433 Shares 4658 views

Zabawki z własnymi rękami: szykujemy piękny i niepowtarzalny produkt

Psychologowie dziecięcy twierdzą, że dziecko w wieku powyżej trzech lat musi mieć swoje zabawki, różne do dotyku, tak aby dzieci miały kontakt z różnymi uczuciami dotykowymi.

I chociaż w sprzedaży można znaleźć wiele opcji, ale o wiele bardziej interesujące jest zabawki własnymi rękami. Szyimy zawsze z ciepłem i miłością, dlatego produkty okazują się jasne i niepowtarzalne.

Jakie tkaniny są używane do wyrobu zabawek

Szyć zabawki własnymi rękoma może pochodzić z szerokiej gamy tkanin. W zależności od wielkości przyszłego produktu i jego celu należy wybrać odpowiedni materiał:

 • Dzianina – ten materiał jest bardzo łatwy do rozciągnięcia, dzięki czemu można szyć różne zabawki (niedźwiedzie, konie, zając, kostka itd.).
 • Aksamit lub wełna jest wystarczająco przyjemny w dotyku. Z nich wychodzi miękkie miękkie zabawki w postaci małych zwierząt.
 • Sztuczne futro jest idealne do dekorowania poduszek w formie zwierząt.
 • Felt jest interesującym wyborem do pracy. Z tkaniny topionej najlepiej szyć indywidualne małe części w postaci nóg, ogona, wylewki itp.
 • Jedwab to problematyczna tkanina do produkcji miękkich zabawek. Wśliznął się do jego dłoni, praca z nim jest niewygodna. Ale jedwab będzie niezbędny w produkcji lalek, z tego wyjdzie niesamowite stroje dla małych piękności.
 • Tkaniny bawełniane. Chintz, satyna itp. Mają jasne i bogate odcienie. Dlatego zabawki wykonane z tych materiałów będą bardzo piękne.

Ubranie

Aby zrobić wzór, na którym zamierzasz samodzielnie szyć zabawki, najlepiej jest użyć dość gęstej tektury. Doskonale pasuje do tkaniny i zachowuje swój kształt przez wiele lat, dzięki czemu gotowe wzory można przechowywać w oddzielnym folderze.

Wzór nanoszony jest na wybrany kawałek tkaniny, rysowany jest ołówkiem lub kawałkiem mydła. Podczas cięcia upewnij się, że części są tego samego rozmiaru, kształtują się i pasują do boków (nie powinny one wyglądać po tej samej stronie). Muszą być cięte i przejść do wykończenia produktu.

Jakie szwy używają

Podczas robienia zabawek własnymi rękami, szycie lub po prostu cięcie materiałów, praca powinna być wykonana bardzo dokładnie, tylko w tym przypadku będzie produkt, który może być dumny.

Jeśli praca nie używa luźnych materiałów, nie można pozostawić uprawnień do szwów. Wtedy najlepiej jest użyć szwów, wygląda zgrabnie, nie można wykończyć gotowej części.

Jeśli materiał ma złe własności do kruszenia, należy pozostawić dodatki na szwach. W tym przypadku części powinny być obrócone do przodu. Do szycia lepiej dobrać wytrzymałe przędze, które pasują do tkaniny w zależności od koloru.

Nadzienie

Wypełnij gotową zabawkę różnymi materiałami. Najbardziej popularnymi z nich są:

 • Synthepone jest najczęstszym materiałem sztucznym, często wykorzystywanym do robienia zabawek własnymi rękoma, szyjemy duży produkt lub mały, można go myć łatwo i wysycha wystarczająco szybko. Ponadto, sintepon jest bardzo lekki.
 • Synthepuh – ten sztuczny materiał jest bardziej wygodny w obsłudze, to jest mała piłka, która rzeczy zabawek. Synthepuh nie zwija się i nie ciasto z czasem.

 • Pianka jest syntetycznym materiałem, który czyni zabawkę bardzo miękką. Jednak do tej pory ten typ wypełniacza jest stosowany bardzo rzadko.
 • Vata. Chociaż ten materiał jest miękki i przewiewny, to nawet nie wytrzyma pierwszego testu przez płukanie i zapadnie się w grudki. Zabawka natychmiast traci piękny wygląd.
 • Sliver to wełna owcza. Aby prawidłowo napełnić zabawki własnymi rękoma, zszyj produkt, a siver podzielony jest na małe kawałki, należy uzyskać puszystą kupkę i trzeba wypełnić zabawkę, upewniając się, że nie ma pustych przestrzeni i nierówności. Minus naturalnych wypełniaczy jest to, że wymagają szczególnej troski i mogą powodować reakcję alergiczną.
 • Zboża i zioła. Przed zapakowaniem, wypełniacz powinien być początkowo umieszczony w torebce kalico lub lnu. Przygotowanie zabawki w tym przypadku powinno odbywać się na guzikach lub zamkach błyskawicznych, ponieważ może być myte tylko bez wypełniacza.

Szymy miękkie zabawki własnymi rękami

Podczas tworzenia jakiegokolwiek produktu (zabawek, między innymi) musisz działać zgodnie z określonym algorytmem, ale tylko to spowoduje czystą i prawidłowo wykonaną pracę. Zabawka jest szyta w następujący sposób:

 • Pierwszą rzeczą jest określenie modelu przyszłego produktu;
 • Wybór odpowiedniej tkanki (tutaj konieczne jest przestrzeganie zaleceń przedstawionych powyżej);
 • Przygotowanie tkanki do pracy (pranie i odpędzanie);
 • Wycinamy i sami zabawki własnymi rękami, motywy można znaleźć w tym artykule (masowanie i szycie na maszynie do szycia lub ręcznie);
 • Ponadto konieczne jest zebranie szczegółów i wypełnienie gotowej zabawki;
 • W ostatnim etapie akcesoria do szycia i udekoruj produkt w razie potrzeby.

Wykonywanie zabawek własnymi rękami to doskonała okazja do zrobienia czegoś nowego, pozbycia się zbędnych rzeczy i spędzania wolnego czasu z ukochanym dzieckiem. Przyciągnij dziecko do pracy – zrobi to dobrze. I nie ograniczaj się do niektórych materiałów, ponieważ kreatywność jest zawsze fantazją.