701 Shares 5637 views

Jaki jest scroll, stare książki, rękopis? Jak iz jakich materiałów zostały one wykonane?

znalezione w jaskiniach Qumran jeden pasterz słoiki z zwoje. Nie miał pojęcia, co to skarb. Teraz te zwoje są przechowywane w muzeach, odkrywania swoich ekspertów. Jest to najstarsze zachowane egzemplarze Pisma Świętego.

Co to rolka

Książka w swojej obecnej formie pojawił się tylko w pierwszym wieku naszej ery. Nazwano to „Kodeks”. Zostały one cięte na arkusze i szyte fragmenty zwoju – długie wstęgi, pergamin lub papirus. Przewija nazywa książki. Były tam magazyny i biblioteki, liczące maksymalnie 700.000 zwoje (Biblioteka Aleksandrii).

Wszystkie z nich – rękopisy, że jest napisany ręcznie. Zwoje pionowo przechowywane w naczyniach. Były one drogie. Można dotrzeć do kilku metrów. Długie zwoje nawinięte na specjalnym wałkiem do ciasta z wtyczkami. Nie może być dwóch, tym lepiej rozwijać i czytać.

Starożytny zwój miał dwie formy zapisów: literackie, z kolumnami tekstu, podobne do bieżącej strony, i ciągły. Ten ostatni został wykorzystany do dokumentów.

W jaki sposób papirus i pergamin

Aby zrozumieć, co zwój papirusu, trzeba wiedzieć o fabryce. Rosnące na brzegach Nilu dzikiego trzciny zebranych oczyszczeniu z górnej skórki i krojenia rozmiaru arkusza. Następnie trawiony każdego kawałka wzdłuż włókien i spłaszczone.

Kilka takich kawałków gęsto położone na powierzchni ciała stałego, a następnie górna warstwa przyłożono preform włóknistych. Tłoczony ucisk. I tak kilka razy. Mamy sok trzcinowy – jak klej, świeże papirus sklejone i stać nadaje się do pisania. Klej może kilka metrów w internecie.

skóra technika produkcji za list wyjaśni co zwój pergaminu. Owce ukryć moczono w roztworze wapna, przemyto i rozciągnięty na drewnianej ramie. Skrawki następnie usunięty, polerowane i wyprasowane pumeks, kreda tarcie. Teraz te zwoje można zobaczyć w muzeach.

Jak napisać zwoje

Istnieją dwa sposoby przewija produkcyjnych. Tekst można pisać na oddzielnych arkuszach, które są przyszyte do tkaniny. Skryptorium, pomieszczenie do pisania rękopisów, początkowo nie był wyposażony w biurko. skrybowie często pisał pod dyktando, replikacji jakiś tekst. Siedząc na podłodze, trzymali do nas na kolanach. Później znajduje się stół z urządzenia na biurku, za którym piszą lub przepisywania tekstów.

Książki pisane na zamówienie, zebrane z pojedynczych obrazów papirusu. Mogą one zawierać schematy, rysunki i duże litery dekoracyjne. Kosztują więcej niż konwencjonalne, replikowane książek.

Współcześni ludzie nie wyobrażają sobie, że taki rolki. Ale to cała epoka w historii ludzkości. Dlaczego nie odwiedzić muzeum i nie zobaczyć ich osobiście?