194 Shares 6024 views

Jaka powinna być maska na snowboardzie? Jak wybrać maskę snowboardzie?

Niekończące się połacie góry, szalonych prędkości i niekończącej adrenaliny – wszystko to jest znane każdej osobie, która jest prawdziwym fanem snowboardu. Ale doświadczyć całej gamy doświadczeń z tej klasy wymaga przemyślane podejście do doboru sprzętu. W tym artykule postaramy się zrozumieć, jak wybrać maskę dla snowboardzistów, bo to na jego jakość zależy w dużej mierze na komfort podczas jazdy.


powołanie

Dlaczego muszę maskę na snowboardzie? Takie wyroby posiadają wbudowany w soczewki, które zwiększają widoczność w pewnych warunkach pogodowych. Głównym celem tego urządzenia – ochronę twarzy przed mechanicznym planu interwencji, w szczególności kontakt z brudem, piaskiem oczy, zrębki, małych kamieni. Między innymi, maska na snowboardzie chroni siatkówkę przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego, które jest wzmacniany w górach kilka razy.

typy

Obecnie użytkownicy z kilku odmian masek dostępnych na snowboardzie:

 1. Cylindryczne – produkty prezentowane przedział cenowy budżet, przeznaczony dla przeciętnego użytkownika. Filtry wykonane są z solidnego tworzywa sztucznego, co znajduje odzwierciedlenie w spadku wartości gotowego produktu. Takie soczewki zapewniają pewne wizualne zniekształcenia. W tym samym czasie, cylindryczny snowboardowa Maska 100% zdolny do ochrony oczu przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego.
 2. Kulisty – wykonane z poliwęglanu (termoplastycznych). Mają dobrą poprawność optyczną. Innymi słowy – produkt z tej kategorii nie zakłócają krajobraz i pozwolić kot prawidłowo ocenić odległości przedmiotów. Kulisty snowboard maska jest doskonałym jeden dla doświadczonych sportowców, ponieważ ma maksymalną odporność na uderzenia i zapewnia doskonałą ochronę przed promieniami UV.

filtry

Jak wybrać maskę snowboardzie? Po pierwsze, powinniśmy skupić się na charakterze ustawionych filtrów. Ustalenie wartości są warunki, w których planowane jest snowboard.

Większość modeli Maski mają zdolność do zmiany filtrów. Dlatego zalecamy zaliczki zakupu przedmiotów o różnych kolorach w odpowiedniej ilości. cień obiektywu określa nie tylko ich walory estetyczne, ale również wpływa na jakość przeglądu:

 • przezroczyste filtry – ochrony osób przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale nie zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych na siatkówce;
 • Żółty – zwiększyć poziom kontrastu w jasnym świetle dziennym nie wystarcza;
 • różowy – stworzyć wrażenie trójwymiarowości otaczającej przestrzeni;
 • czarny – zmiękczenie odblaski;
 • SLR – eliminuje odblaski;
 • zielony – zmniejszyć kontrast;
 • Filtry z efektem kameleona – dopasowanie do danego natężenia światła.

Dostępność wartości anty-zamgławiania przy doborze filtrów. Należy zwrócić uwagę na produkty z podwójnymi soczewkami. Dzięki szczelinie powietrznej i specjalne otwory przewidziane regulowane strumienie powietrza, które przechodzą przez maskę.

pasek

Wybór maski na snowboardzie należy zrobić poprzez zwracanie uwagi na charakter paska. Ten ostatni musi mieć dla wygodnej obsługi i wystarczająco długo, aby być jak najszerszy.

Znacznie upraszcza działanie maski z paskiem kasku z guzikiem wyboru. Jeżeli preferowany standardową konstrukcję konwencjonalnego gumką, to należy sprawdzić, czy jego konstrukcji wkładek silikonowych, które poprawiają tarcia w styku z gładkimi powierzchniami.

obręcz

Nie wiesz, jak wybrać maskę snowboardzie? Ustalenie znaczenia tutaj jest wybór odpowiedniej obręczy. Aby zdecydować tego parametru, należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • Maska powinna być możliwa do przylegania do skóry na całym obwodzie, ale jednocześnie nie powoduje dyskomfortu, stawiając nadmiernej presji na twarzy;
 • zdefiniowane w postaci gniazda do nosa, należy zatrzymać się na modelach, które nie tworzą niepotrzebnych przerw, ale nie zakłócają oddycha swobodnie;
 • Jeżeli zakłada się, w trakcie jazdy hełm ramki maski powinna być wybrana w zależności od jego kształtu;
 • najlepsza maska na snowboardzie bezpiecznie siedzieć w kasku, a nakrętka (jeśli wygodne obcisłe produkty nadające nie może obsłużyć zmianę długości paska, konieczne jest, aby rozważyć możliwość bardziej praktyczne).

polaryzacja

Przy wyborze maskę snowboardzie powinna opierać się na takiej koncepcji, jako poziomie filtrem polaryzacyjnym – zdolność do odparcia wszelkiego rodzaju wydarzeń. Soczewki, które mają ten efekt, zrobić przegląd głębsza, jasne, nie robią twoje oczy zmęczone.

Zdolność polaryzacyjny realizowany jest przez zastosowanie do filtrowania mikroskopijnych nacięcia. Operacja odbywa się dzięki zastosowaniu technologii laserowej w profesjonalnych masek. Podczas wytwarzania prostych modeli efekt powstaje przez obróbkę chemiczną materiałów powierzchniami. W tym ostatnim przypadku normalnego działania maski prowadzi do dość szybkiego wycięć na ścieranie, co powoduje pogorszenie właściwości polaryzacji soczewki.

Jeśli chodzi o modele, dziś uważany za najlepszy maska Adidas Pinner, Anon m2, Dragon Projekty zaawansowane X2, Dye T1 Bjorn Leines Pro Dye T1 Bjorn Leines Pro, Nike Dowództwo przejściowym Smith I / OX snowboardowe Gogle.

Wskazówki pielęgnacyjne

Podniesienie maski na snowboardzie, na podstawie powyższych parametrów, ważne jest, tak długo jak to możliwe, aby utrzymać ją w stanie funkcjonalnym. Aby to zrobić, należy unikać pocierania elementy obiektywu ubrań wierzchnich, które mogą prowadzić do mikroskopijne zarysowania na powierzchni filtra.

Opieka obiektywu zaleca się stosowanie miękkiej wyściółki okładkę, która pochodzi z maską lub specjalnie zaprojektowany dla celów tkaniny danych.

Przechowywać produkt z dala lepsze od bezpośrednich źródeł ciepła i słońca. Istnieje całe mnóstwo plecaków funkcjonalnych, gdzie znajduje się specjalny dział pod maską, który zawiera łagodny, nieszkodliwy dla powłoki filtrów optycznych.

Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, można znacznie przedłużyć żywotność maski na snowboardzie bez pogarszania jego funkcjonalności i obniżyć jakość przeglądu.