477 Shares 1384 views

Aquilegia – sadzenia i pielęgnacji roślin w ogrodzie

Ozdobą każdej ogrodnika jest jego ogród kwiatowy. Co tam rosną jaskier i czerwone kwiaty, w dużej mierze zależy od gustu strefie podmiejskiej właściciela. Nie tylko bujne róże ozdobione klombami i dać urok projektowania krajobrazu. Idealnym uzupełnieniem będzie jasne byliny, takie jak kwiaty Aquilegia lub orlik należący do rodziny Ranunculaceae.


Na wysokość może osiągnąć jeden metr. Jest to dość duży herb przypomina bujny krzew przez liście, które tworzą rozetę i nadal wyglądają bardzo ładnie. Korzeń kwiat grubego pręta. Pod ziemią może znajdować się na głębokości 50 cm.

Ogrodnicy przyciągnąć hodowla prostota kwiat Aquilegia, sadzenia i pielęgnacji. Zdjęcie pokazuje bardzo wyraźnie jej wartość dekoracyjną. Liście są bardzo piękne rośliny. Mają formę ażurowe, a ich niebiesko-szary patyna jest zachowana aż do upadku. W jednej łodygi może wynosić od ośmiu do dwunastu kwiatów. W postaci są jednocześnie proste i podwójne, i całkowicie zróżnicowane barwniki. W zależności od gatunku są rośliny z kwiatów biały, niebieski, różowy, czerwony, złoty, pomarańczowy. Kwiaty są pojedynczo lub zebrane w trzepaczką. Średnicy, mogą one mieć długość do dziesięciu centymetrów.

Aby skutecznie rozwijać Aquilegia, sadzenie i pielęgnacja roślin musi uwzględniać ich potrzeby. Kwiat rośnie dobrze w ogrodach skalnych, wśród skał, cień dowodu. Od składu gleby, nie jest bardzo wymagający. Mimo to, należy wybrać dla swojego sadzenie żyzne grunty, które wcześniej konieczne było kopać na głębokość do dwudziestu centymetrów. Przyczynia się to do lepszego dostarczania korzenie roślin z wody i tlenu. Aquilegia lubi wilgotne gleby.

Aquilegia skromny kwiat, sadzenie i pielęgnacja są potrzebne najczęściej. Oni potrzebują regularnego podlewania (w ten sposób uniknąć stagnacji wody), corocznego nawożenia. Roślina powinna być wyeliminowana z chwastami i zalać ziemię żyzną pod krzakiem. Aby uczynić go już zadowolony ze swojego piękna, zaleca się usunięcie wyblakłe kwiaty. Gdy kwiaty znikną, łodygi powinny być odcięte. Przesadzanie wykonuje się raz w okresie od trzech do czterech lat. Kwiat jest najczęściej odporne na mróz i nie wymaga żadnego schronienia na zimę. Nasiona Rozmnażanie Aquilegia (na sadzonki posadzone w skrzynkach wiosennych) podział krzew lub sadzonek.

Aquilegia kwiat, sadzenie i pielęgnacja które nie powodują problemów, rozwija się w półcieniu. Sadzenie roślin, konieczne jest zapewnienie jednej ważnej okoliczności. Jeżeli złoże znajduje się w jasnym słońcu, kwiat będzie bardzo wyciągnięta, w bardzo zacienionym miejscu zakładu może zachorować.

Wśród najbardziej popularnych odmian można wymienić przełomowym orlika pospolitego, Alpejski, niebieski, gruczołowe, Azji. Różnią się wysokością i kolorem kwiatów. Największym gatunkiem, który ma Orlik (po ich sadzenie i pielęgnacja nie różni się od odmian karłowatych) nadaje się do hodowli w klombów lub w mieszanych mixborders. Kwiaty, które osiągają wysokość 40 cm, nadaje się do ogrodów skalnych.