545 Shares 7558 views

Jak filmowego „Hobbita” – jednego z najbardziej wysokobudżetowych hollywoodzkich filmach

Kto by pomyślał, że historia została pierwotnie wymyślona jako bajki dla dzieci, będzie światowym bestsellerem. Chociaż dzieł JRR Tolkien jest tak charakterystyczny i oryginalny, że jego fantazja po przeczytaniu szeroki zakres użytkowników zostało uznane za arcydzieła literatury, a po filmowej adaptacji książki, w rzeczywistości okazało się obiektem czci. Przekonajmy się, jak strzelać „Hobbita” i dowiedzieć się ciekawych faktów o trylogii.


historia

Po uznaniu krytyków i widzów trylogii „Władca Pierścieni” reżysera filmu Piter Dzhekson postanowił nakręcić kolejny dzieło Tolkiena. Filmy o hobby stało prequel do historii „Władca pierścieni”. Aby rozpocząć tworzenie scenariusza, trzeba było zgodzić się z synem autora. On, nawiasem mówiąc, grał zaciekły przeciwnik filmowej adaptacji dzieła ojca. W wyniku negocjacji osiągnięto porozumienie, które doprowadziły do projektu „Hobbit”. Filmy zamówić pomyślany jako seria filmów, ale po wielu dyskusji i producent obradach, pisarza i reżysera Piter Dzhekson postanowił nakręcić trzecią część.

Historia Bilbo, grupa karłów i Gandalf maga, którzy wyruszają w podróż do Samotnej Góry. Ona posiada niezliczone skarby, ale ich strażnicy potężny smok Smaug. W drodze do celu bohaterowie wpadają różnych niebezpiecznych przygód. Dzięki dowcipu, odwagi, a także, oczywiście, magia, firma osiąga zamierzony cel. Czy krasnoludy Śródziemia i wszyscy mieszkańcy oprzeć moc złota i pozostać przyjaciółmi?

Aktorzy z filmu „Hobbit”

Pierwszy film z trylogii „The Hobbit: An Unexpected Journey”, zebrane pod swoje skrzydła i sześćdziesiąt profesjonalnych aktorów, nie licząc dodatków. Wielu fanów interesuje pytanie, jak strzelać „Hobbita” i dlaczego Martin Freeman został wybrany do tej roli. Chociaż, w uczciwości, warto zauważyć, że umiejętnie przekształcony Bilbo Bagginsa. Jak wyznał reżysera do roli „master” hobbit-włamywacz początkowo uważano go Martin Friman, ale aktor nie chciał filmować z powodu niezgodności z kręcenia „Sherlocka Holmesa”. Reżyser chciał spróbować w tej roli James McAvoy, Daniel Radcliffe, Chaillu LaBeouf i Tobi Maguayra, ale z różnych powodów główną rolę udał się do Martina.

Ien Makkelan powrócił do swojej roli potężnego maga Gandalfa.

Richard Armiteydzh zawarte w przywódca krasnoludów ekranów Thorin Oak tarczy. Wielu fanów książki wątpliwość, czy ten aktor jest idealny do tej roli, nie jest zbyt slaschav. Ale Richard rozwiać wszelkie wątpliwości, co więcej, nie miał sobie brodę i wyglądał po niej wszystkie 18 miesięcy.

Fanów „Władcy Pierścieni” i stworzenia Tolkiena nadzieję, że film będzie się pokrywać z pierwszej trylogii i reżyser poszedł dalej zatwierdzając w roli ulubionych aktorów poprzednią trylogię, a tym samym zapewniając dobry ocenił film „Hobbit”. Filmy w porządku po raz kolejny pokazać widzom Keyt Blanshett, Elaydzhu Vuda, Orlando Bloom i wiele innych.

skierowany trylogia

Oscar-winner Piter Dzhekson natychmiast po zakończeniu filmowania z „Władcy Pierścieni” planowany film „Hobbit”, ale proces kręcenia trwała prawie dziesięć lat. W 2008 roku „New Line Cinema” uczestniczył w rozprawie przed Petera Jacksona. Dlatego został usunięty z przyszłego projektu. Ale ze względu na brak środków finansowych, sporów w sądzie i zakończenia prac nad scenariuszem, kinematografia została zawieszona. Gdyby nie było wyłącznym producent Saul Zaentz kto posiada prawa filmowe do dzieł Tolkiena i jego pozycji, nigdy publiczność ten film i nie wie, jak strzelać „Hobbita”.

W 2008 roku Piter Dzhekson był producentem obrazu, taki obrót wydarzeń wszystkim stronom. Na fotelu reżysera Guillermo del Toro został wybrany. W 2010 roku nowym dyrektorem został wyeliminowany z procesu, ale był to jeden z pisarzy, a Piter Dzhekson zwrócone prawowitym fotelu reżysera.

Aktorzy z filmu „Hobbit” świętować dyrektora geniuszem, a w każdym wywiadzie z podziwem i wdzięcznością powiedzieć o pracę z panem Jacksonem.

Działka z trylogii jest zbudowany z charakterystycznym szczegółowo Jackson zobaczyć pierwszą klatkę, nie można puścić. Znaleźć się w bajkowym świecie, ale wydaje się, że jest to realne.

strzelanie

Trylogia "The Hobbit" stał się produktem najbardziej big-budżet Hollywood. Proces strzelanina rozpoczęła się w wiosną 2011 roku. Fani zainteresowany pytanie przez długi czas, w którym film „Hobbit”. Piter Dzhekson nie stała się zmęczony i ich fani prowadził dziennik wideo, gdzie wykłady wideo dziesięciominutowe o produkcji obrazów. Wszystkie trzy filmy były kręcone w Nowej Zelandii, niektórych odcinków w studiach w Wielkiej Brytanii.

Pierwszy film "The Hobbit: An Unexpected Journey" została wydana w grudniu 2012 roku, drugi – "Hobbit: Pustkowie Smauga" dokładnie rok później. Trzeci film „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” pojawił się na dużym ekranie 17 grudnia 2014.

Ciekawostki o trylogii

Wszystkie filmy Petera Jacksona – dzieło sztuki. Na tworzeniu obrazów, setki ludzi pracy. Makijaż, kostiumy, projektowanie wnętrz – wszystko zostało pozostawione przypadkowi. Wydawałoby się, że główny bohater Bilbo nie zmienia przez cały film, w rzeczywistości jest to 78 różnych odmian ubrań, które pasują.

W rezultacie cały pamiętnik wideo Peter Jackson stał się osobną folię o tym, jak kręcenia „Hobbita”. Film został nakręcony na sprzęcie wysokiej częstotliwości, co pozwoliło pokazać film w formacie 3D, 2D i Imax.

Ian Makkelan na planie nawet uronić łzę. Większość scen z karłów stary aktor grał z czujników komputerowych i jak staroświecki sposób – z prawdziwymi ludźmi.