658 Shares 1542 views

Choroby i szkodniki jabłoni: jak sobie z nimi radzić

Do tej pory, dla producenta, który jest poważnie zaangażowany w ogrodnictwie, a zwłaszcza jabłka, problemów i chorób drzew owocowych są bardzo istotne. Jakie są – wspólne choroby i szkodniki jabłoni? W tym artykule omówimy przyczyny ich występowania, a także starają się skłonić sposoby ochrony i leczenia.

Choroby drzew

Więc – strup. Charakterystyczną cechą klęsce plam chorobowych są oliwkowo-brązowy, przechodząc w kolorze czarnym, który pojawia się na powierzchni liści i jajników owocowych. W rezultacie, liście usychają i opadają, a owoc staje się niezdatne do spożycia. Zmniejsza to również drzewo mróz. Choroba jest traktowane przez rozpylenie drzew i gleby sprężyny 7% mocznika i 10% chlorku potasu. Ponowne przetwarzanie powinno wydać 5% mocznika, 0,5% soli potasu, i po 10-15 dniach, nawet kilka razy powinna być rozpylany bezpośrednio na liście. W czasie jesieni są ponownie przetworzyć tę samą kompozycję w stężeniu 5%.

Istnieje niebezpieczeństwo, że grozi młode sadzonki – jest rak bakteryjny lub korzeń. Choroba ta charakteryzuje się tworzeniem się u nasady kołnierz brązowo wzrostów, które stopniowo przyciemnione i twardnieje. Taka edukacja na korzeniach może być nadal bardzo ostrożnie wyciąć, ale wpływa na szyję korzeń nie może być zbawiony. Najlepszym sposobem ochrony przed tą chorobą – aby zapobiec nabycia już zainfekowanych roślin, ponieważ bakterie będące przyczyną mogą być przechowywane w glebie jest wystarczająca dla wielu lat. Jednak, jeżeli choroba jest przejęty i sadzonki, podczas przycinania należy zdezynfekować dotkniętych places 1% siarczanu miedzi w ciągu 5 minut (100 g w 10 litrach wody), a następnie płucze się czystą wodą. Aby zapobiec chorobie powinien dokonać stosowanie nawozów fosforowych i potasu i odchodów. Patrząc w przyszłość, warto powiedzieć, że wszystkie choroby i szkodniki jabłoni mniej uderzy ją, jeśli prawidłowo dbać o rośliny, czyli w odpowiednim czasie do paszy i wody, inspekcji i drzewa prune.

mączniak

Choroba, która pojawia się z powodu nadmiaru wilgoci w lecie i charakteryzuje się szaro-biały powłoki z liści i młodych pędów. W tym przypadku, dotknięte pędy więdną, liście zaczynają zwijać i odpadać.

rdza

Wydaje się natychmiast po pojawieniu okresie kwitnienia na wewnętrznej stronie liści pomarańczowo-czerwonawe plamy z charakterystycznymi wypukłościami stożkowych. W obecności silnego liści spowalniającego spaść przedwcześnie, co zmniejsza drzewa mróz.

Opisaliśmy powyżej głównych chorób i szkodników jabłka. Chciałbym też przedstawić szkodników wpływających zarówno owoce i samego drzewa.

Głóg mola – mały motyl hibernacji pod zgnilizny liści. Gąsienice głóg jabłko ćma uszkodzić liści, jedzenie w nich fragmenty. Do zwalczania moth przed kwitnieniem drzew należy rozpylanej owadobójczych. Na przykład, zolonom, metationom, neksionom, tsianoksm, phosphamide lub innych. Spadek powinien przeprowadzić czyszczenie opadłych liści i gleby wykopane.

Aporia Crataegi (duży skrzydeł motyla jasnych), który również wpływa na gąsienicę pokrywę liści. ochrona przed szkodnikami są podobne do anty apple ćmę. Przed początkiem wiosny kwitnienia drzew mogą być spryskiwane środkami owadobójczymi: phosphamide, karbofosom, zolonom, metationom, etc …

Brązowy roztocza wpływa jabłkowy łodygi. Jak radzić sobie z nim są natryskiwane lub oleokupritom nitrafenom. A na wiosnę, podczas pojawienia się różowe pąki, rośliny są spryskiwane każdym akarycydu.

Wiadomym jest, że wiele chorób i szkodników jabłoni może uderzyć go kilka razy w sezonie, ponieważ pojawiają się nowe pokolenia i mutacje. Więc wskazane jest, aby uciekać się do biologicznych środków kontroli, ponieważ są one bezpieczniejsze niż chemikaliów. obróbka chemiczna lepiej jest użyć w nagłych przypadkach. Ten artykuł nie opisuje wszystkich głównych szkodników i chorób jabłoni, ale jeśli są czujni i będzie przeprowadzać regularne profilaktyki tych pasożytów, jest niemal całkowicie wyeliminować wygląd innych. Dobrym żniwa!