690 Shares 4607 views

stacje kontroli głębinowe nasosamii ich stosowanie

Programy mające na celu oszczędzanie energii i racjonalnego wykorzystania w nowoczesnych warunkach rozwoju gospodarczego odgrywają ważną rolę. Im bardziej wydajny sprzęt, tym lepszy efekt jest o finansach. Jeśli urządzenie, zużywając przy tym niewiele energii, oszczędności wzrasta. Takie technologie stały się ostatnio bardziej popularne. Odnosi się to do przepompowni, które stanowią całą grupę urządzeń, odpowiedzialny za zarządzanie.


To działa taki sprzęt automatycznie, więc jednostka sterująca jest zasilana energią elektryczną i ochrony procesowej. Zatapialna pompa stacja kontrola „Kaskada” wyróżnia się spośród innych. Może być używany do sterowania automatycznego lub ręcznego i działa jako tarcza, chroniąc silnik trójfazowy. Takie urządzenie jest stosowane w celu zwiększenia ciśnienia do kanalizacji rozładowania. Stwierdził również, dystrybucja sprzętu jest jeszcze w systemach wodnych. Należą artezyjskiej.

użycie Właściwości

pompy głębinowe, stacje kontrolne zapewniają bezawaryjną pracę, ponieważ urządzenia są wyposażone w pełnym zakresie ochrony i kontroli silnika opartego na mikroprocesorze. To gwarantuje bezproblemowe i długotrwałe działanie silnika trójfazowego. Pompowni głębinowej i pompy, które zostały wyposażone w takie urządzenia, zyskują nowe możliwości. Na przykład, niektóre funkcje układu dolotowego jest warunkiem, który pozwala kontrolować stan operacyjny prąd alarmowy i szybko dostosować ochronę silnika elektrycznego.

Jeśli zdarzy się wypadek, to z pomocą tego urządzenia zostanie automatycznie zresetowany i zostanie ponownie uruchomiony mechanizm opóźnione w czasie. Na przednim panelu umieszczone są przycisk „Start”, „Stop” i mogą być wykorzystane do sterowania stacji w trybie ręcznym. Pojawienie się wody i jego odwadnianie odbywa się automatycznie, biorąc pod uwagę poziom cieczy odbierane przez czujniki ciśnienia.

Ochrona silnika elektrycznego za pomocą stacji kontrolnej

Stacje kontroli głębinowe pompy zapewniają ochronę silnika czy niski poziom artezyjskiej debetowej studzienki oznaczone. Ochrona jest włączona w przypadku biegu jałowym silnika, który pojawia się, gdy część połączenie silnika pompy. Ochrona jest gwarantowana w przypadku przerwania kilku lub jednej fazie.

W sieci zwarcie może wystąpić w tym przypadku ochrona jest również pracować, tak jak w przypadku asymetrii napięcia, który dostarcza moc. Taka pompa zatapialna stacja sterowania znajduje się w specjalnych metalowych szafach lub skrzyniach, z których drzwi mają gumową uszczelkę. Szafa może być zamknięty do blokowania, a obudowa odpowiada ochrony IP-54.

Opis delikatnością i stacja sterowania Grundfos

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych dziś jest stacja marki Grundfos. Za główny cel wystaje wzrost ciśnienia w układach hydraulicznych wlotu wody technologicznej i pompowanie wody krążącej sposób. Woda w tym przypadku pochodzi z:

  • pojemniki do przechowywania;
  • studzienki;
  • sieć wodociągowa.

Te pompy głębinowe, stacje kontrolne dają duże możliwości operacyjne. Pociski mają niewielkie rozmiary i pozwala na instalację urządzenia w pomieszczeniach zamkniętych.

Urządzenie zapewnia łatwą obsługę i zapewnia system sterowania automatyki. Informacje o trybach pracy można znaleźć, patrząc na panelu sterowania, co jest bardzo wygodne do oglądania. Automatyczne działanie jest gwarantowane przez termostat, przełącznik ciśnienia i przepływu, a także wbudowanym zbiornikiem membranowym. Gdy spożycie wody i automatycznie wyłączyć urządzenie.

Potrzeba korzystania ze stacji kontroli

Najczęściej stacja kontrola ECV pompa głębinowa służy do utrzymania pewnego ciśnienia w rurociągu. Korzystanie z takich urządzeń jest to możliwe, aby utrzymać poziom wody w wieży wodnej lub zbiornika.

Takie urządzenie jest stosowane do sterowania kilkoma urządzeniami, które są zaangażowane w warunkach ciepłej lub zimnej wody. Zastosowanie takiego układu do sterowania wielokrotnie lub kału lub pomp drenujących elektrycznych w celu kontroli poziomu cieczy w piwnicy, miednica lub pojemnika.

Użyj sterowania pompami CPS

Pompy odśrodkowe są zainstalowane w studniach warunki muszą również być zarządzane i chronione. Dla tych specjalnych stacjach są używane, które zostały wymienione w podtytule. Mogą być one stosowane w zamkniętych pomieszczeniach, w których mieści się w zakresie temperatura powietrza na zewnątrz od około -45 do + 40 ° C, wilgotność względna może być w 98% lub poniżej. Warunki te są ważne w temperaturze w 25 ° C Te zespoły sterujące zawierają funkcje konkretnego systemu, w tym:

  • Kontrola poziomu wody;
  • wyłączyć silnik;
  • Suchy czujnik kontrola jazdy;
  • Tryb odzyskiwania;
  • Zablokować silnik.

Charakterystyka stacji zarządzającej aplikacja QK

Doskonała kontrola stacji pomp zatapialnych – model QK. Jest on przeznaczony do wyposażenia jednofazowego, moc silnika może się zmieniać w zakresie od 0,37 do 2,2 kW. Aby urządzenie nie powinno być dozwolone, aby zbliżyć się do dzieci, nie mogą być dotykane w stanie włączyć lub wyłączyć. Dzieci nie powinny dotykać przewodów pompy.

Urządzenie działa tylko w trybie automatycznym, sterowanie ręczne nie jest możliwe. Odłączeniem zasilania elektrycznego, umożliwia stację połączenia. Jeśli przepompowni i pompy głębinowe zostały wyposażone w system opisane i operacji, można zauważyć występowanie podobnych błędów w krótkim czasie, konieczne jest podjęcie odpowiednich działań w celu zaradzenia tej sytuacji.

Aby rozpocząć wdrażanie systemów wykorzystujących przycisk reset i ponownie uruchomić system. Tak szybko, jak można zauważyć, wskaźnik miga, można mieć pewność, że sprzęt zostanie ponownie uruchomiony. Wybór trybu pracy pompy będzie można przełączyć, który znajduje się na płycie elektronicznej. Moc pompy muszą być przeprowadzane poprzez podłączenie czujnika ciśnienia do zacisków pompy.