626 Shares 2113 views

Nowicjusz walka z lamparta: Analiza sceny

Nowicjusz walka z lamparta – kluczowy epizod w wierszu, a ponadto jest on najbardziej znany i zbadany. Scena została wielokrotnie zilustrowane przez artystę. Warto pamiętać o pracę N. Dubrovsky, Pasternak i ryciny, które zostały wykonane przez F. Konstantinov.


„Novice”: walka z lamparta – Analiza

Dla krytyków literackich, którzy studiowali ten wiersz, analiza tego odcinka ma wielkie znaczenie. Nowicjusz walka z lamparta ukazuje podstawowe cechy bohatera, więc jest kluczem do zrozumienia pracy. W małym poemacie interesującej nas epizod trwa cztery wersy – od 16 do 19 zawory dużo miejsca dla niego, a także umieszczenie na scenę w środku pracy, Mihail Yurevich Lermontow podkreśla znaczenie odcinku kompozycyjnej.

Początkowo opisany szczegółowo pantery. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na fakt, że charakterystyczna dla zwierzęcia danego bohatera bez wrogości i lęku, wręcz przeciwnie, młody człowiek zafascynowany siłą i początkujących drapieżników urody. Autor wykorzystuje wiele porównań, mówi oczy pantery za świecić jak światła, srebrzyste włosy. W ciemnym lesie pod księżyca, przypomniał sobie żywą bajkę, jedna z najstarszych tradycji może opowiadane raz dziecka siostry i matki.

bestia

Biorąc pod uwagę Novice walkę z lamparta, należy zauważyć, że drapieżnik, jak główny bohater, ciesząc nocy, radośnie gra. Wszystkie definicje odnoszące się do wiersza do bestii, opisują go jako dziecko, że jest, bo przed nami dzieckiem natury. Leopard symbolizuje moc ziemi, na którym zwierzę i ludzie – równoważne do niezbędnych elementów.

bitwa

Zarówno walka uczestnik równie piękne, dostojne życie i za darmo. Początkujący do walki z Leopard – test siły, która nie jest w prawidłowym stosowaniu klasztoru. „Hand of Fate” bohater prowadził inny sposób. Zwykł uważać się za słaby, nadaje się tylko do postu i modlitwy. Jednak po zwycięstwie nad drapieżnika, z dumą otwiera nowe możliwości. Z wielu czasowników wskazuje na szybką zmianę działania, które używa autor, można sobie wyobrazić cały niezwykle fascynującą walkę z lamparta Novice: urozmaicony i dynamiczny.

Nastrój jest najdokładniej przekazać słowa „kretyn”, „może”, „rzucili”. Całej sceny alarm nie wyjść na bohatera. Jednak Początkujący wygrywa, łamiąc lampart nie jest i siły natury, losu i wrogie wobec chłopców. Jakby nie było ciemne drewno, bohater nie opuści jego chęć powrotu do ojczyzny.