561 Shares 2954 views

Tour of Italy: pociągiem lub samochodem?

Tour of Italy – to zawsze święto, bez względu na to gdzie zamierza spędzić wakacje – w górach, w ośrodkach lub odkrywania kulturowego „kapitał”: Rzym, Florencja, Wenecja.


Włochy – największy kraj w Europie Południowej. Wraz z Grecji, rozpoznała narodzin kultury zachodniej. Tutaj ma największą liczbę zabytków światowego dziedzictwa UNESCO na świecie, przyciąga miliony turystów każdego roku. Atrakcje widać we wszystkich częściach kraju. Ponadto Włochy słynie z doskonałej kuchni i urozmaicone, trendy mody w świecie designu, nie wspominając o fantastycznie piękne krajobrazy. Nic więc dziwnego, że nazywa się „Il Bel Paeze” (piękny kraj).

Wycieczka do Włoch dla osób mieszkających w Unii Europejskiej, nie jest nękany przez pewnych szczególnych formalności. Mimo wszystko, ten kraj – członkiem Układu z Schengen. Zgodnie z tym, między krajami, które podpisały traktat, nie ma kontroli granicznej. Turyści z krajów spoza UE i EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego), są posettit kraju na podstawie wizy, która jest ważna przez 90 dni, ale musi zgłosić się do policji o jego obecności we Włoszech w ciągu ośmiu dni od przyjazdu. Co do zasady, w hotelu, w którym dana osoba przestaje będzie wystarczająca. W przeciwnym razie, należy udać się do biura policji i wypełnić odpowiedni formularz. Niezastosowanie się do tego może poważnie zwilżyć nadzieję na wspaniałą wycieczkę do Włoch, nie wyłączając wydalenia z kraju. Turyści, którzy są na terytorium więcej niż 90 dni, nie trzeba wypełniać deklaracji, ale muszą posiadać odpowiednie wizy i pozwolenia na pobyt.

Przenieś się do Włoch jest możliwy pociągiem, samolotem, autobusem, statkiem i autostopem.

Pociągi są na ogół dobrej jakości i niezawodne. Istnieje wiele rodzajów: wysokiej prędkości, dalekobieżnych, regionalnych i międzynarodowych. Regionalny – najtańsze, ale zatrzymują się na wszystkich stacjach. Tour of Italy na szybkich pociągów – prawdziwa przyjemność. Są to najbardziej komfortowy, prędkość – do 360 km na godzinę, zatrzymując się na większych stacjach. Te pociągi połączyć Rzym, Turyn, Mediolan, Wenecja, Bolonia, Florencja, Neapol i innych miastach. Ale opłaty są wysokie. Konieczne jest, aby zapłacić „podatek” oprócz standardowego biletu, który obejmuje opłaty za rezerwację.

Tour Włoch samochodem – to dobra alternatywa dla pociągu. Highway System jest dobrze rozwinięta na północy, ale na południu sytuacja jest nieco gorsza (dla jakości dróg). Większość autostrad są płatne, ale niektóre płatne strony zapewniają dostęp do całego odcinka (w szczególności w obszarze Neapol, Rzym, Mediolan), ale zwykle trzeba zapłacić przy wejściu i wyjściu im.

Ludzie, którzy planują zrobić tego samodzielnie, mogą być pewni, że Włochy – jest całkowicie bezpieczny kraj. Podróżując przez Włochy na własną rękę – to jest naprawdę bardzo przydatne i ciekawe doświadczenie, które odbywają się niezrównaną przyjemność i będzie punktem kulminacyjnym w życiu.