845 Shares 3141 views

Wzgórze – The wzgórze jest …: definicja, struktura i funkcja

Rozwoju Psychiatrii i Neurologii w nowoczesnych warunkach jest niemożliwe bez dogłębnej znajomości struktury i funkcji mózgu. Bez zrozumienia procesów zachodzących w organizmie nie można skutecznie leczyć chorobę i wrócić do normalnego życia ludzi. Łamanie na każdym etapie embriogenezy – zaburzenia genetyczne lub zaburzenia, ze względu na działanie teratogenne czynniki zewnętrzne – prowadzić do rozwoju patologii organicznej i nieodwracalne konsekwencje.

ważny dział

Mózg – kompleks struktura organizmu. Obejmuje ona różne elementy. Jednym z najważniejszych działów jest uważany za pośredni. Obejmuje ona kilka linków: wzgórze, podwzgórze i nadwzgórze metetalamus. Najbardziej podstawowym pierwsze dwa są uznawane.

Wzgórze: fizjologia

Element ten jest przedstawiony jako mediany tworzenia symetryczne. Znajduje się on między śródmózgowia i kory. Element składa się z 2 części. образование, входящее в лимбическую систему. Wzgórze – to edukacja, część układu limbicznego. Wykonuje różnorodne zadania. Podczas rozwoju embrionalnego, element jest uważane za największe. Mocuje się je w tak zwanym odcinku przednim, w pobliżu centrum mózgu. Od niego do kory włókna nerwowe rozciągają się we wszystkich kierunkach. Środkowa powierzchnia tworzy ściankę boczną trzeciej komory.

jądra

часть сложного комплекса. Wzgórze – jest częścią kompleksowego zestawu. Jest on utworzony z czterech części. Należą do nich: podwzgórze, nadwzgórze, predtalamus i grzbietową wzgórze. Dwa ostatnie są na podstawie struktury pośrednim. Nadwzgórze składa się z szyszynki Tala, trójkąt i smycze. W tym regionie znajdują się jądra zaangażowanych w aktywację zapachu. Rozwojowy charakter nadwzgórze i peritalamusa inaczej. W związku z tym, są one traktowane jako odrębne podmioty. включает в себя более 80 ядер. Ogólnie rzecz biorąc, struktura wzgórze zawiera więcej niż 80 jąder.

specyficzność

wzgórze mózg zawiera układ listewek. Jest on utworzony przez włókna zmielinizowanych i rozdziela różne części edukacji. Inne obszary są zdefiniowane grupy neuronów. Na przykład, elementy intralaminar leukomalacja jądro i tak dalej. Elementy zasadniczo różni się od głównej części wzgórzowe.

klasyfikacja

Każdy ośrodek zawiera jego jądro. To powoduje, że ich wartość dla ludzkiego organizmu. Klasyfikacja jąder odbywa się w zależności od ich lokalizacji. Wyróżnić następujące grupy:

 1. Przód.
 2. Przyśrodkowej.
 3. Środkowej.
 4. Grzbietowo-bocznej.
 5. Brzusznobocznym.
 6. Brzuszne tylno.
 7. Powrót.
 8. Intralaminar.

Ponadto, rdzeń jest podzielone w zależności od orientacji neuronów Działanie:

 1. Plamienia.
 2. Wykonywanie przetwarzania sygnałów dotykowe.
 3. Słuchu.
 4. Regulowanie równowagi.

rodzaje ośrodków

Przydzielanie przekaźnika i niespecyficzne asocjacji jądra. Ta ostatnia obejmuje ogromną liczbę środkowego i intralaminar formacji. Jądro przekaźnik odbiera sygnałów, które następnie są przewidywane w różnych obszarach kory. Są to podmioty, które przekazują podstawowe odczucia (brzuszne tylno, postlateralnoe brzuszne, przyśrodkowe i boczne) oraz impulsy kolankowatych zaangażowanych w móżdżku zwrotnego (brzuszna). Asocjacyjne rdzeń większość impulsów uzyskanych z kory. One rzutować je z powrotem do regulowania aktywności.

ścieżki neuronowe

образование, связанное с гиппокампом. Wzgórze – jest edukacja związana z hipokampa. Interakcja jest poprzez specjalną ścieżkę, w której są ustawione, a organy mammillary. Przez korę wzgórze łączy promienie wzgórzowo. Jest tam również sposób, w jaki informacje są przekazywane do swędzieć, dotyk, temperaturę. Odbywa się w rdzeniu kręgowym. Tutaj są dwa działy: brzusznej i bocznej. W pierwszych impulsów przejścia bólu i temperatury, drugi – na ciśnienie i w dotyku.

dopływ krwi

Jest to realizowane poprzez podłączenie tyłu dolno-bocznej, boczne i środkowe naczyniówki i paramedian wzgórze, naczyń tętniczych niskowzgórzowe. Niektórzy ludzie odkryli anatomiczny anomalię. Jest on przedstawiony w formie Percheron tętnicy. W tym przypadku jeden oddala się od tylnego pnia mózgowego naczynia. Zapewnia wszystkie wzgórze krwi. Zjawisko to jest dość rzadkie.

funkcje

? Wzgórze za co odpowiada? Ta edukacja zajmuje sporo problemów. W ogóle, wzgórze – rodzaj koncentratora informacji. Poprzez zdarza przekaźnik między obszarach podkorowych. Na przykład, każdy system wykrywania, inne niż zapachowe stosuje wzgórzowy jądro odbioru i nadawania sygnałów odpowiadających powierzchni podstawowej. Do nerwu części siatkówki przychodzące impulsy wysyłane są przez środek przegród bocznych, wystających na odpowiednią informację w sektorze kory potylicznej strefy. Szczególną rolę należy do wzgórza w regulacji snu i czuwania. Rdzenie interakcji z kory, tworzą konkretne obwody związane ze świadomością. Aktywność i podniecenie reguluje również wzgórze. Uszkodzenie tej formacji zwykle prowadzić do śpiączki. Wzgórze wzrokowe jest podłączony do hipokampa wykonuje pewne zadania na organizację pamięci. Uważa, że jego obszar jest podłączony do niektórych obszarów środkowy-skroniowe. Zapewnia to, znajomość i różnicowania pamięci rekollektivnoy. Ponadto, sugeruje, że we wzgórzu bierze udział w procesach neuronalnych niezbędnych do regulacji silnika.

patologie

Ponieważ udar wzgórzowego zespół może się rozwijać. Wydaje się, jednostronny spalania (gorączka), bóle doznania. Jest często towarzyszą wahania nastroju. Dwustronna regionu wzgórzowego niedokrwienia może spowodować bardzo poważne naruszenia. Należą do nich na przykład obejmować mutyzm akinetyczny, zaburzenia okoruchowe. Gdy może wystąpić obustronne zatkanie tętnicy Percheron zawale.

Wzgórzowego formacja siatkowa

W środkowej części tulejki jest skupisko komórek. tkać one ogromną liczbę włókien rozciągających się we wszystkich kierunkach. Jeśli weźmiemy pod uwagę tę formację pod mikroskopem, wygląda sieci. Dlatego nazwano formacja siatkowa. Włókna nerwowe odejść w kierunku skorupy i tworzą niespecyficzne sposób. Z ich pomocą utrzymywana aktywność we wszystkich obszarach OUN. Pod wpływem tej formacji są wzmocnione refleks. W tej grupie znajduje się wiele informacji. Pokrywającego części odbiera tylko nowe i ważne informacje. tworzenie aktywny zawsze na wysokim poziomie, jak to jest przez sygnały ze wszystkich receptorów.

neurony

wykazują one wysoką wrażliwość na czynniki farmakologiczne i hormony. Leki takie jak „rezerpina”, „Chlorpromazine”, „Serpazil”, a inni są w stanie zmniejszyć aktywność formacji. W neuronach interakcji sygnałów w łączu w górę i w dół. Impulsy są w ciągłym obiegu w obwodach. W związku z tym aktywność jest zachowana. Ona z kolei jest konieczne, aby utrzymać sygnał układu nerwowego. W przypadku zniszczenia formacji, w szczególności jego górnej części, przychodzi głęboki sen, chociaż nadal doprowadzających sygnały przybyć w korze innymi drogami.