VAZ-2111? Recenzje właścicieli, plusy i minusy maszynie do obejrzenia naszej dzisiejszym artykule.


wygląd

Konstrukcja samochodu została zapożyczona z „dziesiątki”. W rzeczywistości, jest to ta sama VAZ-2110, tylko z większą bagażnika i relingi dachowe. Maszyna ma identyczny kształt części przedniej części skrzydeł i drzwi. „Dziesiątki” Wiele części na wagon pasuje. Jest to duży plus, który jest oznaczony przez opiniami właściciela. VAZ-2111 w zależności od wyposażenia z płyt tłoczonych lub odlewanych średnicy 14-ty. W wersji podstawowej można również wyróżnić nasadką do mgły. Co do reszty, nie ma różnicy. Jak na „dziesiątce”, używane w niniejszym dokumencie marki lustro z powłoką niebieskawo-refleksyjnej. Ale widok kierowców na VAZ-2111 rozchodzą się tutaj. Wiele krytykować tych luster ze względu na ich charakter informacyjny i nie związany z konwencjonalnym demontażu. W praktyce niektóre z obiektów w nich są naprawdę utracone. I to działa powłoką antyrefleksyjną tylko w nocy, a następnie tylko nieznacznie.

VAZ-2111 – zdjęcia i przegląd przedziału pasażerskiego

uniwersalny wnętrze nie różni się od sedan 2110. To samo przedsiębiorstwo kątowa pokrywa się cienką, kołem dvuhspitsevym. Konsola środkowa jest lekko nachylone w kierunku kierowcy. Na to są dwie jednostki sterującej deflektor kuchenka (w droższych modelach samochód wyposażony jest w klimatyzację) oraz wskaźnik otwarcia drzwi. Na dole znajduje się nisza dla wszelkiego rodzaju rzeczy. Glovebox że po stronie pasażera, bardzo płaskie i jest zamykany. Główne skarg od właścicieli związanych z jakością gromady salonie. Plastik jest bardzo ciężko iw końcu zaczyna się rozchodzić. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do centralnej konsoli. Po 3-4 latach eksploatacji zaczyna trzeszczeć i lyuftovat. Ten problem jest trudny do rozwiązania jeszcze bardziej izolację dźwiękową. Kierownica posiada niewygodny uchwyt – uwaga opinie właścicieli VAZ-2111. Wszelkie analog to nie, i dostępny jest na rynku tylko chińska „ProSport”, że ich jakość jest gorsza fabrycznych.

Siedzenia są bardzo trudne – mówi o nim opinie właścicieli VAZ-2111. I chociaż wagon przeznaczony jest dla pięciu osób, zwykle tylko cztery są razem. Za bardzo mało wolnego miejsca. Problem braku miejsca w wagonie bagażowym rozwiązany. W odróżnieniu od wersji sedan, które jest przystosowane do 450 litrów wagon może pomieścić do 775.

parametry techniczne

Ten samochód ustawić różne elektrownie. Najsłabsze serii jest silnikiem 8-polutoralitrovye zaworu mechanizm rozrządu 72 KM. Jest on instalowany na wcześniejszych wersjach wszechstronny i innym układzie paliwowym gaźnika.

Dalej już nie ma silników z wtryskiem wielopunktowym wtrysku. Ten „desyatoshny” jednostka o pojemności 1,5 litra 77 KM. Jest to linia i nieporęczne silniki. Tak, samochód obsadzone silnik 1,6-litrowy z 82 koni mechanicznych, który następnie wzrosła do 89. To był wspomagany przez instalację głowy 16-zaworowy zastąpienia 8-zaworowy. Najmocniejszy w kolejce jest silnik benzynowy 93-konny z dwoma wałkami rozrządu. Wszedł do wagonu z serią hatchback-12. Co do transmisji, wszystkie jednostki napędowe są obsadzone przez mechanika bezspornych 5 krokach. Dynamika rozprzestrzeniania się – jest prawie taka sama jak w „dziesiątki”. Rozproszenie do setki zajmuje od 12,5 do 14 sekund, w zależności od silnika. Ale samochód jest bardzo wrażliwy na overdrive. To w zasadzie pokazuje jego charakterystyk dynamicznych.

Zużycie paliwa wszystkich jednostek w przybliżeniu taka sama. Na przykład w ruchu miejskim samochód spędza 9 litrów na sto. Na autostradzie, liczba ta spada do 8-7. Dla tych, którzy chcą zaoszczędzić jeszcze więcej, możliwe jest zainstalowanie urządzeń gazowych. Konstrukcja silnika 11. „Lada” do tej studni nie ma globalnego „pereproshivok”.

pułapek

Zastanów się, co mówią o opinie samochód VAZ-2111 właścicieli. Zalety tego urządzenia są skoncentrowane w bagażniku. Jeśli chodzi o problemy w pracy, zaczynają po 50 tysięcy kilometrów. Pierwszy pozwala się system chłodzenia. Z biegiem czasu, rury przepływowe. Zbiornik wyrównawczy osłona przestaje działać i nie upust ciśnienia w układzie. W rezultacie, zbiornik po prostu łamie. tarcza sprzęgła ma zasób 120 tysięcy kilometrów. Ale zużycie łożysko oporowe ma być naprawiony i 75. Jeżeli zespół sprzęgło jest całkowicie zmienić wszystkie elementy. Ten napęd, kosz sprzęgłowy i uwolnienie. O 175 tysięcy połamanych plomb na skrzyni biegów. Sama skrzynia biegów, w przeciwieństwie do „dziewiątek”, nie wymaga regulacji kulisami i nie grzechotka z czasem. Do 200 tysięcy wybuchnął pylniki zewnętrzną Przeguby. Muszą zmienić wraz z zaciskami (upewnij się, aby użyć specjalistycznego smar dla stawów).

wydechowy

Na VAZ-2111 jest zainstalowany katalizator, który młotkiem do 100 tys. Oczywiście, nikt nie robi to zastąpić. Katalizator cięcia i Hornblende. Dla silników z komputerem, aby dodatkowego oprogramowania w celu uniknięcia zwiększenia zużycia paliwa. Tłumik zaczyna rdzewieć po 2-3 latach eksploatacji. On aluminium, ale powłoka ta jest szybko zrywany z metalu. kolektor wydechowy i „spodnie” opiekowała się przez długi czas.

hamulce

W przedniej części samochodu kosztów elementy tarczowe, z tyłu – bęben. Płyta musi zostać wymieniona na 180-200 tys. Recenzje właścicieli VAZ-2111 jest zalecany do instalacji elementów na 14 cali, ponieważ efektywność personelu pozostawia wiele do życzenia.

o korozją

Ciało jest bardzo boi się rdzy. Występuje w ciągu 3-4 lat. Recenzje właścicieli VAZ-2111 zauważył, że jeśli to nie jest czas, aby usunąć konwertera, korozja szybko rozprzestrzenił się po całym ciele. W celu przedłużenia jego życie, należy regularnie robić antykorozyjnej. Problematyczne miejsca ciała – to progi i tylne łuki. W celu ochrony tych ostatnich, wiele zestaw szafek. Ale żeby je zamontować na śrubach, nie należy – to jeszcze bardziej przyspieszyć proces korozji. Jeśli regularnie obsługiwać łuki Movil i anty-grawitacji, a można to zrobić bez klap.

Konkludując

Tak, zorientowaliśmy się, który ma cechy wagon VAZ-2111. Jak widać, ten samochód nie jest bez wad. W szczególności odnosi się to do samego montażu. To nie jest na najwyższym poziomie, że wzór Togliatti że ukraiński VAZ-2111 „Bogdan”. Liczba właściciele wielokrotnie krytykowane salon. Niektóre 80-100 tys droops do sufitu. Torpedo i konsola w ciągu pięciu lat zaczynają iść wstrząsnąć. w poprzednich modelach VAZ (na przykład, „dziewięć” niski panel) Podobny problem zaobserwowano. Przy zakupie samochodu na „obudowie wtórnym” powinien być bardzo ostrożny – sprawdzić silnik, skrzynia biegów i na dole.