432 Shares 6279 views

Co należy zrobić, jeśli nie można usunąć plik

Co powoduje, że ludzie rozumieją czegoś nowego? Dla niektórych jest to prosta ciekawość, dla innych – rodzaj bodźca, przyczyną nie jest zrozumiałe, z którymi nie jest możliwe, aby rozwiązać problem życia. Podstawowe zasady działania i cechy systemu operacyjnego znanego Vindous co drugi właściciel komputera. Inni użytkownicy – zarówno zwolennicy Linuksa, albo po prostu myśli o zakupie systemu komputerowego do domu.

Tym bardziej zaskakujące pytanie, „Nie można usunąć pliku” znalezione w internecie. Może prościej niż operacja usuwania go i zastanowić. Z pewnością, każdy użytkownik co najmniej raz, ale doszło do sytuacji, w której ze względu na zatłoczonym kosza (lub gdy jest on wyłączony) utracone przypadkowo usuniętych plików. To wskazuje, że informacje z dysku kasowania może być ułamek sekundy. Skąd następnie zostanie podjęta na pytanie „Nie można usunąć plik” i jak go rozwiązać? To o nim i zostaną omówione w artykule.

komunikat systemowy „nie można usunąć plik” występuje zwykle niespodziewanie. Zazwyczaj, gdy nie ma czasu, aby poradzić sobie z sytuacją. usunięcie zakazu może być nie tylko dla pojedynczych plików, ale całych katalogów. Powód blokowania jest inna, więc nie ma uniwersalnego sposobu, aby rozwiązać problem, z powodu których nie można usunąć plik.

Wyobraźmy sobie, że dysk twardy jest informacja, która musi być usunięta. Ale każda próba zrobić jest skazane na niepowodzenie. Zarówno poprzez przewód i menedżerów plików (Total Commander). Usuwanie nieusuwalne pliku rozpoczyna się próbą przeniesienia ich do dowolnego katalogu. Jeśli nie można wykonać, to wszystko dalej standard – aby usunąć w zwykły sposób. Powodem blokady w tym przypadku, to do ograniczenia praw dostępu, które są zmieniane podczas migracji. To nie zawsze działa.

Jeśli nie, to nacisnąć prawym przyciskiem myszy plik, a następnie „Właściwości” i wybierz zakładkę „Zabezpieczenia”. Celem jest, aby stać się właścicielem praw dostępu. Aby to zrobić, należy nacisnąć przycisk „Zaawansowane”, a następnie postępować w „właściciel”. Tutaj można zobaczyć, kto aktualnie ma pełne prawa (zwykle to szczęście – administrator). Naciśnij „Change” i określić w samej listy (użytkownika i komputera). Nie zapomnij, aby uaktywnić pole wyboru obiektów i podkontenerów. Po zastosowaniu zmian, można usunąć plik.

Metody te, niestety, nie zawsze skuteczne. I drugi, mówiąc, niewygodny, gdyż wymaga wielu działań. Na szczęście, istnieje inne rozwiązanie do przeprowadzenia przymusowego usuwania plików w ciągu zaledwie dwóch kliknięć myszką lub jeden. Oczywiście, panaceum trudno nazwać, bo czasami wystawiać prawa dostępu wydaje się być bardziej skuteczne. Dlatego możemy zaproponować sposoby łączą usunięcia (jeśli ktoś nie działa).

Tak, jest to specjalne narzędzie przeznaczone do pracy w środowisku Vindous – Program Unlocker. istnieje w trzech wersjach: 32-bitowym i 64-bitowych, a także przenośne (Portable) postaci wykonania, nie wymaga instalacji. Możemy pobrać od dewelopera (Autor – Cedrick Collomba) i zainstalować. Link do programu pojawi się w menu systemu, co jest wygodne. Usuń niegrzeczny pliku jest bardzo proste: przesuwając kursor na to pojawienie się menu, a stamtąd uruchomić Unlocker. W wyświetlonym oknie można zobaczyć, w jaki sposób proces blokuje plik. Podaj nazwę i kliknij przycisk „Unlock”. Okno zostanie zamknięte, a zamek zostaną usunięte z pliku. Można również określić, co zrobić z pliku (np, usuwanie).

Jeśli blokowania aplikacje są wykrywane, a plik nie zostanie usunięty, to rejestruje się właściciela (czytaj wyżej). Jeśli złapany zbyt „wytrwały” plik, należy sprawdzić system pod kątem błędów – czasami problem jest rozwiązany za pomocą prostego testu płyty ( „Properties” – „Narzędzia” – „weryfikacja”).