254 Shares 5445 views

Massandra Winery: historia przedsiębiorstwa. Fabryka wino „Massandra”: marka, cena

Jasne słońce, piękne morze, zielonych cedry i zapach magnolii, stare pałace i ciepłym korzystnego klimatu – jest Massandra.

Ale nie tylko dla jego dekoracje i zabytków znany południowego wybrzeża Krymu. Jest znany na całym świecie fabryka do produkcji win.

Oficjalnie rok założenia firmy jest uważany za 1894. To wtedy, że zgodnie z rozporządzeniem Mikołaja II został zbudowany i rozpoczął produkcję największego rosyjskiego Massandra winnicy z pamięci wyposażonej w podziemnych tunelach. Ale jego historia zaczyna się znacznie wcześniej.

Jak to wszystko się zaczęło

Rosną winogrona i produkować z niego napojem alkoholowym na Krymie zaczęły przed naszą erą. W pobliżu starożytnego Chersonese, archeolodzy znaleźli stelę kamienną wzniesiony na cześć pewnej Agaksila podziękował mieszkańcom za opiekę nad hodowlą winogron.

W starożytności terytorium Massandra przyszedł i osiadł tu Karaimów i popłynął Grecy założyli kolonię. Siedem wieków kwitła tam się Khazar Chanat, przyszedł Wizygotów i przedstawicieli elit handlu Bizancjum i Genui. I wszystkie te duże i małe narody z szacunkiem i wielkim zainteresowaniem odnosi się do faktu, niż jest dziś dumny Massandra. Wino na Krymie nie zatrzymuje się, aby nawet z nadejściem Tatarów, który, jak wiadomo wiara zabrania picia alkoholu, jak zwiększyć sprzedaż swoich zarobków. Mimo to wiadomo, że w 17 wieku w Moskwie była cała seria Sourozh, gdzie sprzedawany krymskich win.

Dwa wieki spadku

Na początku 18 wieku, uprawa winorośli na terytorium Massandra stopniowo maleje. Wie woli importowane napoje, francuskich i lokalnych producentów, nie mogąc wytrzymać konkurencję europejskich win, są zniszczone. Rozkładających się rolnictwo i handel, a byłe kolonie greckie i Genueńczycy przekształcony ruin.

Przez 19 wieku Masandra (Jałta) staje seedy wioskę i przechodzi od jednego właściciela do drugiego. Jedyna istotna struktura tam w tej chwili jest willa wybudowana przez M. S. Smirnovym na wzgórzu, co z kolei własnością i hrabina Potocka i jej córka Olga Stanislavovna Naryshkin i Woroncowa wykresach.

odrodzenie

Massandra (Jałta) po raz kolejny stał się centrum uprawy winorośli, kiedy przyszedł Mihail Sergeevich Woroncowa. Miał wielkie plany reorganizacji praktyk rolniczych na Krymie. Golicyn znacznie zwiększył powierzchnię gruntów przeznaczonych pod uprawę winorośli, zamówiliśmy z Francji i Hiszpanii, najlepszych odmian winorośli. Z tych samych doświadczonych specjalistów zostali zaproszeni. I już w 1834 Massandra winnicy (poprzednik spółki, który został zbudowany przez księcia Golicyna) produkuje wina takich znanych odmian takich jak burgund, Riesling, Kokur i prądu.

Niestety, po śmierci spadkobiercy Michaiła Siergiejewicz nie wykazały zainteresowania prowadzenia sprawy. W 1889 roku majątek Woroncowa, który obejmował Massandra (winnica i nieruchomości), Livadia i Ai-Danil, zostały nabyte przez Imperial konkretnego działu.

Inne książę Golicyn

Wiadomym jest, że Mikołaj II czuł wielką miłość do Jałty i nie dążył do rozwoju rolnictwa oraz dostosowanie produkcji win, które nie są gorsze od zagranicznych. Jego celem jest w Massandra księcia L. S. Golicyna. W tym czasie był czołowym winiarz Imperium Rosyjskiego, a już doświadczenie na Krymie.

To znacznie zwiększyła powierzchnię winnic Massandra i starzenia gotowego produktu kazał wybudować specjalną piwniczkę miał rodzaj tunelu. I był to repozytorium jest umieszczony tak, że naturalnie przez cały rok trwało 12-14 stopni Celsjusza temperatury. Jest to optymalna dla starzenia najlepsze drinki jakości.

Jednocześnie zaczął budować Massandra winnicy zaprojektowaną przez architekta A. I. Ditriha.

Pod koniec sierpnia 1898 roku został oficjalnie rozpoczęła produkcję na ogromny w czasie kompleksu przemysłowego. Zawierał on Massandra Winery i piwnicę, przeznaczony do przechowywania 250 tys dekalitrów z beczki wina i 1 mln butelek. A w 1900 roku, najlepsze przykłady przedsiębiorstwa zaprezentowano na Wystawie Światowej w Paryżu. Kiedy Mikołaj II kilka miesięcy później jego żona przyszła do wglądu jego nowego pałacu w Liwadii, Golicyn zaproponował parę królewską spróbować wina Massandra. Sovereign szczególnie lubił port „Livadia” i Queen – „Aleatico Ajudah” Od tego czasu, zarówno napój zaczął dostarczać na stole Romanowów.

W czasach ZSRR,

Fabryka „Massandra” i nadal rozwijać się po Rewolucji Październikowej. Co więcej, jego piwnice zostały przekształcone w galerii najlepszego napoju winogronowego Krymie, oraz wielu kolekcjach prywatnych sprowadzono.

Jednak w miarę upływu czasu budynek, w którym mieścił fabrykę „Massandra”, zbutwiałe, a sprzęt jest nieaktualne. W 1937 roku rozpoczęto prace nad odbudową i rozbudową starych roślin. Ponadto, budowa nowych elektrowni została zainicjowana. W czasie wojny, gdy prace zostały zawieszone, a remont wreszcie została zakończona w 1956 roku.

„Zakaz”

stowarzyszenie Glory „Massandra” (winiarnia) jest nierozerwalnie związany z nazwą akademik Aleksandra Aleksandrowicza Jegorow, który pracował głównie firmom winiarz do 33 lat. Jest autorem znanych marek: Muscat "Red Stone" i "Pinot Gris Ai-Danil".

W latach 80. ubiegłego wieku na winnicach Massandra w niebezpieczeństwie zniszczenia na skutek nadmiernego alkoholu jest aktywnie prowadzona przez spółkę. Nawet podobno wyciąć niektóre z nich i używać opuszczone ziemie do innych celów. Na szczęście, firma obronił Vladimir Scherbitsky, który był wówczas pierwszym sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego krymskiej.

Legendarna fabryka nadal działa. Ponadto, w 1988 roku w książce Guinnessa wejścia rekordy okazało się, że miejsce, w którym najbardziej unikalny i największy zbiór winogron napojów – Krym, Massandra winnicy.

Marka i cena

Obecnie zakres stowarzyszenia produkcji „Massandra” zawiera ponad 250 marek win, w tym na pamiątkę i kolekcje. Głównie (około 80%) jest likier, wzmocniony i napoje deser silne. Wśród nich, co jest przede wszystkim oferuje winiarnię „Massandra” – „Cahors Partenit” wino ceniony na całym świecie również Madeira "Massandra" Muscat "Taurida", port win Pink – "Ałuszta", a czerwony – "Livadia"

Zakres ten obejmuje stół sucha i półsłodkie, takie jak „Aluston bieli”, „Saperavi”, „Merlot” i inne.

Jeśli lubisz wino pod marką „Massandra”, cena może być bardzo różny. Najdroższe są markowe napoje. można kupić, na przykład, muszkatołowy pink „Deser” (butelka 0,75 l) do 1000, jednak nie jest to błąd z zakładu Massandra i za 350 rubli.

wyróżnieniem

Podczas istnienia roślinnych Massandra napoje w różnych konkursach organizowanych na ZSRR, na Ukrainie iw innych krajach, otrzymali 200 złote i srebrne medale. Tak duża liczba nagród ma pojedynczą firmę do produkcji wina.

degustacje

W winnicy w Massandra zawsze mile widziane. Co roku specjalnie przyciąga tysiące miłośników doskonałych napojów winogron. Są one oferowane do smaku roczniki win. Turystów w 2001 roku, specjalna strona wycieczka, znajduje się w piwnicy budynku głównego przedsiębiorstwa, został zbudowany w latach 1894-1897 pod kierownictwem księcia Lva Sergeevicha Golitsyna.

Ponadto, degustacje odbywają się w ośrodku Ałupka, w pobliżu parku Woroncowa. Sądząc opinie gości na Krymie, wycieczki w głównej piwnicy Massandra winnicy zrobić wrażenie, a oni chętnie polecają je swoim znajomym.

Nigdy nie próbowaliśmy wina Massandra? Następnie należy uzyskać butelkę lub inny napój wytwarzany w tym znanych przedsiębiorstw na Krymie. Wtedy będziesz cieszyć się winem, które ujarzmiony Royals i głów państw w wielu częściach świata.