759 Shares 8177 views

DLNA: co i jak używać

Przy zakupie nowoczesnej technologii multimedialnej można zobaczyć logo DLNA. Oznacza to, że urządzenie może być podłączone do sieci domowej do transmisji i odbioru różnych mediów. A wszystko to będzie się działo w czasie rzeczywistym.


Jak to działa

Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób DLNA, który jest siecią w domu, jakie są zalety korzystania z tego systemu, wyobraźmy sobie następującą sytuację. Pobrałeś film w Internecie i chcesz oglądać je na ekranie telewizora. Ale żeby to zrobić, trzeba nagrać na płytę lub dysk flash USB. A jeśli używasz dysku, trzeba go odtworzyć odtwarzacz multimedialny. Więc to było wcześniej, ale teraz za pomocą specjalnego protokołu komunikacyjnego, zwany DLNA, można zapomnieć o wszystkich dodatkowych ruchów ciała. Protokół ten zapewnia połączenie pomiędzy wszystkimi obsługiwanymi urządzeniami, które w rzeczywistości, pozwala na tworzenie sieci domowej. W tym przypadku, komputer działa jako rodzaj serwera, a telewizora lub innego urządzenia jako klient.

Główną zaletą tego programu jest to, że można od razu bez żadnych skomplikowanych operacji mają dostęp do danych przechowywanych na dowolnym urządzeniu domowym. Pobieranie filmów na komputerze – i od razu można oglądać na ekranie telewizora. Jeśli popełnisz piękne zdjęcie w aparacie cyfrowym lub telefonem komórkowym, można od razu ocenić je na ekranie komputera lub umówić się na spektakularny pokaz slajdów na ekranie telewizora. Więcej możliwości otwierają się dla miłośników dobrej muzyki, na razie, tylko spisać swoje ulubione piosenki do dowolnego kompatybilnego urządzenia DLNA, a następnie słuchać z stereo.

Tworzenie sieci

Przede wszystkim trzeba zrozumieć, że istnieją dwa typy urządzeń, które obsługują ten protokół. Albo raczej, klient i serwer DLNA DLNA. Co to jest klient, to pewnie domyślacie. To urządzenie do odbierania sygnału. A oto serwer, z drugiej strony, jest przeznaczony do transmisji danych. Większość nowoczesnych telewizorów może być stosowany jako DLNA-Client, a te, które z jakiegoś powodu, nie mają tej funkcji można połączyć się z siecią przy użyciu odtwarzacz multimedialny, który obsługuje żądany protokół. Network Storage będzie zawsze tylko serwery, ale komputery, smartfony i tablety są oba serwery i klienci.

Do przesyłania sygnału z wykorzystaniem zarówno łączność przewodową i bezprzewodową. Aby utworzyć serwer DLNA Windows najprawdopodobniej nawet nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania. Wystarczy dokonać folder lub cały dysk twardy jest widoczny dla innych urządzeń. Jeszcze kilka problemów będzie z innymi systemami operacyjnymi. Aby włączyć komputer oparty na systemie Linux lub IOS jest serwer DLNA, musisz zainstalować specjalne oprogramowanie, które można łatwo płatną. O tych samych rzeczy z wszystkich urządzeń mobilnych, na której znajduje się wiele odpowiednich wniosków. Przy okazji, jeśli chcesz tego rodzaju serwera mediów jest DLNA, najbardziej racjonalne użycie do tego celu sieciowej pamięci masowej.

Podłączanie urządzeń

Jak wspomniano wcześniej, większość nowoczesne telewizory i wieże stereo natywnie obsługuje standard DLNA. Co to jest wsparcie? W istocie oznacza to, że telewizja może być niezależnie podłączony do sieci bezprzewodowej lub przewodowej bez dodatkowych urządzeń. Dobrze, a zatem jest w stanie odbierać dane z protokołem DLNA. W tym przypadku, aby uzyskać dostęp do udostępnionych plików po prostu przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na pilocie, a następnie znaleźć swój własny telewizyjny DLNA serwer. Następnie należy wybrać odpowiedni film lub inny plik multimedialny z listy.

braki

Wśród głównych wad tej technologii większości problemów zapewnia zgodność innym oprogramowaniem. Aby rozwiązać ten problem często można zainstalować tego oprogramowania, który jest zalecany przez producenta dla tego modelu, serwera lub telewizora.

Również podczas pobierania filmów z Internetu, należy pamiętać, że większość telewizorów obsługuje tylko niektóre formaty, wśród których zazwyczaj MPG4, AVI i WMV. Inne rodzaje kodeków mogą być nieczytelne dla niektórych modeli. Ale ten problem można rozwiązać poprzez zakup odtwarzacza multimedialnego.

Jeśli dane korzysta z sieci bezprzewodowej, niski sygnał Wi-Fi, odbiornik może powodować opóźnienia podczas odtwarzania filmu. Zwłaszcza jeśli są oglądanie wysokiej jakości filmów wideo. Aby rozwiązać ten problem na dwa sposoby. Wzmocnić sygnał routera pododvinuv to bliżej do telewizora lub podłączyć telewizor do sieci za pomocą kabli.

wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak można korzystać z DLNA, co udostępnianie plików i jak to działa, tworzenie własnej sieci domowej nie powinno być problemem dla Ciebie. Oznacza to, że będzie można w pełni korzystać ze wszystkich zalet wymiany plików.